Úvod Zaujímavosti Rodine na účte ostalo 7 centov. Na toto tajne minula tínedžerka 59-TISÍC...

Rodine na účte ostalo 7 centov. Na toto tajne minula tínedžerka 59-TISÍC eur!

Záznamy o transakciách priebežne mazala.

0

Závislosť je škaredá vec, s ktorou sa priamo či nepriamo stretáva každý z nás. Niektoré povahy sú na závislosti náchylnejšie viac, iné menej. Všeobecne však platí, že najviac sú ohrození mladí tínedžeri, ktorí si často nedokážu dostatočne uvedomiť riziká svojho správania. Na vlastnej koži sa o tom presvedčila aj jedna matka z Číny, Gong Yiwang, ktorej kvôli dcérinej nezodpovednosti na bankovom konte neostal ani cent. O jej príbehu pôvodne informovala televízna stanica Elephant News.

Ako píše server PhoneArena, Gong jedného smutného dňa zistila, že má na bankovom účte len 7 centov. Stalo sa tak po tom, čo zo školy obdržala varovanie, že jej 13-ročná dcéra počas vyučovania nedáva pozor a prejavuje sa u nej závislosť na mobilných hrách.

Po vyšetrení situácie zistila, že jej dcéra od januára do mája utratila 15 600 eur na registráciu herných účtov a 27 900 eur na nákupy priamo v hrách. Celkovo tínedžerka minula na mobilné hry približne 59 000 eur.

Záznamy o transakciách priebežne mazala

Dcéra tvrdila, že nevie, odkiaľ peniaze čerpala. Vedome však prepojila debetnú kartu svojej matky so svojím telefónom, pričom následne mazala záznamy o vykonaných transakciách, aby svoje výdavky skryla. Prístup ku karte získala vďaka tomu, že jej ju matka raz poskytla na nákup.

Ilustr. obr. | Zdroj: gokgakphotos

Mladistvá uviedla, že nevedela, koľko peňazí minula. Neskôr ale priznala, že peniaze posielala aj svojím spolužiakom, ktorí si všimli, že utráca nemalé sumy na mobilné hry. „Keby som im ich neposlala, otravovali by ma celý deň. Ak by som to povedala učiteľke, bála som sa, že to povie rodičom a tí sa budú hnevať,“ povedala dcéra s plačom pre televíziu Elephant News.

„Nikdy som si nemyslela, že by to 13-ročné dievča mohlo urobiť. Som ako omámená, mám pocit, že mi vybuchne hlava,“ uviedla Gong.

Matka požiadala herné platformy, aby jej peniaze, alebo aspoň ich časť, vrátili. Ku dnešnému dňu sa jej stále nepodarilo získať späť celú sumu.

Kontrola je dôležitá

Tento príbeh môže poslúžiť ako odstrašujúci príklad pre rodičov, ktorí nekontrolujú aktivitu svojich detí nielen na mobiloch, ale aj počítačoch a tabletoch. Závislosť na hrách, žiaľ, môže vyústiť aj k vyčerpaniu bankového účtu.

Ak máte deti a dali ste im prístup k svojim bankovým údajom, buď im tento prístup odoberte, alebo ich dôkladne kontrolujte. Hoci sa tak môžete stretnúť s urazenými výrazmi či nadávkami, stále je to lepšie, ako prísť o všetky svoje úspory.