Hry

Hry

To, že legendárne Nintendo plánuje priniesť zopár úplne nových titulov pre inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Android a iOS, vieme už dlhšie. Najnovšie sme sa ale dozvedeli ďalšie detaily, ktoré súvisia s ich cenami a dodatočnými nákupmi.

Ďalšia dávka tipov na zaujímavé appky a hry so sebou tento piatok prináša galériu úžasných 360 stupňových panorám, šikovného mailového klienta, zbierku jedinečných tapiet, 80 000 internetových rádií alebo zaujímavý spôsob prevedenia notifikácií.

V zaujímavej transakcii, ktorá je plná rizík sa tvorcovia populárnej hry Candy Crush ocitli pod krídlami známej spoločnosti, Activision. Vývojári King Digitial totiž za 5,9 miliárd dolárov predali svoju firmu.

Ak ste podobne, ako ja, vyrástli na FPS hre Counter-Strike, máme pre vás veľmi milú a zároveň nostalgickú správu. Obľúbený Counter-Strike 1.6 totiž zavíta na Android.

Populárny internetový obchod AMAZON, ktorý má svoje oddelenie aj s mobilnými aplikáciami a hrami, po dlhšom čase opäť prichádza s lákavou ponukou bezplatných aplikácií a hier.

Ako už tradične každý piatok, aj tento sa nesie v znamení výberu niekoľkých zaujímavých kúskov z obchodu Google Play. Čo sa týka aplikácií, na svoje si prídu jedinci, ktorí radi pracujú s hudbou alebo grafikou, nechýba nástroj na úpravu videí, nová aplikácia s cestovným poriadkom a vylepšovák pre nočné čumenie do smartfónu.

Väčšina aplikácií v obchode Google Play je k dispozícii na stiahnutie zadarmo a vo freemium režime, čiže s možnosťou zakúpenia rôznych položiek priamo v aplikácií alebo v hre.

Piatková porcia Android aplikácií ale aj hier s poradovým číslom 159. vám tentokrát prináša tipy na skvelého e-mailového klienta, nástroj pre detailné sledovanie zásielok z celého sveta, appku, ktorá vás pustí aj na zablokované stránky a aplikácie, VideoPocket stiahne akékoľvek online video do pamäte zariadenia a nakoniec vám pomôžeme s výberom vlastného zvonenia.

Animované žlté postavičky, u nás známe ako Mimoni sa stali medzi ľuďmi veľmi obľúbené, pričom ich najnovší rodinný film dokázal vypredávať kiná po celom svete.

Aj keď pre platformu Android existuje nespočetné množstvo hier rôznych žánrov a kvality, nie každého baví sedieť na WC 30 minút nad najnovšou RPG hernou peckou.

Aj tento piatok sme si pre vás pripravili pár zaujímavých aplikácií a hier, na ktoré môžete natrafiť v obchode Google Play. Aplikačný segment zastupuje appka, ktorá vyčistí váš smartfón, Adobe si pripravilo niečo pre grafických kreatívcov...

Piatková porcia Android aplikácií a hier v 157. vydaní vás tentokrát navnadí na zoznamovaciu aplikáciu, pri jesenných prechádzkach lesom pomôže atlas húb, najnovšie správy sa dozviete z jednoduchej RSS čítačky, nechýba zaujímavé užívateľské prostredie alebo aplikácia pre detailné sledovanie aspektov zdravia.

Pokračovanie úspešnej hernej série pre mobilné telefóny dorazilo bez akýchkoľvek limitov do obchodu Google Play. Novinka Need For Speed: No Limits prináša nielen špičkové grafické spracovanie, ale aj hŕbu dychberúcich efektov a náklad poriadnej dávky adrenalínu.

Spoločnosť Google dala vývojárom aktuálne viac priestoru na dýchanie, respektíve skôr pre ich aplikácie a hry. Po novom môžu vývojári nahrávať do obchodu Google Play aplikácie a hry s veľkosťou do 100 MB

Jeden z najúspešnejších RPG titulov pre inteligentné mobilné telefóny dostal v poradí už štvrté pokračovanie. Na hráčov tak čaká nové dobrodružstvo, viac možností, kvalitnejšie grafické spracovanie a aj intuitívnejšie ovládanie.

V dnešnom obvyklom piatkovom vydaní tipov na zaujímavé aplikácie a hry nájdete šikovného pomocníka pre pridávanie poznámok, niečo pre kreatívnych jedincov, prispôsobiteľnú uzamykaciu obrazovku, nástroj na šetrenie batérie alebo aplikáciu pre zálohovanie a synchronizáciu na báze lokálneho cloudu.