Android

Android
statistika

ŠTATISTIKA: Android Nougat konečne s takmer dvojciferným trhovým podielom

Najnovšie údaje, ktoré vypovedajú o podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android na mobilom trhu, odrážajú očakávaný scenár.

Android O bude s najväčšou pravdepodobnosťou označený ako Android 8.0

Google vývojári v nových softvérových verziách vlastných aplikácií, ako aj API na novú verziu Androidu odkazujú ako na „Android 8.0.0“.

Android O predsa len dostane číslo 8.0, potvrdili to nové verzie dvoch aplikácií od Googlu

Hoci softvérové novinky, ktoré prinesie ďalší veľký aktualizačný balíček, poznáme už dlhšie, dodnes nemáme oficiálne potvrdené, aké číselné označenie ponesie. Zatiaľ, čo niekto hovorí o verzii 7.2, niekto iný je presvedčený o verzii 8.0.
OnePlus 3T

Potvrdené: OnePlus 3 a OnePlus 3T obdržia aktualizáciu na najnovšiu verziu Android O

Aktuálne smeruje akákoľvek pozornosť fanúšikov spoločnosti OnePlus k jej nemierne očakávanému smartfónu, ktorý už má potvrdený názov OnePlus 5.

Android trápi nový malvér „Judy“: Infikoval viac ako 36 miliónov zariadení!

Android zmieta nový malvér, ktorý sa podarilo odhaliť výskumníkom zo spoločnosti Check Point.

Zakladateľ OS Android predstaví nový bezrámikový smartfón ešte v tomto mesiaci!

Mohlo by sa zdať, že v súčasnosti už nie je na trhu miesto pre novú značku smartfónov, čo si však určite nemyslí Andy Rubin, niekdajší zakladateľ operačného systému Android.

Apple odkazuje Android používateľom: Život s iPhonom je jednoduchší

Apple nedávno čiastočne aktualizoval jeho oficiálnu webovú stránku, ktorá obsahuje špeciálnu sekciu určenú pre Android používateľov, ktorí by chceli prejsť na iPhone.

Android podporuje nový programovací jazyk vyvinutý českou vývojárskou spoločnosťou

Ak ste sa niekedy aspoň okrajovo stretli s vývojom pre OS Android, vystačiť ste si museli s programovacími jazykmi Java a C++. Po konferencii Google I/O sa ponuka jazykov rozšírila.

Google predstavil Android Go. Operačný systém, ktorému bude stačiť menej ako 1 GB RAM

Pokiaľ ste niekedy používali surový low-end smartfón s operačným systémom Android, s bezproblémovým používaním ste si zrejme nepotykali.

Android O mení základných smajlíkov: Menia svoj tvar aj výzor

Ak sa chystáte flashnúť si na svoj Nexus či Pixel Android O Beta tak vedzte, že tam nájdete jednu zmenu, ktorá sa týka smajlíkov.

Android O zníži čas zapínania Androidu na polovicu. Seriózne vylepší výkon aplikácií!

Čas potrebný pre reštart vášho Android zariadenia popravde nie je až tak dôležitý. Či už čakáme 15, 20 alebo 25 sekúnd, myslím, že to vieme pretrpieť. Google si však myslí, že aj táto oblasť ich operačného systému potrebovala vylepšiť.

Android už každý mesiac používa viac ako 2 miliardy používateľov

Šéf Google, Sundar Pichai, dnes počas zahájenia vývojárskej konferencie Google I/O oznámil, že operačný systém Android prekročil veľmi dôležitý a vzácny míľnik.

AKTUÁLNE: Android O Beta si môžete nainštalovať na váš Pixel/Nexus zariadenia!

Tí z vás, ktorých zaujíma najnovšia verzia Androidu, Android O, si ho môžu nainštalovať na svoje zariadenie. Program Android Beta je oddnes opäť živý.

Konferencia Google I/O začína o pár hodín! Sledujte živý prenos

Spoločnosť Google už o pár hodín odštartuje svoju vývojársku konferenciu známu ako Google I/O, na ktorej predstaví rôzne novinky z oblasti svojho podnikania.

Android bude v nových vozidlách Volvo a Audi ovládať základné funkcie

Ak momentálne chcete používať váš telefón s Androidom v aute, ktoré je vybavené systémom Infotainment, spoľahnúť sa musíte na MirrorLink alebo Android Auto. Bohužiaľ, to sa nenachádza v autách všetkých výrobcov a keď aj áno, tak sa sa nemusí nachádzať vo všetkých modeloch.
sms kodom

Overovanie SMS kódom bude v novej verzii Android O pohodlnejšie

S verifikačným, resp. overovacím kódom doručeným cez krátku textovú správu ste sa už určite stretli. Tento spôsob autentifikácie používajú mnohé online služby a aplikácie.
banner