Google

Google
Všetky novinky o Android zariadiach značky Google

Google pripravuje vlastný mobilný čipset. Najal špičkového experta, ktorý pracoval pre Apple

Nové generácie referenčných Pixel smartfónov spoločnosti Google bude zrejme poháňať procesorová sada, ktorú si Google navrhne sám.

Google Pixel 2 pravdepodobne vyrobí LG: Nesie označenie „Taimen“

O chystaných vlajkových sa včera vynorili nové informácie. Tvrdia, že minuloročný Pixel XL tento rok nebude mať priameho nástupcu.

Google Pixel XL 2: Snapdragon 835, vysoký displej a 4 GB RAM?

Nové vlajkové modely od Google tak skoro neočakávame, no to neznamená, že už nie sú vo fázy finálneho vývoja a testovania.

Prvá oficiálna aktualizácia verzie Android O zrejme dorazí skôr ako sa očakávalo

Android O síce zatiaľ ešte nemá meno (Oreo?), no už sa pripravuje prvá oficiálna aktualizácia stabilnej verzie tejto najnovšej podoby operačného systému.
chrome

Prehliadač Chrome pre Android bude opäť rýchlejší. Od budúceho týždňa

Celosvetovo najpoužívanejší internetový prehliadač Chrome sa neustále vyvíja, čoho dôkazom je aj avizované uvoľnenie najnovšej aktualizácie.
gmail

Google opäť vylepšuje bezpečnosť. Gmail dokáže zablokovať 99,9 % nevyžiadanej pošty

Začiatkom mája zaútočili kybernetickí zločinci na službu Gmail s cieľom odcudziť osobné údaje jej používateľov. Útok bol pomerne sofistikovaný.

Microsoft rieši vážnu bezpečnostnú dieru vo Windows Defender. Upozornili na ňu experti z Google

Pokiaľ používate na počítači alebo notebooku novšiu verziu operačného systému Windows, v priebehu najbližších dvoch dní obdržíte automatickú bezpečnostnú aktualizáciu.
google fuchsia

VIDEO: OS Google Fuchsia dostal používateľské prostredie. Vyzerá k svetu

Internetový gigant Google už dlhšie pracuje na novom operačnom systéme, ktorý je známy pod nie zrovna fonetickým názvom Fuchsia.
gmail

Pozor! Aplikácia Gmail pre Android tento týždeň obdrží dôležitú aktualizáciu

V priebehu noci, zo včera na dnes, čelili služby spoločnosti Google masívnejšiemu kybernetickému útoku, cieľom ktorého bolo odcudziť osobné údaje užívateľov.
pixel

Vlastníte Google Pixel alebo jeden z Nexus smartfónov? Pozrite sa, dokedy budete dostávať aktualizácie

Smartfóny Google Pixel a posledné Nexus zariadenia majú jednu nespornú výhodu. Ide o vždy čerstvé a pravidelné aktualizácie, ktoré dodáva priamo spoločnosť Google.

Google vstupuje na kubánsky trh ako vôbec prvý zahraničný internetový poskytovateľ

Kubánska republika je turistickým rajom v Karibskom mori a zároveň potencionálnou investičnou príležitosťou. Teda aspoň pre americké firmy.

Smartfón Google Pixel fotí takmer ako zrkadlovka. Pozrite sa na experimentálne nočné fotografie

Google Pixel je vo všeobecnosti považovaný za smartfón s najlepším fotoaparátom, čo nakoniec potvrdil aj štandard DxOMark. Jeho snímač dokáže v bežných podmienkach zhotoviť úžasné snímky.

Najlepšie aplikácie a hry roka 2017. Toto sú nominácie na cenu Google Play Awards

Vývojárska konferencia Google I/O sa pomaly blíži a okrem očakávaných softvérových/hardvérových noviniek uvidíme aj veľa ďalších zaujímavých vecí. Patriť medzi nich budú tiež ceny Google Play Awards.

Google predstavil novú VR kameru. Pomohli kapacity výrobcu YI Technology

Zariadenia pre sprostredkovanie virtuálnej reality už produkuje nejeden výrobca. Ide o nový a príťažlivý segment digitálnej doby, ktorého rozmach však môže spomaliť malé množstvo dostupného obsahu.

Všetky tri Google Pixel smartfóny pre rok 2017 ponúknu procesor Snapdragon 835

Aj keď by to nemalo nikoho prekvapovať, všetky tri chystané Pixel smartfóny pre rok 2017 bude poháňať najvýkonnejší čipset Snapdragon 835 od Qualcommu. Táto informácia bola odchytená v Android Open Source Project.
fotografie

Fotoskener od Google prechádza aktualizáciou. Update vylepšuje zdieľanie a snímanie

Spoločnosť Google v novembri minulého roka predstavila aplikáciu Fotoskener, ktorá dokáže rýchlo a jednoducho zdigitalizovať klasické papierové fotografie.

Testujeme OnePlus 5: Pýtaj sa na to, čo ťa zaujíma!

Do redakcie nám konečne dorazila aj novinka z dielne OnePlus. Nový OnePlus 5 bol oficiálne predstavený len minulý týždeň, do predaja sa dostal v ten istý deň. Na OnePlus 5 sme sa tešili pekne dlhú dobu, poďme sa teda aspoň v skrátenom článku pozrieť na to, čo ponúka.
banner