Zaujímavosti

Zaujímavosti
everokorejsky smartfon

Muž prepašoval severokórejský telefón: Takto vyzerá!

Christian Budde Christensen je cestovateľom a softvérovým vývojárom, ktorý žije v nórskom meste Trondheim. Spolu s bratom sa v minulom roku rozhodli navštíviť Severnú Kóreu, odkiaľ si okrem zážitkov priniesli aj suvenír. Pravý severokórejský smartfón.

Čínski lekári vykonali prvú operáciu prostredníctvom VR. Pacientka bola vzdialená 3 700 kilometrov

To, že je Čína niekoľko rokov pred nami, si všetci plne uvedomujeme. Tentokrát však ohromili spoločnosť čínski lekári, ktorí celkom bežnú operáciu zlomenej kosti posunuli vďaka moderným technológiám na úplne inú úroveň.

AKTUALIZÁCIA: OnePlus vypína možnosť platenia kreditkou. Hackeri ľuďom ukradli tisíce eur

Viacerí zákazníci oficiálneho online obchodu oneplus.net hlásia odcudzenie údajov zo svojich platobných kariet. Užívatelia si v bankových výpisoch všimli podozrivé transakcie, ktoré nikdy nevykonali.

BLUBOO S3 je telefón, ktorý je inšpirovaný zatiaľ nepredstavenou Galaxy S9

Hoci očakávaná novinka Samsung Galaxy S9 ešte ani oficiálne neuzrela svetlo sveta, čínsky výrobca Bluboo už predstavuje konkurenciu inšpirovanú práve modelom juhokórejského giganta.

Už to začína: Ruský biznismen kúpil dve elektrárne, aby mal dosť šťavy na ťažbu kryptomeny

Niekomu stačí elektrická sieť, ktorú má k dispozícii vo svojej izbe, niekomu zase ani jedna elektráreň. Aleksey Kolesnik si za pár miliónov dolárov preto zaobstaral rovno dve.
Moto Z3

Motorola Moto Z3 a Z3 Play na FOTO. Nový dizajn a zachovaná kompatibilita s Moto Mods?

Spoločnosť Lenovo v minulom roku vrátila značku Motorola späť na výslnie. Pod touto značkou v tomto roku vzniknú nové generácie smartfónov s očakávanými označeniami Moto Z3 a Moto Z3 Play. 
launcher

Launcher z Android One zariadení si môžete nainštalovať do akéhokoľvek smartfónu

Xiaomi Mi A1 alebo Moto X. Dva pomerne čerstvé smartfóny z kategórie dostupnejších Android One zariadení bežia pod hlavičkou čistej formy operačného systému Android.

Prvého človeka zmrazeného po smrti kryogenickou technikou by mohli oživiť už o 10 rokov

Stovky ľudí po celom svete majú svoje mŕtve telo zmrazené v kryogenickej komore. Sú tam uschovaní po smrti v nádeji, že by niekedy v budúcnosti mohli byť vďaka pokročilej vede a technike oživení.

Bitcoin padá! Zaznamenal najnižšiu cenu za posledných 6 týždňov, vývoj sledujeme

Cena za jeden bitcoin v utorok padla hlboko pod úroveň 12 000 dolárov, čo sa stalo prvýkrát od 5. decembra. Na vine to má mať prísna regulácia v Číne, čoho dôsledkom je nižší počet objednávok.

Krutý žart, ktorý je realitou: Pomocou AMD procesorov vykurujú stovky domácností!

Toto nie je prvoaprílový žartík. Spoločnosť Qarnot úmyselne plánuje, ako využijú procesory AMD, ktoré sú doslova malými továrňami na teplo.
google play

Aplikácie pre deti zobrazovali pornografické reklamy: Bolo ich celkom 60!

Obchod Google Play stále nie je tým najbezpečnejším digitálnym miestom, aj keď sa o to tvorcovia neustále snažia. Experti softvérovej spoločnosti Check Point objavili aplikácie určené deťom, ktoré zobrazovali reklamu s obsahom pre dospelých.
htc u11 eye

HTC U11 EYEs oficiálne: Naleštená stredná trieda so 6″ displejom a duálnou selfie kamerou

Taiwanský výrobca HTC na ázijskom trhu oficiálne predstavil nového zástupcu z kategórie vyššej strednej triedy. Toto je HTC U11 EYE!

Tesla na vode? Táto elektrická loď sa už čoskoro začne plaviť európskymi vodami!

Holandská spoločnosť Port-Line momentálne dokončuje dve obrovské a čisto elektrické lode alebo skôr člny.
skype

Microsoft testuje end-to-end šifrovanie pre platformu Skype. Týka sa aj mobilných aplikácií

Ak vám záleží na digitálnom súkromí, resp. potrebujete s druhou stranou zdieľať citlivejšie údaje, čoskoro už nebudete musieť obchádzať platformu Skype.

Samsung v EU registruje ochrannú známku Metal 12. O čo ide?

Samsung podal na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo prihlášku pre registráciu ochrannej známky Metal 12, za ktorou sa ukrýva nový konštrukčný materiál.

Samsungu ide karta: Spustil výrobu najrýchlejších 8GB pamätí HBM2 na trhu!

Samsung ešte pred pár dňami oznámil, že odštartoval hromadnú výrobu 2. generácie 8 GB širokopásmových pamätí HBM2 s najvyššou rýchlosťou prenosu dát na trhu.
banner