Zaujímavosti

Zaujímavosti
Zaujímavé články, novinky a dianie okolo Androidu

YouTube VR180 oficiálne: Nový spôsob sledovania videí

Kráľ online video obsahu zavádza novinku, ktorá môže v budúcnosti zohrávať veľkú úlohu pri tvorbe a sledovaní video príspevkov. Privítajte YouTube VR180.
youtube

Počet aktívnych používateľov aj priemerný čas sledovania. Šéfka YouTube prezradila čerstvé čísla

Na pôde amerického mesta Los Angeles sa v týchto dňoch koná podujatie s názvom VidCon. Podujatie je akýmsi multižánrovým festivalom online video obsahu.

VIDEO: Bluboo D1 ponúka viac režimov bezchybného snímania obrazovky ako iPhone

Vytvorenie snímky obrazovky je užitočné, ak si chcete uložiť dôležitú poznámku online, pomôcť kamarátovi s návodom či usmernením alebo keď len chcete niečo zdieľať so svojimi priateľmi. Niekedy je vytvorenie screenshotu náročné aj na zariadeniach ako je napríklad iPhone, preto výrobca Bluboo našiel spôsob, ako to spraviť jednoduchšie a zábavnejšie.

Batériové monštrum, K6000 Plus, má doposiaľ najnižšiu cenu! Keď ju uvidíš, budeš ho chcieť tiež

Ani sme sa nenazdali a prvý polrok 2017 sa blíži ku koncu. Pri tejto príležitosti chystá predajca Aliexpress veľký polročný výpredaj rôznych zariadení, vrátane smartfónov. Medzi ne bude patriť aj Oukitel K6000 Plus.

Poprad má slovenský unikát: Pouličné lampy svietia len keď je treba a dokážu privolať pomoc!

Pouličné osvetlenie sa môže zdať ako základným vybavením každého mesta či dediny. Tým samozrejme aj je, no stále je čo vylepšovať. Príkladom je mesto na severe Slovenska – Poprad.

Útoky na smart zariadenia vzrástli dvojnásobne oproti minulému roku

Vo svete sa momentálne používa viac ako 6 miliárd smart zariadení a ich počet neustále rastie. Popularita smart zariadení si však vyberá aj svoju daň. Stále viac sa totiž stávajú aj terčom útokov kyberzločincov, ktorí sa snažia preniknúť do našich prepojených životov.
android market

Spomínate si ešte na Android Market? Google končí s jeho podporou na starších verziách OS

Android Market bol obchod s aplikáciami a hrami, ktorý asi pred siedmimi rokmi nahradil obchod Google Play. Zmenil sa dizajn, pribudli nové možnosti a v súčasnosti je v ňom oveľa, oveľa viac obsahu.

Šéf Uberu, Travis Kalanick, rezignoval

Travis Kalanick oficiálne rezignoval z postu šéfa Uberu. Novinka prichádza po tom, ako sa jeho služba zmieta v rôznych škandáloch a kontroverziách. Kalanick si nedávno po smrti jeho matky zobral dlhšie voľno. Teraz sa rozhodol, že sa postu šéfa Uberu vzdá nadobro.

Nemecká vláda chce, aby ste im dali svoju tvár. Odmení vás 25 € darčekovým poukazom

Nemecká federálna polícia zvolila netradičný postup pri testovaní novej technológie, ktorá pomôže pri identifikácii osôb a objasňovaní trestnej činnosti.
firefox focus

Blokuje reklamy a ochráni súkromie. Prehliadač Firefox Focus dorazil do Google Play

Aj keď väčšina z používateľov surfuje na mobilných zariadeniach prostredníctvom prehliadača Chrome, stále tu je miesto pre nový internetový prehliadač.

Oukitel K10000 Pro je síce lacný, no jeho výroba je hotové umelecké dielo. Veď sa presvedč sám!

Oukitel K10000 Pro je dostupný už niekoľko týždňov a získal si mnoho záujemcov po celom svete. Zaujíma vás však, akým výrobným procesom jeho krásny dizajn prešiel?

Samsung spúšťa plnú verziu aplikácie Samsung Members

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. spúšťa pre majiteľov mobilných telefónov Galaxy plnú verziu aplikácie Samsung Members, ktorá je bránou ekosystému produktov Samsung. Samsung Members sa zameriava najmä na podporu, výhody a inšpirácie.

Priateľský pes prenasledoval Street View fotografa. Je na každej fotke z okolia

Nosiť  špeciálny batoh s obrovskou 360-stupňovou kamerou navrchu pravdepodobne nie je jednoduché. Môže to však spríjemniť prítomnosť huňatého, štvornohého klbka. Presne to sa stalo na jedno malom ostrove v Južnej Kórei. Fotografa spoločnosti Daum, ktorá poskytuje miestne...

Fotky bezrámikového Bluboo S1 sa dostali do sveta. Zobrazujú viac podrobností dizajnu

Doteraz sme sa mohli nad podrobným vzhľadom bezrámikovej novinky od Bluboo len domnievať. Dnes však máme nové fotografie, ktoré Bluboo S1 zobrazujú o niečo podrobnejšie.
Nokia 3310

O2 ako prvé prináša na Slovensko Nokiu 3310

O2 ako prvý operátor a zároveň predajca prináša na Slovensko vynovenú legendárnu Nokiu 3310. Od 16. júna bude dostupná na predajniach a eshope operátora v troch farebných variantoch. O nesmrteľnosti pôvodnej legendy svedčí aj fakt, že v sieti O2 je ich ešte stále prihlásených viac ako 2 tisícky.

ASUS oznámil dostupnosť ZenFone Live na Slovensku

ASUS predstavil ZenFone Live, prvý smartfón na svete s hardvérovo optimalizovanou technológiou pre skrášľovanie v reálnom čase.
banner