Intel

Úvod Výrobcovia Intel

Intel prichádza s odpoveďou na Ryzen od AMD. Predstavil 18-jadrové monštrum

Intel dnes na veľtrhu Computex predstavil novú rodinu desktopových procesorov „Core X“. Ide o ešte výkonnejšie príchute už existujúcich procesorov Core i5 a Core i7. K nim sa pridáva aj úplne nový rad procesorov Core i9 pre tých, ktorí chcú ešte viac výkonu.

Investície do výskumu a vývoja v roku 2016. Samsung odsunutý na druhú priečku

Každej inovácii nielen v technologickom priemysle predchádza kvalitný výskum a vývoj. Ten si vyžaduje nemalé finančné prostriedky, ktoré firmy musia obetovať, pokiaľ chcú napredovať.

VIDEO: 500 dronov a LED svetlá. Intel vyrobil ďalšiu fascinujúcu svetelnú šou

100 lietajúcich dronov, farebné LED svetlá, symfonický orchester a prepracovaná choreografia. Presne takéto divadlo nám ukázala spoločnosť Intel koncom minulého roka.

USB-C namiesto 3,5mm jacku je veľký krok vpred, chváli novú technológiu Intel

USB-C je tu a spolu s ním prichádzajú aj zmeny toho, na čo sme boli doteraz zvyknutí. Jednou z nich je aj pomalé miznutie 3,5mm jacku.

Podujatie IFA 2016. Čo nás čaká na technologickom veľtrhu v nemeckom Berlíne?

CES v Las Vegas v januári, MWC vo februári v španielskej Barcelone a teraz IFA 2016 v nemeckom Berlíne. Trojica najlepších svetových výstav mobilných, ale samozrejme aj iných smart technológií.

3,5 mm jack pomaly mieri do zabudnutia. Končí s ním aj Intel

Ak by sme v technologickom svete hľadali komponent so statusom veterána, určite by to bol 3,5 mm audio jack. Ten je dlhé roky doslova všadeprítomný a prakticky vo svojej pôvodnej podobe.

Guinnessov rekord: Pozrite si VIDEO z epickej svetelnej šou vytvorenej dronmi

Čo dostanete, ak skombinujete stovku lietajúcich dronov s farebnými svetlami, softvér od Intelu a symfonický orchester? Guinnessov svetový rekord zachytený v rozhodne pôsobivom videu.

Herný tablet Acer Predator 8 sa už dá predobjednať. Cena neodrádza

Acer pred letom na podujatí Computex 2015 zaujal novinkou, tabletom s atypickým dizajnom, ktorý je určený pre hráčov. Po vzore iných herných zariadení sa očakávala a poriadna cena, tieto dohady sa ale nepotvrdili.
TAG Heuer Connected

VIDEO: Inteligentné hodinky TAG Heuer Connected oficiálne predstavené!

Jedna z najznámejších švajčiarskych hodinárskych firiem, TAG Heuer, vstúpila do novej kapitoly svojej existencie, a to inteligentnými hodinkami. Tie vznikli v spolupráci so spoločnosťou Intel a Google.

IFA 2015: Prehľad TOP noviniek

Aká bola a čo priniesla najväčšia európska akcia so spotrebiteľskými technológiami? To najlepšie z IFA 2015.

Nové procesory od Intelu vám budú neustále načúvať

Ak ste ešte nečítali knihu 1984, tak už je vážne načase.

Výrobca Fossil príde na trh s inteligentnými hodinkami s Android Wear

Fossil je tradičný americký výrobca nie len hodiniek ale aj šperkov a módnych doplnkov, pričom bola spoločnosť založená v roku 1984 a už aj tento výrobca zavíta do segmentu nositeľných technológií.

SAMSUNG patrí medzi najväčších inovátorov na svete. Od začiatku roka získal viac ako 3,000 patentov

Pokiaľ by sme mali hodnotiť inovačné činnosti medzinárodných spoločností na základe nadobudnutých patentov od januára do mája 2015, juhokórejský výrobca by bol na druhom mieste.

TAG Heuer (ne)predstavil inteligentné hodinky

Len nedávno sme vás informovali, že švajčiarska hodinárska spoločnosť TAG Heuer chystá podujatie, na ktorom by sme sa mohli stať svedkami predstavenia nových inteligentných hodiniek.

Intel začína vyrábať 14nm mobilné procesory Cherry Trail určené pre tablety

Intel možno ešte stále čaká na svoj veľký prielom v oblastí mobilných čipsetov pre smartfóny, no vo svete tabletov už svoje meno má.

Intel Core M: Nový procesor ponúka niekoľkonásobne vyšší výkon, než Snapdragon 805

Intel je, čo sa procesorov týka, jedna z najvyspelejších firiem na svete. Zatiaľ čo ARM len nedávno spustil masovú výrobu čipov vyrobených 20nm procesom, Intel už ukázal, ako bude fungovať ich nový Intel Core M.

Intel predstavil nové 64 bitové čipsety určené pre Android zariadenia

Intel počas včerajšej konferencie predstavil dvojicu nových 64 bitových mobilných procesorov, ktoré sú určené pre Android zariadenia.

Nové slúchadlá od Intelu Vám zmerajú tepovú frekvenciu

Medzi rôznymi produktami sa nachádzali aj slúchadlá s biometrickými schopnosťami navrhnuté tak, aby dokázali zaznamenať trasu pri behaní, spálené kalórie a samozrejme aj tepovú frekvenciu. Podľa slov redaktorov priamo na CES sú slúchadlá ľahké, no...