Návody

Návody
Návody pre Android.
send

Experiment Send. Zdieľajte súbory súkromne a s veľkosťou do 1 GB, ktoré po čase exspirujú

Experimentálne funkcie máme radi. Často totižto predpovedajú, čo nás vo veľmi blízkej budúcnosti v online svete čaká. Ešte lepšie je, že si ich môžeme priamo vyskúšať. Tentokrát zaujala novinka od Mozilly s názvom Send. 

Ako si nastaviť mobilný internet od Telekom, Orange, O2 a 4ka

Nejde vám mobilný internet, teda mobilné dáta? Vyskúšajte náš návod, v ktorom vám vysvetlíme ako nastaviť mobilný internet a pripojiť sa tak k sieti vášho operátora.

Otravujú ťa vo voľnom čase pracovné e-maily? Šikovná appka z Google Play problém vyrieši

Pokiaľ nie je vaša práca zároveň aj vašim koníčkom, vo voľnom čase sa jej zväčša nechcete venovať. V súčasnej digitálnej dobe sa tomu ale iba ťažko vyhnete.

Pozeráš do smartfónu až príliš často? Toto nastavenie ťa od toho môže odradiť!

Operačný systém Android ponúka široké možnosti prispôsobenia, ktoré sa dajú využiť rôznymi spôsobmi. Celkom zaujímavo vyzerá používateľský tip od Tristana Harrisa.

Nechávate si cez noc zapojený smartfón do nabíjačky? Toto musíte vedieť!

Vinní sme všetci. Telefón nabíjame väčšinou večer, keď ideme spať a často sa stáva, že ho na nabíjačku pripojíme, keď je úplne vybitý.

TIP: Nainštalujte si Pixel Launcher z operačného systému Android O

Ak radi skúšate nové kusy softvéru a vlastníte smartfón s operačným systémom Android vo verzii 6.0.1 a vyššej, máme pre vás zaujímavý tip.
apex launcher (4)

Apex Launcher je späť! Zatiaľ v obmedzenom beta testovaní, ktoré si môžete vyskúšať

Apex Launcher patrí, alebo skôr patril, k tým najlepším spúšťačom, aké sme mohli v obchode Google Play nájsť. Žiaľ, od roku 2015 nedostal žiadnu aktualizáciu, vďaka čomu prišiel o záujem zo strany používateľov.
WiFi

TIP: Otravujú vás neustále upozornenia na verejné WiFi siete? Takto ich vypnete

Poznáte to. Prechádzate sa po meste a smartfón vás neustále upozorňuje na dostupné WiFi siete. Upozornenie sa objaví na displeji a nie raz.
youtube

NÁVOD: Vyskúšajte tmavý režim pre YouTube, ktorý spríjemní sledovanie videí počas noci

Operačný systém Android ponúka bohaté možnosti prispôsobenia, vďaka ktorým si ho môžu užívatelia upraviť presne podľa vlastných preferencií.

Vyskúšajte rozšírenie pre prehliadač, ktoré zablokuje automatické prehrávanie videí a zvuku

Internetový gigant Facebook minulý týždeň oznámil, že sa videá na našich nástenkách s novinkami budú prehrávať automaticky, a to aj so zvukom. Na nemilú novinku ale existuje bič.

Bezpečné dvojfázové overenie má aj aplikácia WhatsApp. Ako ho zapnúť?

Aplikáciu WhatsApp mnohí používajú ako primárny komunikačný nástroj. V aplikácii nie je výnimočné nájsť množstvo konverzácií, zdieľané súbory, dokumenty či cenné kontakty.

Chráňte si svoje súkromie. TIP na dve aplikácie pre skutočne šifrovanú komunikáciu

Oblasť digitálnej bezpečnosti a hlavne súkromia by vám nemala byť v súčasnej online dobe ľahostajná. Internet nám otvoril bránu do celého sveta, daňou za to je však poodhalené súkromie.

Stratili ste smartfón? Správca zariadenia od Google vám ho pomôže nájsť alebo vymazať

Určite mnohí poznáte ten skľučujúci pocit keď si uvedomíte, že vo vrecku nohavíc nemôžete nahmatať svoj smartfón. Vo väčšine prípadov ste si ho zabudli doma, v aute alebo ho máte napríklad v inom vrecku.

NÁVOD: Odstráňte históriu vyhľadávania a nepotrebné appky zo zoznamu v obchode Google Play

Obchod Google Play je nenahraditeľným zdrojom všetkých aplikácií a hier pre zariadenia s operačným systémom Android. Okrem nich v ňom nájdeme aj filmy, hudbu či knihy.

Nepodceňujte digitálne hrozby a poriadne si zabezpečte váš Google účet

Čím viac sú moderné digitálne technológie dostupnejšie, tým viac sú zaujímavejšie pre kybernetických zločincov. Tí majú záujem nielen o vaše peniaze, ale aj osobné dáta.

NÁVOD: Ako si objednať smartfón z Číny? Nasledujte tento návod krok po kroku

Nad dovozom telefónu z Číny už určite premýšľali mnohí z vás. Obchody, ako je napríklad GearBest.com ponúkajú lákavé ceny a zariadenia, ktoré na Slovensku nie sú dostupné a keď aj sú, tak väčšinou za podstatne vyššiu cenu.
banner