Google I/O

Úvod Google I/O
Najnovšie spravodajstvo z Google I/O

Google predstavil Android Go. Operačný systém, ktorému bude stačiť menej ako 1 GB RAM

Pokiaľ ste niekedy používali surový low-end smartfón s operačným systémom Android, s bezproblémovým používaním ste si zrejme nepotykali.

Android O zníži čas zapínania Androidu na polovicu. Seriózne vylepší výkon aplikácií!

Čas potrebný pre reštart vášho Android zariadenia popravde nie je až tak dôležitý. Či už čakáme 15, 20 alebo 25 sekúnd, myslím, že to vieme pretrpieť. Google si však myslí, že aj táto oblasť ich operačného systému potrebovala vylepšiť.

Nová Commuter Trucker bunda od Levi’s spája svet módy a technológií

Už na minuloročnej konferencii Google I/O oznámili Google a Levi Strauss spoluprácu, ktorá sa týka integrovania technológií do oblečenia. Tento počin dostal názov Project Jacquard.

Google Play Awards pozná svojich víťazov. Houzz sa stáva najlepšou aplikáciou roka

Google I/O nie je len o novinkách v oblasti hardvéru a softvéru. Treba aj oceniť prácu druhých, ktorí Google ekosystému pomáhajú prosperovať. A vrámci Play Awards boli ohlásený víťazi v rôznych kategóriách.

Oficiálne: Android aplikácie po novom spustíte aj na Chrome OS!

To, čo sa nejakú dobu šuškalo, je dnes realitou. Google oficiálne sprístupnil Android aplikácie na Chromebookoch, čo z tohto ekosystému robí ešte atraktívnejší OS.

Xiaomi Mi Box oficiálne: 4K rozlíšenie, 60 FPS a Android TV na palube

Google na konferencii Google I/O nezabudol ani na Android TV. Spoločnosť predstavila hneď niekoľko nových hardvérových partnerov, pričom jedným z nich je aj známa čínska spoločnosť Xiaomi.

Daydream je virtuálna realita od Google, ktorá vás donúti kúpiť si 4K smartfón

Čo sa týka virtuálnej reality a spoločnosti Google, jej snaha v podstate končila pri kuse kartónu za pár eur s názvom Cardboard. To sa aktuálne mení a spoločnosť Google na konferencii I/O predstavila Deaydream. Virtuálnu realitu postavenú na operačnom systéme Android N.

Google predstavil spôsob, akým budeme môcť používať aplikácie bez potreby ich inštalácie

Instant Apps. To je názov novej služby, či skôr funkcie operačného systému Android. ide o aplikácie, ktoré budeme môcť používať bez toho, aby sme si ich nainštalovali. Vzhľadom na svoju funkcionalitu si novinka vyslúžila patričnú vlnu pozornosti.

Google má nový messenger Allo, ktorý sa učí z našich konverzácií

Internetový gigant dnes na vývojárskej konferencii Google I/O ukázal messenger z budúcnosti. Volá sa Allo a okrem krásneho používateľského prostredia ponúka celý rad ďalších špecialitiek.

Potvrdené: NFC platobný systém Android Pay bude dostupný v ďalších krajinách

Platobná služba Android Pay je priamou konkurenciou k službám Apple Pay alebo Samsung Pay. Službu prostredníctvom aplikácie spojíte s údajmi vašej platobnej karty a prostredníctvom technológie NFC v smartfónoch môžete platiť v rôznych kamenných obchodoch.

Xiaomi bude súčasťou konferencie Google I/O. Spoločnosť predstaví úplne nový produkt

Hugo Barra je osobnosť technologického sveta, ktorá ešte v nedávnej minulosti zastupovala pozíciu viceprezidenta a hovorcu pre produktové oddelenie Androidu v spoločnosti Google. Post Hugo opustil a prešiel do spoločnosti Xiaomi, kde pracuje ako hlavný viceprezident.
video

NAŽIVO: Tu sledujte prenos z konferencie Google I/O 2016!

Google I/O 2016 je najväčšia konferencia určená pre vývojárov Android aplikácií a zariadení. Ide o malý-veľký vývojársky sviatok, keďže na ňom rok čo rok Google predstavuje novinky, ktorých sa môžu vývojári zmocniť.

Google zverejnil nominácie Play Awards

Májová udalosť Google I/O sa veľkou rýchlosťou blíži a Google sa rozhodol oznámiť nominácie na ceny Google Play (Play Awards). Nominácie sú v 10 katégóriach, o ktoré prvenstvá bude bojovať 5 účastníkov v každej jednej kategórií.

Google chce nahradiť dotykové displeje bezkontaktnou technológiou zo sci-fi filmov

Ovládanie virtuálnych objektov pohybmi našej ruky a jednotlivých prstov. Taká je vízia internetového giganta pre náš digitálny svet.

Google Inbox umožní vrátenie odoslanej pošty, synchronizáciu poznámok a používanie bez pozvánky!

Google Inbox, klient pre správu elektronickej pošty vytvorený na základe známeho Gmail-u prešiel významnou aktualizáciou a o týchto novinkách sme sa dozvedeli na nedávnej konferencii Google I/O.

Android M ponúkne aj ‘multi-window‘ funkcionalitu. Používanie viacerých aplikácií naraz bude jednoduchšie

Ešte nedokončená softvérová novinka Android M obsahuje zatiaľ neaktívnu funkciu, ktorá nám umožní na displeji zobraziť dve aktívne aplikácie.

Google ukázal skladanie modulárneho smartfónu naživo. Zmení ‚Projekt Ara‘ mobilný priemysel?

Na Google I/O mohli prítomní žurnalisti taktiež vidieť jeden z najambicióznejších projektov internetového giganta, ktorý sa už stihol zmeniť z neistého konceptu na fungujúci prototyp.

80 % všetkých smartfónov predaných minulý rok bežalo na Androide

Sundar Pichai, viceprezident pre produkty v spoločnosti Google začal včerajšiu konferenciu Google I/O 2015 zaujímavými číslami, ktoré sa týkajú portfólia služieb tejto spoločnosti.