Android

Android

Android zariadenia počas Q2 2017 zlyhávali 2x častejšie než iPhony

Najnovší report spoločnosti Blancco Technology Group zaoberajúcou sa – okrem iného - aj študovaním spoľahlivosti zariadení zverejnila najnovšie výsledky za obdobie medzi aprílom a júnom 2017.
android

ŠTATISTIKA: Android Nougat stále rastie. Verzia Oreo zatiaľ v nedohľadne

Spoločnosť Google v novom mesiaci opäť zverejnila trhové podiely jednotlivých verzií operačného systému Android. Žiadny neočakávaný vývin sa nekoná. Staršie verzie strácajú podiel na úkor tých najnovších.

Potvrdené: BlackBerry Priv nedostane aktualizáciu na Android Nougat

V druhej polovici roka 2015 sme spoznali BlackBerry Priv. Smartfón, ktorý bol po mnohých stránkach jedinečný. Išlo o vtedajší vrcholový model v minulosti nesmierne populárneho kanadského výrobcu.
miui 9

Prostredie MIUI 9 Beta v globálnej verzii uvoľnené! Na tieto zariadenia ho je možné nainštalovať

Spoločnosť Xiaomi uvoľnila ďalšiu beta verziu svojho najnovšieho užívateľského rozhrania MIUI 9, ktorá je určená pre celý svet, resp. pre krajiny mimo domácej čínskej pôdy. MIUI 9 Beta vo verzii 7.9.7 si rozumie hneď s niekoľkými modelmi výrobcu. 

Výrobcovia smartfónov nesmú manipulovať s prísnymi obmedzeniami pre aplikácie, ktoré bežia na pozadí

Nová verzia operačného systému Android Oreo už pomaly ale isto putuje do kompatibilných zariadení užívateľov, v ktorých nahradí v rámci aktualizácie aktuálnu verziu operačného systému Android Nougat.

ZOZNAM smartfónov Sony Xperia, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 8.0 Oreo

Japonská spoločnosť včera predstavila plejádu zariadení spotrebnej elektroniky, medzi ktorými zažiarili hlavne nové Xperia smartfóny a ultimátna akčná kamera XR0. Sony si však pripravilo aj vítané oznámenie o aktualizáciách. 

Android Oreo má prvé problémy. Užívatelia hlásia komplikácie s Bluetooth pripojením

Android Oreo je oficiálne známy a momentálne si jeho stabilnú podobu už užívajú vlastníci smartfónov Google Pixel a Nexus. Tí sa však nestretli iba s vylepšeniami novej verzie operačného systému, ale aj s komplikáciami.
Final Fantasy XV

Po konzolách aj mobilné platformy. Hra Final Fantasy XV bude dostupná pre Android a iOS

Herná séria Final Fantasy je vlajkovou loďou vývojárskeho štúdia Square Enix, ktorá ho v roku 1987 zachránila pred bankrotom. V tomto roku vznikol prvý diel, ktorý mal byť posledným pokusom o záchranu herného vývoja tvorcov. 

VIDEO Takto vznikala nová socha pre Android 8.0 Oreo! Nájdeš ju pred sídlom Google

Novou verziou Androidu sa oficiálne stal Android 8.0 Oreo. Google pri predstavení každej novej verzie svojho mobilného operačného systému „vyzdobí“ svoj trávnik novou sochou, ktorá reprezentuje veľkú aktualizáciu. Firma z Mountain View sa tento rok poriadne...
oreo

Android 8.0 Oreo oficiálne: Dokonalejšia bezpečnosť, výdrž, rýchlosť a konečne aj aktualizácie

Spoločnosť Google dnes na pôde mesta New York oficiálne predstavila novú verziu operačného systému Android, ktorá nesie číselné označenie 8.0 a sladký pomenovanie Oreo. Android 8.0 Oreo je teda tu a prináša nasledujúce novinky a vylepšenia.
video

Google zobrazí automaticky prehrávané videá vo výsledkoch mobilného vyhľadávania

Automaticky prehrávané videá sú niečím, čo dokáže znepríjemniť surfovanie po nekonečných vodách internetu. Sociálna sieť Facebook by o tom vedela rozprávať a nie je ani zďaleka jediná.
Android Oreo

Nová verzia OS Android bude predstavená o niekoľko hodín. Jej názov je viac-menej istý

Spoločnosť Google sa rozhodla predstaviť novú verziu operačného systému Android vo výnimočný deň, ktorý pripadá na dnešný dátum. Dnes bude totižto možné pozorovať úplné zatmenie slnka. 
opera max

Opera Max neočakávane končí. Drahocenné mobilné dáta nám už neušetrí

V priebehu dnešného raná sa na oficiálnom blogu tvorcov produktov Opera objavila neočakávaná správa. Krátky príspevok hovorí o zmenách v aplikácii Opera Max, ktoré nie sú vôbec pozitívne.

Android 8.0 O je blízko! Poznáme presný dátum dostupnosti

Informácie o dostupnosti Android O sa za posledných pár týždňov menia rýchlejšie než počasie. Síce sa vie, že Google má novú verziu Androidu začať distribuovať už čoskoro, nikto až do teraz nevedel, kedy sa tak má stať.

Android 8.0 O príde neskôr: Stojí za tým neznáma chyba

Podľa nových informácií bude mať Android O meškanie. Dôvodom má byť neznáma chyba, ktorá sa vyskytla pri posledných úpravách. So správou prišiel redaktor servera Android Police, David Ruddock.
android

ŠTATISTIKA: Android Nougat a Marshmallow rástli. Iba mierne

Spoločnosť Google nám aj v tomto mesiaci ukázala, ako vyzerá trh s jednotlivými verziami operačného systému Android. V auguste pribudli ďalšie zariadenia, ktoré bežia pod taktovkou OS Android Nougat a Marshmallow.
banner