Aplikácie

Aplikácie

Technický šéf pre aplikáciu Google Duo prezradil, o koľko dát vás pripraví jedna minúta videohovoru

Komunikácia prostredníctvom hlasu a obrazu v dátovej sieti ide do popredia a na mysli máme samozrejme mobilné zariadenia. Jednou z najlepších aplikácií pre takúto komunikáciu je Google Duo.
Huawei p10 lite .png

Zábery v pohybe: Aplikácia od Google konečne aj pre Android

Spoločnosť Google predstavila v približne polovici roka 2016 aplikáciu Motion Skills, resp. Zábery v pohybe, ktorá však putovala iba do iOS zariadení. Aplikácia mala a stále má experimentálny charakter. 
aplikácie

SŤAHUJ tri praktické aplikácie, ktoré sú dočasne k dispozícii zadarmo!

Niektoré aplikácie sú užitočnejšie, iné menej. Niektoré slúžia iba pre zábavu a iné majú pre zmenu vysoko praktický prínos. Pár tých z užitočného súdka si môžete stiahnuť zadarmo aj napriek tomu, že sú inak platené.

Máte v smartfóne veľa obsahu? Vďaka geniálnej aplikácii nájdete akúkoľvek položku takmer okamžite

Čím väčšia interná pamäť smartfónu, tým viac priestoru pre aplikácie, hudbu, fotografie a ďalšie súbory. Užívatelia sú radi, keď majú čo najviac obľúbeného digitálneho obsahu pri sebe. 

Adobe Photoshop Lightroom pre Android prechádza redizajnom

Ak radi prostredníctvom smartfónu vylepšujete inak fádne fotografie, istotne používate niektorú z popredných aplikácií pre úpravu fotografií. Je možné, že je ňou napríklad Snapseed, no nevynechali by sme ani skúsenú konkurenciu.

Čínska cenzúra dobehla aj WhatsApp. Užívatelia nemôžu odosielať obrázky a videá

Čína je známa dvomi múrmi. Veľký čínsky múr z konca 15. storočia doplnil v modernej dobe veľký čínsky firewall. Čína na vládnej úrovni blokuje prístup k mnohým internetovým službám, ktorých používanie je pre nás prirodzené. 

100 miliónov stiahnutí ani nie za jeden rok. Videohovory od Google si ľudia obľúbili

Jednoduchý dizajn, komunikácia videom alebo hlasom samostatne a možno až primitívne ovládanie. Aplikácia Google Duo je úspechom a svedčia o tom aj počty stiahnutí. 
telegram

Nástroj teroristov? V aplikácii Telegram sa každý mesiac zablokuje niekoľko tisíc kanálov súvisiacich s terorizmom

Koncepcia silne šifrovaných aplikácií pre komunikáciu je pomerne kontroverzná. Na jednej strane tu je súkromie bežných používateľov, ktorí chcú, aby ich komunikácia zostala výhradne medzi odosielateľom a prijímateľom. 

Nová messenger aplikácia na obzore. Nestojí za ňou žiadny nováčik ale gigant Amazon

Ak si myslíte, že WhatsApp, Facebook Messenger a ďalšie podobné aplikácie už nemôžu dostať konkurenciu, ste na omyle. Pripravuje ju rovno ostrieľaný online hráč, gigant Amazon. 

Aplikácia Game Live od Samsungu prináša herný stream zo smartfónu na Facebook, YouTube a Twitch

Mobilný herný priemysel je rok od roku lukratívnejší a vedia to aj rôzne technologické spoločnosti či výrobcovia spotrebnej elektroniky. To, že sa používatelia smartfónov radi hrajú, vie aj Samsung.

Cez WhatsApp už môžete odosielať akýkoľvek typ súborov. Pozor však na obmedzenie

Komunikačná platforma WhatsApp testuje od júna novú a rozhodne vítanú funkciu, ktorá nám umožní cez ich dvornú aplikáciu odosielať prakticky akýkoľvek obsah.

Otravujú ťa vo voľnom čase pracovné e-maily? Šikovná appka z Google Play problém vyrieši

Pokiaľ nie je vaša práca zároveň aj vašim koníčkom, vo voľnom čase sa jej zväčša nechcete venovať. V súčasnej digitálnej dobe sa tomu ale iba ťažko vyhnete.
aplikácie

SŤAHUJ platené aplikácie a hry, ktoré sú teraz k dispozícii zadarmo!

Pomaly končiaci pracovný týždeň si môžete spríjemniť inštaláciou niekoľkých platených aplikácií a hier, ktoré sú teraz k dispozícii zadarmo. Ak vám nevadí pustiť pár drobných, siahnuť môžete aj po zaujímavých zľavách. 
trackid

Populárna aplikácia pre rozpoznávanie hudby končí. Sony odporúča konkurenciu

Shazam a SoundHound ako dve najpopulárnejšie aplikácie pre identifikáciu hrajúcej skladby prídu o tretieho konkurenta. TrackID z produkcie Sony bude čoskoro minulosťou.
wifi

Facebook vám ušetrí peniaze: Táto funkcia pribudne už čoskoro!

V minulom roku začala sociálna sieť testovať v rámci oficiálnej mobilnej aplikácie novú funkciu, ktorá vám nájde voľné WiFi hotspoty vo vašom okolí.

Automatické zálohovanie dát z počítača na Google Disk príde neskôr. Google novinku odložil

V polovici júna prišiel internetový gigant s novinkou, ktorá by nám umožnila zálohovať údaje z počítača priamo do cloudu Google Disk.
banner