CES 2016

Úvod CES 2016

TOP novinky z CES 2016: Ohybný displej, múdra chladnička aj 360-stupňová kamera

Jedno z najväčších podujatí, kde sa každoročne vystavujú čerstvé inovácie z oblasti spotrebiteľských technológií, je už pomaličky za nami. Aj tentokrát sme sa v populárnom americkom štáte Las Vegas dočkali nákladu zaujímavých noviniek, kde nechýbajú moderné domáce...

Koniec legendárnej značky. Motorola v smartfónoch končí

Písal sa rok 2005 a okrem Nokií vo svete figurovala jedna veľká značka telefónov – Motorola. Po jedenástich rokoch však nastal čas rozlúčiť sa s touto ikonickou značkou. Lenovo, materská spoločnosť Motoroly, ktorá ju vlastní od roku 2014 dnes na CES oznámila, že ju pomaly ale isto prestane využívať.

Spoločnosť Huawei v roku 2015 dodala 108 miliónov smartfónov, o 44 % viac ako v roku 2014

Spoločnosť Huawei oznámila na konferencii CES v Las Vegas obchodné výsledky s výrazným medziročným nárastom spotrebiteľskej divízie. Tržby Huawei, ktoré v roku 2015 prevýšili 20 miliárd USD znamenajú takmer 70 % medziročný nárast.

Lenovo™ a Google partnermi pri vývoji nového zariadenia podporujúceho Project Tango

Dnes na veľtrhu 2016 Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas spoločnosť Lenovo oznámila, že v spolupráci s Google vyvíja prvé spotrebné mobilné zariadenie na platforme Project Tango.

Razer Nabu Watch: Odolné hodinky s inteligentnými funkciami a poriadnou výdržou

Najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky na svete, CES 2016, je v plnom švungu. Spoločnosti počas jeho trvania predstavujú všelijaké novinky a výnimkou samozrejme nie je ani spoločnosť Razer.

Ehang 184 je dron pre prepravu ľudí vo výške 3km

Stojí približne 200 až 300 tisíc dolárov, letí rýchlosťou 100 km/h a dokáže dosiahnuť výšku až 11 tisíc stôp, teda niečo vyše troch kilometrov. Taký je dron Ehang od čínskeho výrobcu z Kantonu. Čím je zaujímavý? Má prepravovať ľudí. Čítate správne, ľudí.

LG SmartThinQ je centrálny hub pre vašu inteligentnú domácnosť

Platforma SmartThinQ od LG funguje už niekoľko rokov, no až doteraz pôsobila nedokončene. Ako by ju v LG vymysleli narýchlo, len aby mali aj niečo, čo by mohli zaradiť do svojho portfólia.

To je rýchlosť! TP-Link ukázal prvý 60GHz Wi-Fi router s rýchlosťou až 7 Gb/s

Spomínate si ešte na nový štandard Wi-Fi 802.11ah? Tento štandard šíri signál vo frekvencii 900 MHz, vďaka čomu sa dostane naozaj ďaleko. Jeho nevýhodou je však nízka prenosová rýchlosť. Poďme sa teda pozrieť na jeho pravý opak.

Samsung odhalil Galaxy TabPro S, tablet 2 v 1 s OS Windows 10. Ponúka optimálny výkon i mobilitu

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nový tablet Galaxy TabPro ​​S, ktorý v sebe spája špičkové technológie a operačný systém Microsoft Windows 10. Vďaka integrácii najobľúbenejších funkcií notebooku a tabletu majú používatelia prístup ku všetkým funkciám PC vo forme ľahkého tabletu, čím získavajú vyššiu produktivitu notebooku pri zachovaní vynikajúcej mobility, ktorú ponúkajú tablety.

Nová edícia Huawei Watch pre ženy so zirkónmi od Swarovski a ružovým zlatom

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší výrobca smartfónov, predstavila na konferencii spotrebnej elektroniky CES 2016 v Las Vegas novú edíciu elegantných inteligentných hodiniek Huawei Watch určenú pre ženy.

Samsung Gear S2 vstupuje do roku 2016 s novou luxusnou kolekciou

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., líder v kategórii nositeľných zariadení, predstavila nové edície inteligentných hodiniek Gear S2 classic. Prvý model sa vyznačuje luxusným povrchom z 18-karátového ružového zlata, druhý žiari platinou. Ich nositelia tak môžu vyjadriť svoj štýl jedinečným spôsobom a pritom si vychutnať rozšírené funkcie týchto zariadení.

SONY má tri nové Android TV, prinesie aj obchod so 4K obsahom

Japonský gigant Sony odhalil trojicu nových televízorov s operačným systémom Android, ktoré plánuje vybaviť virtuálnym obchodom, kde si používatelia budú môcť sťahovať obsah v jemnom Ultra HD (4K) rozlíšení. Novinky majú lepší procesor aj vylepšenú podporu pre HDR.

Samsung predstavil nový Chromebook, poskytne až 11-hodinovú výdrž

Po tlačovej konferencii spoločnosti Samsung na CES 2016 prišlo neočakávané odhalenie nového notebooku s operačným systémom Chrome OS od Google. Ten dostal kovové telo a poriadne veľkú výdrž batérie.

Čip Snapdragon 820 bude použitý aj vo vozidlách a ďalších 80-tich produktoch

Procesor Snapdragon 820 je takmer pripravený na trhový štart v rámci zariadení, ktoré ním budu vybavené. Prvým takým je smartfón LeTV Max Pro, ktorý bol len čerstvo predstavený na podujatí CES 2016.

CASIO predstavilo svoje prvé Android Wear hodinky s vojenskou certifikáciou

Spoločnosť Casio, ktorá patrí medzi hodinárskych priekopníkov z celého sveta, na podujatí CES 2016 predstavila smartwatch s operačným systémom Android Wear a nadštandardnou odolnosťou voči poškodeniu. Obľúbia si ich teda najmä milovníci turistiky. Vynikajú však aj vysokou cenovkou či obrovskými rozmermi.

Nikon predstavil novú akčnú kameru, dokáže natáčať 360-stupňové zábery v 4K

Trhový segment s akčnými kamerami sa za posledné roky rozrástol do nevídaných rozmerov. Môže za to neutíchajúci dopyt zákazníkov, ktorí sa idú za podobnými produktmi priam až zblázniť. A po novom roku budú mať výber ešte pestrejší.

LeTV Le Max Pro oficiálne: Pokročilý čipset Snapdragon 820 a ultrazvukový snímač odtlačkov

Či tomu niekto verí alebo nie, mobilná novinka od v našich končinách neznámeho výrobcu, ktorú poháňa niečo, čo v iných smartfónoch zatiaľ nikde inde nenájdeme, odhalila svoje tajomstvá. Phablet LeTV Max Pro ponúkne Snapdragon 820 ako prvý telefón na svete. A nielen to. Vo výbave má pripravené ešte jedno veľmi zaujímavé eso.

Huawei predstavil nový tablet MediaPad M2 a ďalšie edície hodiniek

Čínsky gigant Huawei odhalil na CES 2016 nový Android tablet, ktorému integroval aj podporu pre stylus. V hardvérovej výbave nechýba ani senzor na odtlačky prstov, 13 MPx fotoaparát či 8-jadrový procesor vlastnej výroby. Svetlo sveta taktiež uzreli dve luxusné edície Huawei Watch.