Hry

Hry

Google zverejnil nominácie Play Awards

Májová udalosť Google I/O sa veľkou rýchlosťou blíži a Google sa rozhodol oznámiť nominácie na ceny Google Play (Play Awards). Nominácie sú v 10 katégóriach, o ktoré prvenstvá bude bojovať 5 účastníkov v každej jednej kategórií.

Piatková porcia aplikácií: Boost+, SHMÚ počasie alebo strielačka Warhammer 40,000

V dnešnom obvyklom výbere zaujímavých aplikácií a hier nájdete optimalizačnú aplikáciu z dielne HTC, vylepšené notifikácie s možnosťou okamžitého odpovedania, aplikáciu počasia so slovenskými koreňmi, šikovnú vodováhu pre domácich smart majstrov a pozadia, ktoré ocenia nadšenci klasického umenia.

Pripravte sa na záchvaty zúrivosti: Crossy Road získava podporu multiplayeru cez Wi-Fi!

Poznáte Crossy Road? Je to jedna z tých hier, v ktorých vám veľmi rýchlo môžu prasknúť nervy. Hra je to však veľmi podarená, neraz sa mi pri nej podarilo zabiť aj hodinu a preto je pekné vidieť, že ju vývojári obohatili o ďalšie funkcie.

APK: Counter-Strike prichádza na Android! Zahrajte si najznámejšiu strieľačku CS 1.6

Kto, že to tvrdil, že plnohodnotné hry na PC na mobiloch nepôjdu? Na Android prichádza jedna z najznámejších, ak nie úplne najznámejšia strieľačka na svete – Counter-Strike.

Obchod Google Play v Q1 2016 zaznamenal 11,1 miliárd stiahnutí

V obchode Google Play sa nachádza cez 2 milióny aplikácií, ktoré čakajú na to, kým si ich niekto všimne a stiahne. Je celkom zaujímavé zamyslieť sa, že len pred šiestimi rokmi ich v Android Markete bolo len 30 000.

Vývojári začínajú portovať exkluzívne hry z Oculus Rift na HTC Vive

Netrvalo dlho a vývojári pre platformu Oculus Rift začali portovať ich exkluzívne hry aj pre majiteľov virtuálnej reality HTC Vive. A dokonca niektoré hry fungujú lepšie práve na HTC Vive vďaka lepšiemu monitorovaniu headsetu.

Piatková porcia aplikácií: Úprava fotografií, workout, ruské autá alebo skvelá vežikovka

V piatkovom výbere zaujímavých aplikácií a hier môžete tentokrát nájsť pokročilý nástroj pre úpravu fotografií, vzdialenú správu Android zariadení z PC alebo Mac-u, užitočného organizátora obsahu vo vašej galérii, niečo pre zdravé telo alebo...

Víkendová porcia aplikácií: Sprievodca Bratislavou, daňové zaťaženie alebo epická RPG hra

V novej týždňovej dávke aplikácií a hier vám tentokrát odporúčame nový laucher v štýle Androidu N, šikovnú galériu, nástroj, ktorý vám vyráta daňové zaťaženie, aplikáciu na prevod mien alebo sprievodcu mestom Bratislava a jeho okolia.

Svoje miesto si na Google Play našla aj hra Disney Crossy Road

Stavíme sa, že ste už určite počuli o populárnej hre Crossy Road. Dnes sa tento titul dočkal oživenia. Vývojári z Yodo1 Games spojili svoje sily s rozprávkovým Disney a vydali hru Disney Crossy Road.

Rovio, tvorca legendárnej hry Angry Birds, je v hlbokej prevádzkovej strate

Rovio Entertainment Ltd. je vývojárska spoločnosť so sídlom v Helsinkách, ktorá má na svedomí už legendárnu sériu hier s nahnevanými vtákmi známu ako Angry Birds. Tieto hry, hlavne jej prvé diely, boli vo svojom období doslova hitom každého smartfónu alebo tabletu.

V biznise s hrami pre smartfóny sa točia miliardy dolárov. Prekonal počítače aj konzoly

Pokiaľ vlastníte smartfón, čo pravdepodobne vlastníte, keďže čítate tento text, určite ste si na ňom zahrali nejakú tú hru. Či ste si ju spustili len raz, hrávate hry sporadicky, napríklad pri čakaní na MHD, alebo ste aktívnym hráčom, ste súčasťou veľkého biznisu.

LEGO Jurassic World má premiéru na Google Play. Pripravte sa na jedinečné spojenie LEGO a Jurského parku

LEGO Jurassic World má premiéru na Google Play. Pripravte sa na jedinečné spojenie LEGO a Jurského parku

Piatková porcia aplikácií: Kontrola spotreby vozidla, real-time stratégia alebo klasické osemsmerovky

V dnešnej obvyklej dávke aplikácií a hier sme si pre vás pripravili tip na appku, ktorá vám automaticky vypne zvonenie na smartfóne vtedy, keď to najviac potrebujete. Ďalej vo výbere nechýba nový komunikačný nástroj, niečo pre kontrolu spotreby vozidla, upozornenie na hovory a SMS, či filter pre úpravu jasu displeja.

Zľavy v obchode Google Play: Aplikácia pre analýzu spánku a populárne hry

V obchode Google Play sa opäť objavilo pár titulov, ktorých kúpa stojí za zváženie. Sú totižto k dispozícii za zvýhodnenú cenu oproti tej pôvodnej, vyššej. Akcia je ako vždy časovo obmedzená, preto by ste s kúpou nemali dlho váhať. Teda pokiaľ vás appky a hry zaujmú.

Veľkonočná porcia Android aplikácií: Bezpečnostná aplikácia, tipy na TV program a perfektná RPG hra

Obvyklú dávku aplikačno herných tipov sme si neodpustili ani na Veľkonočné sviatky. V ten dnešnej nájdete sofistikovanú bezpečnostnú aplikáciu, tipy na TV program, organizátor webového obsahu alebo nástroj, ktorý vám ukáže všetky zmeny v aplikáciach.

300 000 legálnych stiahnutí a viac ako 1,6 milióna pirátskych kópií. Táto hra patrí medzi najkradnutejšie

Vývojári aplikácií a hier pre operačný systém Android majú niekedy hlavu v smútku. Ich softvér používa často nespočetné množstvo ľudí, no len zlomok z nich za appku alebo hru naozaj zaplatí. Inštalácia pirátskeho obsahu na platforme Android je až detinsky jednoduchá.

Vedci práve úplnou náhodou vyvinuli batériu, ktorá vydrží úplnú večnosť

Slabá výdrž batérie. To je jeden z najväčších problémov, ktoré trápia naše smartfóny, notebooky a v podstate všetky zariadenia na batérie. Sme Wi-Fi generácia, ktorá je neustále zavesená na nejakom zariadení a preto si často telefóny či notebooky dobíjame častejšie, než by možno bolo nutné.