Úvod Hry Nový herný hit? Android a iOS ponúknu novú hru Tetris Royale

Nový herný hit? Android a iOS ponúknu novú hru Tetris Royale

0
Tetris Royale
Tetris Royale

Populárny herný žáner battle royale bude mať onedlho na konte ďalší titul. Tentokrát však nepôjde o masaker 100 hráčov, ktorí sa ocitnú na jednom bojisku, ale o súboj 100 hráčov v legendárnom Tetrise. Avizovaná novinka preto ponesie názov Tetris Royale.

Kto za tým všetkým stojí? Spolupráca dvoch spoločností. V prvom prípade je reč o vývojárskom štúdiu hybrid N3twork a v tom druhom zase o Tetris Company, informuje TechSpot.

Nová hra Tetris Royale príde na dve najpopulárnejšie mobilné platformy Android a iOS. Kedy sa tak stane, ešte zatiaľ nevieme, pretože najskôr príde rad na beta testovanie. To má začať niekedy v priebehu tohto roka.

Hráči aj tentokrát musia otáčať padajúce bloky s rôznymi tvarmi, aby nazbierali čo najviac bodov a mali na obrazovke čo najmenšiu kôpku. Rozdiel tu tkvie iba v tom, že pôjde o online multiplayer so sezónami. Cieľ každého z nich bude spočívať v dosiahnutí čo najlepšej priečky v rebríčku.

Sily si na jednom digitálnom bojisku zmeria až 100 hráčov, z ktorých nakoniec zostane iba jeden víťaz s najväčším skóre. Koncept hry teda pripomína populárne battle royale tituly ako PUBG alebo Fortnite. Avšak s tým rozdielom, že sa pri hraní Tetris Royale nestrieľa a ani neskáče z lietadla.

Okrem klasického módu majú byť k dispozícii i denné úlohy, odmeny v podobe kozmetických úprav či takzvané power-upy, ktoré nám hranie tak trošku uľahčia.