Aktuálne

Aktuálne
Trendujúce články
rozpoznavanie tvare

Samsung má vylepšiť technológiu pre rozpoznávanie tváre pomocou softvéru, poputuje do Galaxy S9

Technológia pre rozpoznávanie tváre je v mobilnom segmente pomerne stará. Prvýkrát sa objavila v operačnom systéme Android vo verzii Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich a nestála za nič. 
OnePlus 5T

OnePlus 5T bude jediným smartfónom výrobcu na trhu, predaj začína dnes!

OnePlus 5T bude na trhu sám. Riaditeľ spoločnosti pre indický región potvrdil, že po vypredaní zásob predchádzajúcej generácie OnePlus 5 už nebude následne dostupná.
uber

UBER na Slovensku zavádza in-app chat, poplatok za čakanie a ďalšie novinky

Obľúbená alternatíva tradičným taxi službám menom Uber zavádza aj v našom regióne dôležité novinky. Tie majú zvýšiť bezpečnosť, flexibilitu a efektívnosť poskytovaných služieb. 
facebook

Zbohom pozvánky do hier: Facebook ruší niekoľko funkcií

Sociálna sieť Facebook ruší niektoré z tradičných funkcií, ktoré sú pre ňu typické. Detaily tvorcovia priblížili na vývojárskom blogu Facebooku. 
tmavy motiv

Tmavý motív YouTube neskončí pri webovom rozhraní. Zmení aj aplikáciu

Asi v polovici tohto roka prešiel video server YouTube vizuálnou obmenou. Tvorcovia viac zapracovali tzv. Material dizajn, zbavili sa zbytočných rušivých prvkov a zaviedli skvelý tmavý motív.
5G modem

Intel predstavil svoj prvý komerčný 5G modem, ktorý poputuje aj do mobilných zariadení

Intel oficiálne otvoril cestu do sveta rýchleho 5G pripojenia. Ako prvý na svete predstavil 5G modem XMM 8060, ktorý je určený pre ostré komerčné nasadenie. 
Animal Crossing

Animal Crossing: Pocket Camp od Nintendo si budeme môcť zahrať už tento týždeň

Koncom októbra sme informovali o oficiálnom predstavení novej hry populárnou spoločnosťou Nintendo. Hra nesie názov Animal Crossing: Pocket Camp a dostupná bude ako pre platformu Android, tak aj pre iOS.
Razer Hammerhead

K smartfónu Razer aj poriadne slúchadlá: Výrobca predstavil Razer Hammerhead

Smartfón Razer, resp. Razer Phone sme spoznali hneď v začiatku mesiaca november. Herná mašina zaujala napríklad extra plynulým 120 Hz displejom, vysokým výkonom či objemnou batériou.
android oreo

OnePlus 3 a OnePlus 3T získavajú aktualizáciu na Android 8.0 Oreo

V klube OnePlus sa síce momentálne skloňuje hlavne nová vlajková loď, model OnePlus 5T, no výrobca nezabúda ani na staršie modely zo svojej produkcie. Vlaňajšie generácie dostávajú veľkú aktualizáciu. 
5G siet

Slovenský Orange je pripravený rozbehnúť 5G sieť: Spolupracuje s Nokiou

Orange ako prvý operátor v spolupráci s Nokiou predstavil možnosti 5G sietí. Slovensko má reálnu šancu stať sa  jedným z lídrov v budovaní vysokorýchlostných sietí piatej generácie (5G) v Európe.
anatomiu v 3D

Budúce sestry či zdravotnícki asistenti sa učia anatómiu v 3D

Obrázky ľudského tela v učebniciach vymenia za virtuálnu pitevňu. Študenti Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici v Bratislave sa budú po novom učiť anatómiu aj pomocou virtuálnej reality.
Lineage 2 Revolution

Masívna MMO hra Lineage 2: Revolution je už dostupná aj v Európe a v USA

Hráči mobilných online hier v Amerike, Kanade a u nás v Európe majú dôvod na oslavu. Do obchodov s aplikáciami pre platformy iOS a Android dorazil titul Lineage 2: Revolution, ktorý sa vezie na vlne popularity. 
Sonic Forces Speed Battle

Do obchodu Play dorazila nová hra od tvorcov SEGA: Sťahuj Sonic Forces!

Nová hra, ktorá vyšla pod hlavičkou legendárnej spoločnosti SEGA, sa celým názvom volá Sonic Forces: Speed ​​Battle a poznáme ju od začiatku tohto roku

Potvrdené: Platobná služba Android Pay dorazí na Slovensko

Len včera sme informovali o oficiálnej dostupnosti platobnej služby Android Pay v susednej Českej republike. Zatiaľ jej síce túto službu ticho závidíme, no onedlho už nebudeme musieť. 
uc browser

Google vymazal z obchodu Play prehliadač, ktorý má viac ako stomiliónovú užívateľskú základňu

Internetový gigant Google už dávno nie je pri svojich službách taký benevolentný, ako býval pred rokmi. Sprísňuje podmienky používania služieb, zameriava sa na bezpečnosť užívateľov a ich komfort. 
youtube

Z YouTube zmiznú navrhované odkazy, na ktoré ste aj tak neklikali

Poznáte to. Sledujete na YouTube niektoré z miliónov a miliónov a miliónov videí, a zrazu sa vám vo videu objaví návrh v podobe odkazu, v rámci ktorého vám YouTube odporúča ďalšie video.
banner