Android

Android
android

ŠTATISTIKA: Android Nougat a Oreo mierne vzrástli na úkor starších verzií

Ani v tomto mesiaci nás tvorcovia operačného systému Android neukrátili o graf, ktorý vypovedá o podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android na mobilnom trhu.

Nová funkcia v OS Android Oreo presne ukáže, ktoré aplikácie nadmerne vybíjajú batériu a prečo

Vo vývojárskom náhľade operačného systému Android vo verzii 8.1 Oreo sa objavila užitočná funkcionalita, ktorá je typická pre niektoré aplikácie tretích strán. Novinka odhalí, ktoré aplikácie nadmerne vybíjajú batériu a prečo. 
Android

Operačný systém Android oslavuje 10. výročie: Ktorá verzia bola tvoja prvá?

Operačný systém Android nemá presne stanovený dátum narodenia. Za deň vzniku sa ale považuje 5. november roku 2007, kedy bola vydaná vôbec prvá beta verzia nového mobilného operačného systému od Google. 
aplikácie

Viazanie uzlov, spotreba paliva, rýchlosť alebo diagnostika sietí: SŤAHUJ praktické appky

V obchode Google Play sa objavila jedna, vlastne viac zaujímavých zliav, vďaka ktorým si môžete stiahnuť prémiové praktické aplikácie zadarmo. Teda až na jednu stále lacnú výnimku.

Bluetooth Fast Pair pre Android 6.0 a vyšší: Nová funkcia ti pomôže spárovať príslušenstvo v rekordnom čase

Nedá sa pochybovať o tom, že nová funkcionalita z dielne Google je priamou odpoveďou na to, čo Apple dosiahol za použitia ich W1 čipu. Ten totiž iPhonom pomáha spárovať podporované zariadenia rekordne rýchlo.
android oreo

Nokia spúšťa pre svoje smartfóny verejné beta testovanie OS Android 8.0 Oreo!

Smartfóny značky Nokia bežia pod taktovkou čistej formy operačného systému Android, čo je prínosné pre promptné a pravidelné aktualizácie. Výrobca už prisľúbil uvoľnenie aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému Android 8.0 Nougat.
aplikacie

Počet stiahnutí a čas strávený v aplikáciách rástol. Apple App Store stále zarobí viac

Využiteľnosť inteligentných mobilných telefónov je podmienená aplikáciami a hrami, ktoré užívatelia zbožňujú. Čím viac kvalitných aplikácií v obchodoch nájdeme, tým lepšie.
iphone x

VIDEO: iPhone X už stihli okopírovať. Pozri si klon, ktorý poháňa Android 8.0 Oreo

Áno, klon iPhone X predstavil nám neznámy čínsky výrobca. Jeho celý názov je Hotwav Symbol S3 a premiéru si odbil na veľtrhu spotrebnej elektroniky Global Sources Electronics 2017, ktorý sa konal v meste Hongkong.
android

ŠTATISTIKA: Android Nougat stále rastie a verzia Oreo sa konečne zapísala

Približne dve miliardy aktívnych Android zariadení poháňajú rôzne verzie mobilného operačného systému od Google. Vďaka vývojárskemu blogu tvorcov operačného systému Android vieme, aký podiel zastávajú. 

Google predĺžil softvérovú podporu pre smartfóny Nexus 6P a Nexus 5X

Smartfóny Nexus 6P a Nexus 5X sú poslednými modelmi z už pochovanej línie Nexus zariadení. Spoločnosť Google pri nich pôvodne garantovala softvérovú podporu, ktorá mala byť ukončená v septembri budúceho roka. 

Experti odhalili nebezpečný malvér, ktorý sa nachádzal v aplikácii s tapetami pre domácu obrazovku

Experti zo softvérovej spoločnosti Check Point odhalili závažnú bezpečnostnú hrozbu, ktorá sa nachádzala v na oko nevinných aplikáciách pre platformu Android. Kybernetickým útočníkom sa podarilo infikovať napríklad aplikáciu s tapetami pre domácu obrazovku.

Android zariadenia počas Q2 2017 zlyhávali 2x častejšie než iPhony

Najnovší report spoločnosti Blancco Technology Group zaoberajúcou sa – okrem iného - aj študovaním spoľahlivosti zariadení zverejnila najnovšie výsledky za obdobie medzi aprílom a júnom 2017.
android

ŠTATISTIKA: Android Nougat stále rastie. Verzia Oreo zatiaľ v nedohľadne

Spoločnosť Google v novom mesiaci opäť zverejnila trhové podiely jednotlivých verzií operačného systému Android. Žiadny neočakávaný vývin sa nekoná. Staršie verzie strácajú podiel na úkor tých najnovších.

Potvrdené: BlackBerry Priv nedostane aktualizáciu na Android Nougat

V druhej polovici roka 2015 sme spoznali BlackBerry Priv. Smartfón, ktorý bol po mnohých stránkach jedinečný. Išlo o vtedajší vrcholový model v minulosti nesmierne populárneho kanadského výrobcu.
miui 9

Prostredie MIUI 9 Beta v globálnej verzii uvoľnené! Na tieto zariadenia ho je možné nainštalovať

Spoločnosť Xiaomi uvoľnila ďalšiu beta verziu svojho najnovšieho užívateľského rozhrania MIUI 9, ktorá je určená pre celý svet, resp. pre krajiny mimo domácej čínskej pôdy. MIUI 9 Beta vo verzii 7.9.7 si rozumie hneď s niekoľkými modelmi výrobcu. 

Výrobcovia smartfónov nesmú manipulovať s prísnymi obmedzeniami pre aplikácie, ktoré bežia na pozadí

Nová verzia operačného systému Android Oreo už pomaly ale isto putuje do kompatibilných zariadení užívateľov, v ktorých nahradí v rámci aktualizácie aktuálnu verziu operačného systému Android Nougat.
banner