Aplikácie

Aplikácie

Snapseed prichádza v novej verzii s úplne zmeneným užívateľským prostredím

Snapseed patrí medzi najlepšie aplikácie pre úpravu fotografií, ktorá je už nejaký ten čas v rukách spoločnosti Google. Časť jej výbavy nájdeme v aplikácii Google Fotky, ktorá však ponúka iba okresané možnosti editovania snímok.
gmail

Gmail dostáva aktualizáciu. Adresy a telefónne čísla premení na hypertextové odkazy

Asi bude každý súhlasiť ak napíšeme, že Gmail je jednou z najdôležitejších služieb spoločnosti Google. Gmail používa obrovský počet ľudí, preto je aj malá aktualizácia vždy vítaná.

Experti odhalili nebezpečný malvér, ktorý sa nachádzal v aplikácii s tapetami pre domácu obrazovku

Experti zo softvérovej spoločnosti Check Point odhalili závažnú bezpečnostnú hrozbu, ktorá sa nachádzala v na oko nevinných aplikáciách pre platformu Android. Kybernetickým útočníkom sa podarilo infikovať napríklad aplikáciu s tapetami pre domácu obrazovku.

Instagram mení nastavenia automaticky spúšťaného zvuku pri videách

Obľúbená foto sociálna sieť Instagram, ktorá patrí pod krídla internetového giganta Facebook, prichádza s drobnou, no pomerne významnou zmenou. Tvorcovia sa opäť pohrali s automatickým prehrávaním médií. 

WhatsApp umožní odstrániť doručenú textovú správu bez toho, aby adresát videl jej obsah

Určite sa každému z vás stalo, že ste oľutovali znenie textovej správy, ktorú ste odoslali niektorému z vašich kontaktov. Predstavitelia komunikačnej platformy WhatsApp myslia na takéto omyly a pripravujú novú funkciu.

Odvez sa Uberom zadarmo a vyskúšaj si nové MINI!

Každý, kto bude mať záujem, sa bude môcť počas budúceho týždňa odviezť Uberom v Bratislave zadarmo a zároveň si vyskúšať nové MINI. Uber a MINI totiž do Bratislavy prinášajú až 15 štýlových modelov MINI COUNTRYMAN a MINI CLUBMAN.

V aplikácii YouTube už môžete sledovať HDR videá! Musíte však vlastniť kompatibilný smartfón

Len nedávno sme informovali, že Netflix rozšíril podporu pre prehrávanie HDR obsahu o nové zariadenia. Napriek tomu je ich iba pár a YouTube je na tom dokonca ešte horšie. Pár v jeho ponímaní znamená dve. 

Vlastníci inteligentných hodiniek, pozor! Facer dostal veľkú aktualizáciu

Ak vlastníte inteligentné hodinky a nepoznáte aplikáciu Facer, čo najrýchlejšie by ste ju spoznať mali. Facer je na trhu prakticky od začiatku éry inteligentných náramkových ukazovateľov času s displejom.
weather live

SŤAHUJTE skvelú aplikáciu počasia, ktorá je momentálne k dispozícii zadarmo!

Aplikácie, ktoré zobrazujú počasie a rôzne meteorologické údaje sú medzi užívateľmi veľmi obľúbené, o čom nakoniec svedčí aj ich veľký počet v obchode Google Play. Jednu z tých lepších si môžete aktuálne stiahnuť zadarmo.

IKEA má novú appku, ktorá ti umožní pozrieť sa, ako by nábytok vyzeral u teba doma

Rozšírená realita je možno niečo s čím sa dnes až tak často nestretávame, jej užitočnosť je nepochybne obrovská.
mixer create

Hráči, pozor! Microsoft má novú mobilnú aplikáciu pre streamovanie hier

Platformy Amazon Twitch a YouTube Gaming dostali konkurenciu. Microsoft vytvoril pre hráčov a streamerov novú platformu, ktorá sa nazýva Mixer. Softvérový gigant ju samozrejme doplnil mobilnou aplikáciou. 
whatsapp

WhatsApp sa otvára firmám. Chatovať budeme môcť s obľúbeným obchodom alebo firmou

Predstavitelia komunikačnej platformy WhatsApp už v minulom roku predpovedali scenár, podľa ktorého by sme mohli cez populárnu aplikáciu komunikovať s rôznymi firmami a spoločnosťami, nielen so súkromnými osobami. 

YouTube prichádza s novým dizajnom, logom a vylepšenou aplikáciou

Kráľ internetového video obsahu dostal po dlhšom čase nový make-up, ktorý je tiež spojený s praktickou funkcionalitou. YouTube prichádza s novým logom, vizuálnymi zmenami a novými možnosťami.

Aplikácia UBER príde o kontroverznú funkciu. Už s najbližšou aktualizáciou

Spoločnosť Uber sa rozhodla odstrániť zo svojej aplikácie funkciu, ktorá umožňovala sledovať polohu jej užívateľov aj počas toho, keď aplikáciu nepoužívali. Kontroverzná funkcia sa v aplikácii objavila v minulom roku po jednej z aktualizácií.
play protect

Bezpečné Android zariadenia spoznáme ľahšie. Na baleniach pribudne označenie Play Protect

Spoločnosť Google sa rozhodla uľahčiť vyhľadávanie a nákup zariadení, ktoré sú certifikované pre bezpečné používanie obchodu Google Play a ostatných aplikácií spoločnosti Google. Na baleniach zariadení po novom nájdeme označenie Play Protect.

TIP: Vyskúšaj aplikáciu pre meranie vzdialenosti medzi dvomi geografickými bodmi

V obchode Google Play môžete natrafiť na vcelku praktickú aplikáciu, ktorá vám umožní zmerať vzdialenosť medzi dvoma geografickými bodmi. Aplikácia meria skutočnú vzdialenosť, ktorá je podmienená GPS pripojením.
banner