LG G5

Úvod LG LG G5

LG G5 dostáva aktualizáciu na Android 7.0 Nougat už aj v Európe

Smartfón LG G5, ktorý by sa dal označiť za ako vôbec prvý komerčne dostupný smartfón s modulárnou konštrukciou, dostáva očakávanú aktualizáciu.

Aktualizácia na Android 7.0 Nougat pre LG G5 je pomaly na ceste

Kórejská spoločnosť LG spravila v poslednom období veľký pokrok, čo sa rýchlosti doručovania aktualizácií týka. Spolu s HTC a Moto smartfónmi dostávajú LG zariadenia aktualizácie veľmi rýchlo.

TEST výdrže na jedno nabitie. Ktorý smartfón vám vydrží najdlhšie? Máme odpoveď!

Výdrž na jedno nabitie je terčom dlhodobej kritiky užívateľov, ktorí ju nepriamo adresujú výrobcom smartfónov. Tí často svojich zákazníkov nepočúvajú.

LG G5 pod paľbou kritiky. Užívatelia sa sťažujú na vážne nedostatky

Posledná vlajková loď kórejského výrobcu LG, model G5, sa potýka s ďalšími problémami. Slabý predajný úspech je vráskou na čele výrobcu, no nedostatky samotného zariadenia sa dotýkajú priamo používateľov.

EISA: Huawei P9 je najlepším telefónom pre rok 2016 – 2017

Asociácia EISA (European Imaging & Sound Association) práve oznámila víťazov cien udeľovaných pre obdobie 2016 – 2017. Pre toto obdobie rešpektovaná asociácia vyberá víťazov z niekoľkých kategórií.

LG G5 sa topí v problémoch: Predajú vraj menej než polovicu z toho, čo plánovali!

Nový LG G5 sa nepredáva dobre, o tom už všetci vieme. Ako zle sa však predáva? LG mal za uplynulý štvrťrok predať 15 miliónov smartfónov, čo je oproti tomu, čo čakali pokles o 1,5 miliónov kusov. Tam to však ani zďaleka nekončí.

O smartfón LG G5 je minimálny záujem. Výrobca LG spravil poriadok v manažmente

Spoločnosť LG sa podľa správ kórejských médií uchýlila k personálnej reštrukturalizácii vo svojej mobilnej divízii. Dôvodom je vlajková loď, smartfón LG G5, ktorý ani zďaleka nenaplnil očakávania.

VIDEO: Statham všade, kam sa pozriete. Sledujte, ako sa natáčala originálna reklama pre LG G5

Model LG G5 možno nezožal také úspechy ako jeho konkurent, smartfón Samsung Galaxy S7, no podarilo sa mu vyniknúť v jednej veci. Spoločnosti sa podarilo natočiť v skutku originálnu video reklamu prezentujúcu smartfón LG G5.

G5 nie je prvý modulárny smartfón od LG. Tento model to ponúkal už v roku 2009

Mnohí označujú najnovšiu generáciu vlajkovej lode s logom LG za pioniera modulárnych konštrukcií, ktorá nám umožňuje meniť zásuvné moduly podľa toho, aké sú naše preferencie či záľuby. Pravda je však trošku iná

Nekupujte HTC 10 alebo LG G5, odkazuje zamestnanec Google. Majú zlé USB!

Benson Leung, zamestnanec Google, sa do povedomia internetovej verejnosti nedávno dostal hlavne vďaka nového USB-C konektoru. Leung sa totiž zaoberá testovaním zariadení s týmto konektorom. Po skúmaní, ako ho majú implementované najnovšie zariadenia odhaľuje práve tie, ktoré sú problematický. Podľa neho sa k nim zaradili aj HTC 10 a LG G5.

LG reaguje na kritiku a vracia do používateľského rozhrania modelu G5 zásobník aplikácií

Ak by sme chceli nájsť medzi používateľskými rozhraniami operačných systémov Android a iOS podstatný rozdiel, určite by sme poukázali na tzv. "app drawer". V iOS sa všetky spúšťače aplikácií ukladajú na domáce obrazovky, v prípade Androidu nájdeme aplikácie v zásobníku a na plochu si dáme iba tie, ktoré chceme.

LG G5 rozobrali do poslednej skrutky: Zistili, že ho celkom ľahko opravíte

Ako už pri nových high-end zariadení býva zvykom, celkom expresne prechádzajú veľmi nezvyčajným testom. Nemáme pritom na mysli test fotoaparátu či výkonu. Na mysli máme test opraviteľnosti, ktorým sú známy experti z firmy iFixit. Prečo?

V LG zaradili spiatočku: Do LG G5, Stylus 2 a K8 sa vracia tlačidlo prehľadu aplikácií

Rozhodnutie LG zbaviť sa tlačidla prehľadu nainštalovaných aplikácií, tzv. „App drawer,“ nebolo to najrozumnejšie. Fanúšikovia Android ich za to okamžite skritizovali. Neboli spokojní hlavne s tým, že na domovskej obrazovke mali kvôli prebytočnému množstvu ikoniek a zložiek príliš veľký neporiadok.

Kovové telo LG G5 je z polovice plastové. Prezradilo to VIDEO z rozoberania

Celokovová unibody konštrukcia so špeciálnym modulárnym adaptérom v spodnej časti. Tak nejak sa javí charakteristika smartfónu LG G5, pričom ju obdobným spôsobom prezentujú viacerí. V skutočnosti tomu až tak úplne nie je.

Šéf LG reaguje na iPhone SE: Takto zničil novinku od Apple!

Apple nedávno predstavil ich predstavu mid-range smartfónu. Volá sa iPhone SE, ponúka relatívne malý displej a stojí podstatne menej, než jeho väčší súrodenci. Čo na to hovoria ostatní výrobcovia, napríklad taký LG, ktorý vyrába dosť modelov spadajúcich práve do mid-range skupiny smartfónov?

VIDEO: Jason Statham v reklame na LG G5. Láka na 1. apríl

Herec Jason Statham je známy ako akčný hrdina z mnohých, viac či menej úspešných filmov. Jeho neustále zamračenú tvár a striktný pohľad vystriedala trochu iná herecká poloha. Jason sa totižto stal tvárou kampane spoločnosti LG a jej vrcholového smartfónu G5.

LG G5 na Slovensku: Toto sú oficiálne ceny!

Jar je už tradične ozdobená nie len kraslicami, ale aj vlajkovými loďami rôznych výrobcov. Medzi tých najznámejších a najšikovnejších nepochybne patrí aj LG, ktorý pre slovenský trh konečne zverejnil oficiálne ceny svojej vlajkovej lode. LG G5 sa začne predávať už v polovici apríla za nižšie uvedené ceny.

ANKETA Ktorá vlajková loď z MWC 2016 sa vám páči najviac?

MWC 2016 je už úspešne a nami, takže nám nezostáva nič iné, ako zhodnotiť všetky dôležité novinky, ktoré počas týchto pár dní uzreli svetlo sveta. A keďže bol tento ročník naozaj bohatý, počas nadchádzajúcich mesiacov budeme mať z čoho vyberať.