Aplikácie

Aplikácie
snapdragon 845

To bude delo: Xiaomi so Snapdragon 845 roztrhal AnTuTu, dosiahol 270 000 bodov!

O smartfóne Xiaomi Mi Mix 2S sa hovorí ako o prvom zariadení, ktoré bude poháňať nová najvýkonnejšia procesorová sada Snapdragon 845.

Google vypúšťa odľahčenú aplikáciu YouTube Go do ďalších 130-tich krajín sveta

Ak vám YouTube Go nič nehovorí, ide o odľahčenú verziu bežnej aplikácie YouTube, ktorá je súčasťou celej série takzvaných Go aplikácií. Tie sú zase súčasťou operačného systému Android Oreo Go, ktorý je určený pre menej výkonné zariadenia so slabším hardvérom. 
spotify

Spotify experimentuje: Testuje takúto extrémne zjednodušenú aplikáciu!

Pod hlavičkou najpoužívanejšej hudobnej online služby vznikla nová aplikácia, s ktorou Spotify zatiaľ iba experimentuje. Dostupná jen len v Austrálii, a to iba pre užívateľov smartfónov s operačným systémom Android.
alcatel

Smartfóny značky Alcatel majú problém. Prednastavená aplikácia galérie špehuje užívateľov

Smartfóny značky Alcatel sa bijú o priazeň užívateľov v cenovo dostupnej triede zariadení, kde majú čo ponúknuť. Značka na seba nezvykla strhávať veľa pozornosti, čo sa teraz mení. V negatívnom ponímaní. 
strava

STRAVA aktualizovala celosvetovú tepelnú mapu športovej aktivity. Odhalila aj to, čo možno nemala

Ak športujete, možno pre zaznamenávanie svojich výkonov používate populárnu fitness aplikáciu STRAVA. Appka sleduje aktivitu užívateľa, napr. behanie alebo bicyklovanie, prostredníctvom lokalizácie GPS.

Prichádza Robinhood: Obchodovanie s Bitcoin aj Ethereum úplne bez poplatkov!

Populárny mobilný softvér s pekným vizuálnym prevedením, ktorý svojim používateľom umožňuje obchodovanie s akciami, kráča spolu s dobou.
files Go

Aplikáciu Files Go si už stiahlo niekoľko miliónov užívateľov. Google rozširuje funkcie

Spoločnosť Google uviedla v novembri minulého roka do obchodu Google Play úplne novú aplikáciu, správcu súborov Files Go. Užitočná aplikácia sa osvedčila.
zimna olympiada

Zimná olympiáda čoskoro štartuje: Najaktuálnejšie informácie nájdeš v oficiálnej aplikácii!

Samsung oznamuje, že je k dispozícii na stiahnutie oficiálna aplikácia PyeongChang 2018.
chrome

Prehliadač Chrome v najnovšej verzii zablokuje nevyžiadané presmerovania a stíši automatický zvuk

Najpopulárnejší mobilný prehliadač Chrome vstupuje do novej stabilnej verzie označenej číslom 64. Táto verzia zatiaľ prichádza iba do mobilných zariadení.

Mobilné prehliadače Opera vás ochránia pred nedovoleným ťažením kryptomien

Kryptomeny sa stali natoľko populárnymi, že sa pre ich ťaženie využíva doslova všetko. Aj výkon vášho počítača a internetové pripojenie, o čom ani nemusíte vedieť. Iniciátorom stačí dobre vložený špeciálny skript do kódu vami navštívenej internetovej stránky.
Instagram

Instagram začal zobrazovať stav vašej aktivity. Takto jednoducho to vypnete

Posledná aktualizácia aplikácie Instagram priniesla funkciu, ktorá sa mnohým pozdávať nebude. Tvorcovia sa s novinkou zrovna nechvália, no ide o prirodzenú súčasť mnohých iných podobných aplikácií.

Sme tehotné kvôli vašej aplikácii: Sťažujú sa nespokojné používateľky

Autori známej aplikácie Natural Cycles sa stali terčom útokov po tom, ako ich používateľky otehotneli. Aplikácia má pritom slúžiť ako alternatíva k antikoncepcii.

Šéf Messengeru priznáva: Aplikácia Facebook Messenger je príliš preplnená!

David Marcus je viceprezidentom v spoločnosti Facebook, v ktorej má na starosti produkty orientujúce sa na odosielanie správ a komunikáciu.
launcher

Launcher z Android One zariadení si môžete nainštalovať do akéhokoľvek smartfónu

Xiaomi Mi A1 alebo Moto X. Dva pomerne čerstvé smartfóny z kategórie dostupnejších Android One zariadení bežia pod hlavičkou čistej formy operačného systému Android.
google play

Aplikácie pre deti zobrazovali pornografické reklamy: Bolo ich celkom 60!

Obchod Google Play stále nie je tým najbezpečnejším digitálnym miestom, aj keď sa o to tvorcovia neustále snažia. Experti softvérovej spoločnosti Check Point objavili aplikácie určené deťom, ktoré zobrazovali reklamu s obsahom pre dospelých.
skype

Microsoft testuje end-to-end šifrovanie pre platformu Skype. Týka sa aj mobilných aplikácií

Ak vám záleží na digitálnom súkromí, resp. potrebujete s druhou stranou zdieľať citlivejšie údaje, čoskoro už nebudete musieť obchádzať platformu Skype.
banner