Android

Android
android

ŠTATISTIKA: Android Nougat a Marshmallow rástli. Iba mierne

Spoločnosť Google nám aj v tomto mesiaci ukázala, ako vyzerá trh s jednotlivými verziami operačného systému Android. V auguste pribudli ďalšie zariadenia, ktoré bežia pod taktovkou OS Android Nougat a Marshmallow.

Android O môže prísť už tento týždeň: Bude sa nakoniec volať Oreo?

Koniec leta, resp. začiatok jesene sa bude niesť nie len v znamení nových smartfónov, ale aj v znamení nových verzií operačných systémov. Jedným z nich je Android O, resp. Android 8.0.

Nová verzia Android O príde s indikátorom batérie pre pripojené zariadenia

Android O je doslova za rohom a jeho oficiálne uvedenie sa očakáva niekedy koncom augusta, poprípade začiatkom septembra. Nová verzia najpoužívanejšieho mobilného operačného systému príde s drobnou, no užitočnou novinkou.

Z Google Play sa sťahuje najviac obsahu. V zárobkoch ale vedie Apple App Store

Analytici z App Annie aktualizovali údaje, ktoré vypovedajú o počtoch stiahnutí a zárobkoch, ktoré generujú dva najpopulárnejšie obchody s aplikáciami, hrami a ďalším digitálnym obsahom. 
blu

Bezpečnostní experti tvrdia, že smartfóny značky BLU aj naďalej odosielajú súkromné údaje do Číny

Americká spoločnosť BLU Products sa viac preslávila minuloročným škandálom ako smartfónmi, ktoré predáva. Vlani sa totižto zistilo, že smartfóny BLU odosielajú osobné údaje užívateľov do Číny.

Bude sa Android 8.0 volať Octopus? Pravdepodobne nie a tu je dôvod prečo tomu tak je

Google nedávno zverejnil Android O Developer Preview 4 súčasťou ktorého je aj malé uťahovanie si zo svojich fanúšikov. Ako už býva zvykom, Google len tak skoro neprezradí, ako sa bude volať jeho nová verzia.

Android O v takmer finálnej verzii je už dostupný. Stiahnuť si ho môžu užívatelia programu Android Beta

Spoločnosť Google aktuálne uvoľnila štvrtý a zároveň posledný vývojársky náhľad novej verzie operačného systému Android 8.0, alebo ak chcete Android O.

Android O je za rohom. Toto je TOP 8 kľúčových vylepšení, ktoré prinesie

Operačný systém Android o pár týždňov vstúpi do novej verzie, ktorá ponesie číselné označenie 8.0. Cukrovinkový názov zatiaľ nemá. Aktuálne sa teda nazýva ako Android O, pričom práve od písmena O má byť odvodený jeho sladký názov.
play protect

Zbraň na malvér a škodlivé aplikácie. Google rozširuje bezpečnostnú funkciu Play Protect

Nie je žiadnym tajomstvom, že operačný systém Android je náchylnejší na bezpečnostné hrozby. Už neraz sme videli, ako softvérové spoločnosti odhalili infikované aplikácie, ktoré sa nachádzali priamo v obchode Google Play.

IDC: Začiatok roka patril Androidu s 85 % podielom. Windows Phone spadol takmer na dno

Spoločnosť International Data Corporation, ktorá sa zaoberá sledovaním a vyhodnocovaním trhových dát hlavne z oblasti informačných technológií, vyrukovala s čerstvou štúdiou zameranou na mobilné operačné systémy.  

OS Android vo verzii 7.1 Nougat obsahuje užitočnú funkciu, ktorá bojuje proti škodlivým aplikáciám

Poznáte to. Nainštalujete si z Google Play neznámu aplikáciu v domnienke, že vám bude po používateľskej stránke vyhovovať. Po jej otvorení však na vás vyskočia okná s reklamou alebo appka iným spôsobom obsadí celý displej vášho smartfónu.

Samsung Galaxy A5 z roku 2016 získava aktualizáciu na Android 7 Nougat!

Samsung pokračuje v aktualizovaní svojich smartfónov, pričom prišiel na rad model strednej triedy z minulého roka. Samsung Galaxy A5 dostáva update na Android Nougat. 

Pozeráš do smartfónu až príliš často? Toto nastavenie ťa od toho môže odradiť!

Operačný systém Android ponúka široké možnosti prispôsobenia, ktoré sa dajú využiť rôznymi spôsobmi. Celkom zaujímavo vyzerá používateľský tip od Tristana Harrisa.
android

ŠTATISTIKA: Android Marshmallow je stále na koni, no verzia Nougat stúpa

Vývojárske kapacity spoločnosti Google sa aj tento mesiac zdôverili so štatistikou, ktorá vypovedá o trhových podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android.
android market

Spomínate si ešte na Android Market? Google končí s jeho podporou na starších verziách OS

Android Market bol obchod s aplikáciami a hrami, ktorý asi pred siedmimi rokmi nahradil obchod Google Play. Zmenil sa dizajn, pribudli nové možnosti a v súčasnosti je v ňom oveľa, oveľa viac obsahu.
radia

Počúvajte viac ako 80 000 digitálnych rádií v jednej bezplatnej aplikácii

Či už počúvate hudbu príležitostne alebo bez nej neviete začať deň, bez kvalitných zdrojov hudby sa jednoducho nezaobídete. Jedným z nich je aj aplikácia renomovaných vývojárov.
banner