Android TV

Úvod Android TV

Xiaomi bude súčasťou konferencie Google I/O. Spoločnosť predstaví úplne nový produkt

Hugo Barra je osobnosť technologického sveta, ktorá ešte v nedávnej minulosti zastupovala pozíciu viceprezidenta a hovorcu pre produktové oddelenie Androidu v spoločnosti Google. Post Hugo opustil a prešiel do spoločnosti Xiaomi, kde pracuje ako hlavný viceprezident.

SONY má tri nové Android TV, prinesie aj obchod so 4K obsahom

Japonský gigant Sony odhalil trojicu nových televízorov s operačným systémom Android, ktoré plánuje vybaviť virtuálnym obchodom, kde si používatelia budú môcť sťahovať obsah v jemnom Ultra HD (4K) rozlíšení. Novinky majú lepší procesor aj vylepšenú podporu pre HDR.

Tenký profil, veľká kapacita aj Bluetooth. Mophie predstavilo nové externé batérie

Power banky, resp. externé batérie sú po slúchadlách azda najobľúbenejším príslušenstvom k smartfónom. Väčšina z nich vydrží na jedno nabitie jeden deň, kompaktná externá batéria dokáže výdrž poriadne navýšiť.

Xiaomi predstavilo 4K televízor Mi TV 3 so 60-palcovou uhlopriečkou

Spoločnosť Xiaomi odhalila novú generáciu svojho televízoru, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne prepojených častí - obrazovky s panelom od LG a pekne vyzerajúceho reproduktora s kvalitným zvukom, pričom ten okrem audia zabezpečuje hneď viacero dôležitých funkcií.

SONY uvádza na trh nové, extrémne tenké televízory s OS Android a 4K obrazovkou

Operačný systém Android už dávno nie je len otázkou smartfónov a tabletov, pričom sa tento systém už dávnejšie dostal aj na televízory, čo je prínosom ako pre konečných zákazníkov tak výrobcov.

80 % všetkých smartfónov predaných minulý rok bežalo na Androide

Sundar Pichai, viceprezident pre produkty v spoločnosti Google začal včerajšiu konferenciu Google I/O 2015 zaujímavými číslami, ktoré sa týkajú portfólia služieb tejto spoločnosti.

XiaoMi predstavilo 40″ Android TV s Full HD displejom a príjemnou cenovkou

Čínsky výrobca ešte len pred pár dňami avizoval príchod nového modelu z rady Mi TV a už dnes sme sa aj dočkali. 40-palcový inteligentný televízor XiaoMi ponúka výbavu pre nenáročných za niečo cez 300 dolárov.

Vďaka Sony budeme mať v obývačkách Android

Šéf japonskej spoločnosti prezradil, že všetky ich nové inteligentné televízie Bravia poženie operačný systém Android TV od Google.

Privítajte Nexus Player, prvé Android TV zariadenie

Prvý hardvér, ktorý pobeží na novej TV-platforme od Google, sa nazýva Nexus Player.