Facebook

Facebook

Facebook sprísňuje: Za nenávistné prejavy vám zakáže túto základnú funkcionalitu!

Facebook sa snaží predísť netolerantným, ba až nenávistným príspevkom a komentárom na svojej platformy. Neposlušných používateľov ich služby bez mihnutia oka odstrihne od využívania ich ďalších služieb, ako je napríklad Messenger.

Priprav sa: Facebook v Messengeri začína zobrazovať reklamy aj na Slovensku!

Ako už iste viete, Facebook žije z reklám. Je ich celkom veľa. Jeho ďalší krok by vás preto nemal až tak prekvapiť. Najväčšia sociálna sieť na svete totiž prináša reklamy aj do ich populárnej aplikácie pre komunikáciu, Facebook Messenger.
wifi

Facebook vám ušetrí peniaze: Táto funkcia pribudne už čoskoro!

V minulom roku začala sociálna sieť testovať v rámci oficiálnej mobilnej aplikácie novú funkciu, ktorá vám nájde voľné WiFi hotspoty vo vašom okolí.
Facebook Messenger

Facebook Messenger vylepšuje video chat. Pribudli filtre, nálepky a reakcie

Video hovor, resp. video chat je čoraz obľúbenejším prostriedkom pre osobnejšiu komunikáciu. Ak sa vám zdali video hovory nezáživné, môžete si byť istí, že už tomu tak nebude. 
Facebook

Facebook aplikácia s novinkou. Toto je nová karta s odporúčanými videami

Koniec týždňa sa nesie v znamení video noviniek. YouTube predstavilo novú platformu VR180 a svoje video pôsobenie rozširuje aj Facebook.

Facebook oslavuje Harryho Pottera: Takto spustíš kúzla aj na tvojej časovej osi!

Chcete sa cítiť starí? Dobre, poďme na to. Prvá Harry Potter knižka oslavuje 20. narodeniny. Vedenie Facebooku na sériu kníh o mladom čarodejníkovi spomína pravdepodobne veľmi rado.

Facebook spúšťa systém pre ochranu profilových fotografií

V súčasnosti nie je zložité „požičať" si niekoho profilovú fotografiu zo sociálnej siete Facebook. Jednoducho si ju stiahnete z profilu konkrétneho používateľa. 
whatsapp

WhatsApp opäť mení rozhodnutie. Predĺžil podporu pre BlackBerry zariadenia

Ak vlastníte smartfón s operačným systémom BlackBerry, napríklad BlackBerry 10, máme pre vás dobré správy. WhatsApp bude pre vás k dispozícii do konca roka.

Facebook začal oficiálne podporovať GIF reakcie. Takto ich môžete použiť aj vy!

Približne po mesačnom teste funkcie sociálna sieť konečne spúšťa oficiálnu podporu pre GIF reakcie v komentároch.

Čo na Facebooku znamená nová reakcia na statusy? Takto si ju aktivuješ aj ty!

Facebook nedávno predstavil rôzne reakcie, ktorými sa dá reagovať na príspevky či statusy. Medzi tými, ktoré máme k dispozícii všetci sú „Páči sa mi to,“ „Super,“ „Haha,“ „Žasnem,“ „Je mi to ľúto“ a „Štve ma to“.
stuchnitie

Pamätáte sa na šťuchnutia? Facebook ich zrejme vráti späť v novej podobe

Ak sa vám už teraz zdá, že je toho na sociálnej sieti Facebook pomerne dosť, vedzte, že sa ešte môže nájsť miesto pre jednu staro-novú funkciu.

Facebook testuje novú funkciu. Upozornenia zo všetkých služieb na jednom mieste

Pokiaľ vás otravujú neustále upozornenia oficiálnej aplikácie Facebook na rôzne udalosti, aktuálne testovaná novinka sa vám možno páčiť nebude.

Facebook dostal pokutu od Európskej komisie vo výške 110 miliónov eur

Spoločnosť Facebook, pod ktorú spadá rovnomenná sociálna sieť a ďalšie digitálne produkty, dostala od Európskej komisie pokutu v obrovskej výške.

Niekto natočil VIDEO čínskej farmy na „lajky“. Je pekne divná

Na internete sa objavili zábery z čínskej „farmy na kliky“, ktorá používa tisícky telefónov na to, aby rozdávala sfalšované lajky na aplikácie a stránky.

Súd v Rakúsku: Facebook musí urážlivé príspevky automaticky mazať. Blokovanie je nedostatočné

Facebook v Európe čelí niekoľkým súdnym nariadeniam týkajúcich sa nariadení o obmedzovaní nenávistných príspevkov a klamlivých správ.

Facebook má novinku: Odteraz môžete reakcie zanechávať aj na komentáre

Bola to len otázka času. Reakcie z Facebooku sú odteraz dostupné aj pre komentáre.

ASUS v novom ZenUI 4.0 spraví radikálnu zmenu, ktorou poteší mnohých...

Prostredie ZenUI, ktorým sú vybavené smartfóny a tablety výrobcu ASUS, zrovna nepatrí k tým najobľúbenejším a najlepším prostrediam. Nemáme ani tak namysli dizajn, na ktorý sa predsa len každý pozerá subjektívnejším pohľadom. 
banner