MWC 2016

Úvod MWC 2016

Pozrite si Samsung Galaxy S7 a Xiaomi Mi 5 na čerstvých promo videách

V posledných hodinách sa na verejnosti objavili nové promo videá, ktoré nám sprostredkúvajú pohľad na dva nové high-end smartfóny. Prvým je hit z Južnej Kórey menom Galaxy S7 a druhým elegantný Xiaomi Mi 5 z Číny.

Vyskúšali sme: Štýlová Android vyklápačka a zaujímavý high-end model japonskej výroby

Ako už iste viete, aj našej redakcii bolo tento rok umožnené zúčastniť sa udalosti Mobile World Congress 2016. Aj keď sme mali na prezretie celej výstavy iba jeden jediný deň, stálo to za to. Nachádzalo sa tam množstvo stánkov a množstvo výrobcov, o ktorých sme predtým ani nepočuli, no niektoré z nich nás skutočne zaujali.

ANKETA Ktorá vlajková loď z MWC 2016 sa vám páči najviac?

MWC 2016 je už úspešne a nami, takže nám nezostáva nič iné, ako zhodnotiť všetky dôležité novinky, ktoré počas týchto pár dní uzreli svetlo sveta. A keďže bol tento ročník naozaj bohatý, počas nadchádzajúcich mesiacov budeme mať z čoho vyberať.

LG zahájilo útok na Galaxy S7. Jeho novinka G5 je vraj vďaka týmto výhodam lepšia

Bolo len otázkou času, kedy niekto z TOP výrobcov začne s agresívnou marketingovou kampaňou proti niektorému z čerstvých smartfónov od konkurencie. Ako môžeme na vlastné oči vidieť, LG nás nenechalo dlho čakať.

HTC ukázalo siluetu konštrukcie vlajkovej lode One M10. Čaká nás veľká zmena

Tento rok bolo MWC trošku iné, pretože sme nevideli tradične predstavovanú vlajkovú loď taiwanského výrobcu High Tech Computer. To však hneď neznamená, že sa tak počas nadchádzajúcich týždňov nestane, čo dokazuje aj ešte čerstvé poodhalenie smartfónu, za ktorým tentokrát stojí HTC.

PRVÉ DOJMY z Cat S60: Termovízia, Android 6.0 a schopnosť dýchať pod vodou

Nový Cat S60 predstavuje pre spoločnosť, ktorá je známa svojou ťažkou mašinériou, obrovský skok vpred. Táto pre mnohých lákavá spoločnosť už totiž nevyrába len telefóny, ktoré vydržia veľa fyzického trestania, ó nie.

POTVRDENÉ: Rad zariadení Sony Xperia Z oficiálne končí

Je to pravda. Spoločnosť Sony skutočne končí so svojim produktovým radom smartfónov a tabletov „Xperia Z“. Rozprávalo sa o tom už dávnejšie, dnes to potvrdil hovorca spoločnosti, ktorý ďalej vysvetlil, že štafetu zariadení preberá ich nový rad Xperia X.

Desivé VIDEO: Hi-tech robot si otvorí dvere, dvíha predmety a sám sa po páde postaví

Boston Dynamics je spoločnosť zaoberajúca sa vývojom robotov, ktorú v roku 2013 kúpil Google. O spoločnosti prakticky nie je nič počuť a ani sa žiadnym spôsobom neprezentuje. Len dva-tri krát za rok z ničoho nič zverejní video, ktoré vždy vyráža dych.

ZOPO Speed 8 oficiálne: Prvý smartfón s desaťjadrovým procesorom Helio X20

Menej známy čínsky výrobca ZOPO dnes na podujatí MWC 2016 v Barcelone vyrukoval s novým zaujímavým smartfónom Speed 8. Ten ponúka elegantný dizajn a poriadnu špecifikáciu na čele s procesorom Helio X20.

LG prezradilo, koľko percent z batérie spotrebuje funkcia „Always On Display“

Funkciu na neustále zobrazovanie užitočných informácií neponúka iba Galaxy S7 od Samsungu, ale aj G5 od LG. Čas, dátum alebo počet neprijatých hovorov budeme môcť vidieť aj bez toho, aby sme musel displej akýmkoľvek spôsobom rozsvietiť. To však zároveň znamená vyššiu spotrebu energie. O aké množstvo teda ide?

Za keramický Xiaomi Mi 5 zaplatíme cez 400 eur, najlacnejšia verzia bude stáť o 100 menej

Chystáte sa na pred malou chvíľou predstavený Mi 5 od Xiaomi? Tak by ste mali vedieť, že ani tentokrát od nás nebude výrobca pýtať závratné sumy, ako to majú zvykom tradičné značky. Ak ale túžite po keramike, budete si musieť pripraviť trošku väčší rozpočet.

Facebook dnes spúšťa veľkú aktualizáciu. K „páči sa mi to“ pribudnú tieto reakcie!

Po viac ako roku vývoja a výskumu Facebook konečne spúšťa aktualizáciu na nové „reakcie“ k príspevkom. Prvýkrát v histórii budete k článkom, fotografiám či videám vedieť zanechať inú, než len čisto pozitívnu reakciu.

Samsung Galaxy S7 neponúkne možnosť premeniť microSD kartu na interné úložisko

Má Android 6.0 Marshmallow, no aj tak nebude možné používať vloženú pamäťovú kartu miesto pôvodného interného úložiska. Samsung nás dnes poriadne prekvapil, novinka Galaxy S7 a S7 edge totiž neobsahuje funkciu, ktorá predstavuje jednu z hlavný predností nového operačného systému.

MWC 2016: Softvér posilní mobilný signál na diaľniciach

Spoločnosť Ericsson v spolupráci s Volvo Cars vyvinula softvér, ktorý má urýchliť nástup samoriadiacich áut. Novinka sa sústredí na zaistenie stabilného pripojenia predovšetkým na rýchlostných cestách a diaľniciach, kde je pripojenie často problematické.

Xiaomi Mi 4s oficiálne: Nástupca obľúbeného Mi 4i

Spoločnosť Xiaomi okrem predstavenia vlajkového modelu Mi 5 aktualizovala aj zariadenie Mi 4i. Označenie Mi 4s v sebe ukrýva niekoľko drobných vylepšení už aj tak veľmi vydareného zariadenia.

Čínska novinka Xiaomi Mi 5 rozdrvila vo výkone Samsung Galaxy S7 a LG G5

Z čerstvej vlajkovej lode populárneho čínskeho výrobcu sa začína vynárať poriadne zviera. Po porovnávaní optickej stabilizácie a kvalite fotografií s iPhone 6s Plus sa Xiaomi pustilo už aj do juhokórejských výrobcov, ako je Samsung a LG. A výsledok? Dal sa očakávať.

VIDEO+FOTO: Unikátna optická stabilizácia Xiaomi Mi 5 vs. Apple iPhone 6s

Xiaomi Mi 5 je novým top modelom známeho čínskeho výrobcu, ktorý sa vyznačuje veľmi tenkým a ľahkým elegantným telom z hliníka a skla, 5,2 palcovým displejom a procesorom Snapdragon 820. Jeho cena bude v domovskej Číne štartovať na približne 310 dolároch.

Xiaomi Mi 5 vs. Mi 4: Aké zmeny prináša nová generácia?

Tak a je to tu. Po nekonečnom čakaní sme sa nakoniec predsa len dočkali. Xiaomi dnes ukázalo svoju novú pýchu, ktorá za pár drobných ponúkne naozaj slušné špecifikácie. A nielen to. Konštrukciu Mi 5 tvoria aj prémiové materiály, ako je kov, 3D sklo a keramika.