MWC 2015

Úvod MWC 2015

Ospevované smartwatch od Huawei môžu stáť až 1 000 eur

Nové inteligentné hodinky od čínskeho výrobcu dorazia na trh vo viacerých prevedeniach, pričom ten luxusnejší nebude zrovna najlacnejším špásom. Jeho cenovka by mala siahať až k tisícom eur.

5 vecí vo výbave HTC One M9, ktoré v Galaxy S6 nenájdeme

Tento týždeň sme boli svedkovia jedných z najväčších momentov technologického sveta, aké za tento rok zažijeme. Svetlo sveta uzrel ako vynovený HTC One, tak aj nasledovník minuloročného Galaxy S5.

HTC: Toto je dôvod, prečo sa One M9 tak podobá na One M8

Ak ste si pri predstavení novej vlajkovej lode ona HTC pomysleli, že je na nerozoznanie od One M8, pravdepodobne nie ste sami. Spoločnosť sa rozhodla použiť svoj známy a veľmi podarený dizajn ešte raz.

BlackBerry má 5″ low-end novinku, ktorá si rozumie s Android aplikáciami

Mobile World Congress 2015 priniesol okrem oného aj čerstvý dotykový smartfón so značkou BlackBerry. Volá sa 'Leap' a vo výbave ponúka hardvér, ktorý ho radí skôr do nižšej triedy.

HTC One M9: Cena sa vám pravdepodobne nebude páčiť

HTC prvého marca na MWC 2015 predstavil svoju novú vlajkovú loď One M9. Opravili pritom všetko, čo sa ľuďom na predchádzajúcej generácii nepáčilo.
video

VIDEO: Optická stabilizácia obrazu na GALAXY S6 vs. iPhone 6 Plus – ktorá je lepšia?

Samsung prvého marca na MWC 2015 predstavil naozaj zaujímavé zariadenia. Nové vlajkové lode Samsung Galaxy S6 a S6 Edge patria úplnú špičku.

Lenovo má nový kompaktný projektor. Pripojíme k nemu aj Android smartfón

Na podujatí MWC 2015 neuzreli svetlo sveta iba smartfóny či tablety. Spoločnosť Lenovo totiž prichádza so šikovnou novinkou, ktorá dokáže prenášať obraz z iného mobilného zariadenia priamo na 110-palcovú plochu.

Z Google bude virtuálny mobilný operátor. Dočkáme sa revolúcie?

Internetový gigant plánuje spustiť testovaciu prevádzku vlastnej mobilnej siete. Začiatok je predbežne stanovený na koniec roka 2015. Novou službou nechce však ohroziť tradičných operátorov a ich súčasný biznis.

Lenovo VIBE Shot je smartfón s 16 Mpx OIS foťákom, tricolor bleskom a atraktívnou cenou

Novinka od Lenova je jedno z najkrajšie vyzerajúcich a celkovo najatraktívnejších zariadení tohtoročného MWC 2015. Jedná sa o elegantný, cenovo dostupný smartfón, ktorý svoju pozornosť obrátil na fotoaparát.

Pozrite si 50 snímok nového rozhrania TouchWiz v Galaxy S6 – S6 Edge

TouchWiz je používateľské rozhranie, ktoré Samsung používa vo svojich smartfónoch a patrí medzi najkritizovanejšie používateľské rozhrania vôbec.

POROVNANIE: Samsung Galaxy S6 vs. Galaxy S5

Prešiel rok a my tu opäť máme novú vlajkovú loď od Samsungu. Tentokrát to v Južnej Kórei zobrali vážne a predstavili naozaj zaujímavé zariadenie. Po dlhom čase konečne nejde o plastovú hračku.

Sandisk predstavil microSD kartu s kapacitou 200GB. Ponúka viac pamäte než väčšina notebookov

Presne pred rokom nám Sandisk ukázal prvú 128 GB microSD kartu. Na tohtoročnom Mobile World Congress opäť nesklamal a pre fanúšikov technológií si pripravil 200GB pamäte, ktorá sa vám zmestí na koniec prsta.

Snapdragon 820 oficiálne predstavený: Kryo CPU s vlastnými 64-bit jadrami

Qualcomm na svojej prezentácii počas Mobile World Congress 2015 predstavil svoj nový čip – Snapdragon 820. Jednať sa má o ich vlajkovú loď, ktorá má poháňať mnohé high-end smartfóny na Android ako aj Windows Phone platforme.

VIDEO: Sony na MWC predstavilo odolný smartfón a vrcholový Xperia Z4 tablet

Aj keď sa väčšina pozornosti v posledných dňoch upriamila na Samsung a jeho novinky Galaxy S6 a S6 Edge, na podujatí MWC 2015 v Barcelone sa nachádza aj výrobca Sony, ktorý prekvapil odolným smartfónom strednej triedy a nadupaným tabletom.

NÁZOR: Samsung Galaxy S6 – konečne zlepšenie, ale bude to stačiť?

Zdá sa, že Samsung predstavil zariadenie z S línie, ktoré sa ľuďom môže páčiť. Neberte ma zle, dizajn minulých generácií rozhodne nebol zlý a všetko to vyvrcholilo S4-kou. Teraz tu však máme niečo iné.

Samsung Galaxy S6 vs. HTC One M9

Včera boli predstavené dva z najočakávanejších Android smartfónov tohto roka. Hliníkový krásavec od HTC One M9 a funkciami nabitý Samsung Galaxy S6. Obe zariadenia majú na našej stránke svoju fanúšikovskú základňu a oproti minulému roku aj rozdielne špecifikácie.

Toto sú európske ceny Galaxy S6 a S6 Edge. Začínajú na 699 €

Len dnes boli na podujatí MWC 2015 predstavené dve novinky kórejského giganta Samsung, smartfóny Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge a už sa objavili aj informácie o cenách.

Konečne vylepšený TouchWiz v GALAXY S6 – ľahší a rýchlejší

S poriadnou dávkou dohadov a špekulácií, ktoré sa v poslednej dobe týkali Samsungu Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge sa im nevyhlo ani používateľské rozhranie TouchWiz, ktoré nemá veľmi dobrú povesť.