Hry

Hry

Ani tento piatok vás neukrátime o dávku tipov na aplikácie a hry, ktoré nájdete v obchode Google Play. Z aplikácií sme vybrali budík, ktorý vás zaručene donúti vstať z postele, dávku krásnych pozadí alebo poznámkovú aplikáciu.

V dnešnej piatkovej porcii Android aplikácií a hier s poradovým číslom 171 nájdete tipy na rýchly a jednoduchý bezdrôtový prenos súborov, WiFi nástroj, ktorý ušetrí časť energie alebo skvelú appku pre úpravu fotografií.

Hoci obchodu Google Play počas minulého roka množstvo stiahnutých aplikácií výrazne narástlo, čo sa týka zárobkov, stále vedie operačný systém Apple a jeho obchod s aplikáciami. To aj napriek faktu, že počas minulého roka nainštalovalo viac ako 200-tisíc Android a iba zhruba 100-tisíc iOS aplikácií.

V obchode Google Play sa občas objaví zaujímavá zľava na aplikáciu alebo hru, ktorú by bolo škoda nevyužiť. Hlavne, keď ide o obľúbené tituly. Najnovšie sa v akciovej ponuke objavila hra Volt, ktorú môžete získať oficiálnou cestou len za 0,50 €.

Používanie takzvaného promo kódu bolo doteraz pre operačný systém Android a jeho obchod so softvérom veľkou neznámou. Google sa však konečne odhodlal konať a túto obľúbenú možnosť, ako sa dostať k platenému obsahu úplne zdarma, sprístupnil aj pre vývojárov Android aplikácií.

Ani tento piatok vás v rámci nášho seriálu neukrátime o pár tipov na zaujímavý obsah z obchodu Google Play. Z aplikačného segmentu Vám skvele poslúži prehliadač inzerátov na Bazoši, šikovná aplikácia, ktorá zobrazuje len Android aplikácie a žiadne hry, komunikačný nástroj na princípe Snapchatu, alarm pre výmenu kontaktných šošoviek alebo novinka v našich končinách, služba pre nájdeme spolucestujúceho.

Séria "The Room" hier je vôbec jednou z najlepších herných sérií, aké môžeme nájsť v obchode Google Play. Ide pritom o adventúru, jednu z najobľúbenejších kategórií medzi hráčmi aj v našich končinách.

Už vás nebaví hrať nudné singleplayer tituly a máte zariadenie s väčšou uhlopriečkou displeja? V tom prípade neprehliadnite tieto chytľavé hry pre dvoch hráčov, na ktoré vám stačí iba jeden smartfón alebo tablet. Nevyžaduje sa navyše ani pripojenie k internetu, hranie prebieha offline.

Po vianočno-novoročnej prestávke a oddychu sme si pre vás pripravili nový diel nášho aplikačno herného seriálu. Ako obvykle v ňom nájdete päť tipov na aplikácie a päť tipov na zaujímavé hry.

Fanúšikovia súbojov pre viac hráčov majú dôvod na radosť. Do obchodu Google Play dorazila nová verzia legendárnej hry Worms, ktorá vdychuje nový život do populárnej hernej série.

Po zľavách v obchode Google Play prichádza rad na alternatívu od spoločnosti Amazon, ktorá funguje ako slabšia náhrada. Ak si ju nainštalujete, vytvoríte účet s vložíte údaje o platobnej karte, nižšie uvedené aplikácie si môžete stiahnuť úplne zdarma. Ponuka je ale časovo obmedzená.

Aj tento rok si spoločnosť Google vo svojom obchode Play s "tovarom pre smartfóny" pripravila niekoľko chrumkavých zliav. Za oveľa výhodnejšiu cenu môžete získať niektoré aplikácie ale hlavne hry.

Ďalší diel nášho aplikačno-herného seriálu vám tentokrát odporučí pohľad na umenie a kultúrne pamiatky doslova z celého sveta, ďalej si budete môcť premeniť smartfón na externý mikrofón, vo výbere nájdete aj intuitívnu kalkulačku, zdieľanie videa v reálnom čase alebo appku pre úpravu videí.

Vývojárske štúdio Madfinger, ktoré mimochodom pochádza z Českej republiky, má na svojom konte dve veľmi úspešné akčné hry. Ide o tituly Dead Trigger 2 a UNKILLED.

V obchode Google Play môžeme nájsť množstvo skvele vyzerajúcich hier, no len časť z nich sa môže pochváliť intuitívnou a originálnou hrateľnosťou. Hru Monument Valley snáď pozná každý a autori titulu Maestria v nej hľadali inšpiráciu.

Už v minulosti sme boli svedkami oživenia klasických počítačových hier formou mobilnej verzie. Aj 20 ročné herné počiny tak dostali šancu znovu zabávať široké publikum prostredníctvom moderných smartfónov.

Nová vlajková loď spoločnosti Samsung má byť krásna, dobre vybavená a jej batéria má na jedno nabitie vydržať oveľa dlhšie, ako je to bežné pri súčasných hi-tech smartfónoch s operačným systémom Android. V odborných kuloároch sa hovorí až o dvoch dňoch.