Hry

Hry

Piatková porcia aplikácií: Aplikácia, ktorá vás vráti v čase alebo nový diel RPG Assassin’s Creed

Týždeň ubehol ako voda a vy si víkend môžete spríjemniť napríklad aj novými tipmi na aplikácie alebo hry z obchodu Google Play. Naučiť sa môžete úplné základy programovania, použiť novú uzamykaciu obrazovku, nastaviť si hlasitosť rôznych upozornení, vytvoriť krátky kreslený film alebo pozor, môžete sa vrátiť v čase s appkou Timehop.

Maestria: Vyskúšajte nádhernú logickú hru, ktorá je odteraz v Google Play zadarmo

Logický žáner hier je na prvý pohľad nudný. Oživenie do tohto segmentu priniesla až hra Monument Valley, ktorá je vo všeobecnosti považovaná za jednu z najlepších mobilných hier súčasnosti

Piatková porcia aplikácií: Tímová komunikácia, snímanie obrazovky, číselné domino a viac

V dnešnej piatkovej porcii Android aplikácií a hier nájdete skvelý nástroj pre tímovú komunikáciu, novú fitness aplikáciu, aplikáciu, ktorá dokáže vyhotoviť snímku obrazovky presne podľa vašich predstáv, nástroj pre vyhľadávanie preložených textov alebo niečo pre vodičov.

Unikátna hra pre smartfóny pomôže pri výskume demencie

Telekom predstavil inovatívnu mobilnú hru Sea Hero Quest, hranie ktorej má pobaviť a zároveň pomôcť dobrej veci - ide o prvú mobilnú hru na svete, hraním ktorej je možné pomôcť vedcom pri výskume demencie. Hra je...

Call of Duty 4: Modern Warfare znovu ožije. Pozrite si krásne prerobené mapy!

Infinity Ward pre fanúšikov série Call of Duty chystá veľký darček v podobe prerobeného titulu Modern Warfare. Vývojári sa rozhodli, že ich už legendárna hra je tak populárna, že na nej nezmenia takmer nič, až na grafiku. V live streame tak predstavili tzv. remaster verziu, ktorá okamžite zožala vlnu úspechu.

Shape Hunt: Vyskúšajte novú slovenskú hru, z ktorej sa vám zatočí hlava

Shape Hunt je nová hra, ktorá vznika v softvérovej dielni slovenského startupu Hipstersaurus Rex Apps, ktorý je zameraný na vývoj hier pre mobilné zariadenia. Shape Hunt sa svojim konceptom vracia ku klasickým arkádovým hrám 80. rokov.

Piatková porcia aplikácií: Zábavné gifká, nový video editor alebo poriadne zábavné bitky

Dnešný piatok sa samozrejme nemôže zaobísť bez desiatky tipov na zaujímavý, aplikačno-herný softvér pre vaše/naše smartfóny a tablety. V dnešnom výbere nájdete "ultrazvukové" zdieľanie obsahu, launcher, ktorý vám z Androidu spraví iOS, novú oficiálnu appku najväčšieho .gif serveru, zdravé recepty a šikovný video editor.

Toto musíte vidieť: Counter Strike rozbehal na hodinkách Android Wear

Aj vy ste sa už pozreli na svoje Android Wear hodinky, ak nejaké vlastníte a povedali ste si „Škoda, že si na nich nemôžem zahrať staré dobré CSko?“ Ak áno, určite vás poteší nový počin šikovného chalana s menom Dave Bennett.

Google zverejnil nominácie Play Awards

Májová udalosť Google I/O sa veľkou rýchlosťou blíži a Google sa rozhodol oznámiť nominácie na ceny Google Play (Play Awards). Nominácie sú v 10 katégóriach, o ktoré prvenstvá bude bojovať 5 účastníkov v každej jednej kategórií.

Piatková porcia aplikácií: Boost+, SHMÚ počasie alebo strielačka Warhammer 40,000

V dnešnom obvyklom výbere zaujímavých aplikácií a hier nájdete optimalizačnú aplikáciu z dielne HTC, vylepšené notifikácie s možnosťou okamžitého odpovedania, aplikáciu počasia so slovenskými koreňmi, šikovnú vodováhu pre domácich smart majstrov a pozadia, ktoré ocenia nadšenci klasického umenia.

Pripravte sa na záchvaty zúrivosti: Crossy Road získava podporu multiplayeru cez Wi-Fi!

Poznáte Crossy Road? Je to jedna z tých hier, v ktorých vám veľmi rýchlo môžu prasknúť nervy. Hra je to však veľmi podarená, neraz sa mi pri nej podarilo zabiť aj hodinu a preto je pekné vidieť, že ju vývojári obohatili o ďalšie funkcie.

APK: Counter-Strike prichádza na Android! Zahrajte si najznámejšiu strieľačku CS 1.6

Kto, že to tvrdil, že plnohodnotné hry na PC na mobiloch nepôjdu? Na Android prichádza jedna z najznámejších, ak nie úplne najznámejšia strieľačka na svete – Counter-Strike.

Obchod Google Play v Q1 2016 zaznamenal 11,1 miliárd stiahnutí

V obchode Google Play sa nachádza cez 2 milióny aplikácií, ktoré čakajú na to, kým si ich niekto všimne a stiahne. Je celkom zaujímavé zamyslieť sa, že len pred šiestimi rokmi ich v Android Markete bolo len 30 000.

Vývojári začínajú portovať exkluzívne hry z Oculus Rift na HTC Vive

Netrvalo dlho a vývojári pre platformu Oculus Rift začali portovať ich exkluzívne hry aj pre majiteľov virtuálnej reality HTC Vive. A dokonca niektoré hry fungujú lepšie práve na HTC Vive vďaka lepšiemu monitorovaniu headsetu.

Piatková porcia aplikácií: Úprava fotografií, workout, ruské autá alebo skvelá vežikovka

V piatkovom výbere zaujímavých aplikácií a hier môžete tentokrát nájsť pokročilý nástroj pre úpravu fotografií, vzdialenú správu Android zariadení z PC alebo Mac-u, užitočného organizátora obsahu vo vašej galérii, niečo pre zdravé telo alebo...

Víkendová porcia aplikácií: Sprievodca Bratislavou, daňové zaťaženie alebo epická RPG hra

V novej týždňovej dávke aplikácií a hier vám tentokrát odporúčame nový laucher v štýle Androidu N, šikovnú galériu, nástroj, ktorý vám vyráta daňové zaťaženie, aplikáciu na prevod mien alebo sprievodcu mestom Bratislava a jeho okolia.