Android

Android

Android O mení základných smajlíkov: Menia svoj tvar aj výzor

Ak sa chystáte flashnúť si na svoj Nexus či Pixel Android O Beta tak vedzte, že tam nájdete jednu zmenu, ktorá sa týka smajlíkov.

Android O zníži čas zapínania Androidu na polovicu. Seriózne vylepší výkon aplikácií!

Čas potrebný pre reštart vášho Android zariadenia popravde nie je až tak dôležitý. Či už čakáme 15, 20 alebo 25 sekúnd, myslím, že to vieme pretrpieť. Google si však myslí, že aj táto oblasť ich operačného systému potrebovala vylepšiť.

Android už každý mesiac používa viac ako 2 miliardy používateľov

Šéf Google, Sundar Pichai, dnes počas zahájenia vývojárskej konferencie Google I/O oznámil, že operačný systém Android prekročil veľmi dôležitý a vzácny míľnik.

AKTUÁLNE: Android O Beta si môžete nainštalovať na váš Pixel/Nexus zariadenia!

Tí z vás, ktorých zaujíma najnovšia verzia Androidu, Android O, si ho môžu nainštalovať na svoje zariadenie. Program Android Beta je oddnes opäť živý.

Konferencia Google I/O začína o pár hodín! Sledujte živý prenos

Spoločnosť Google už o pár hodín odštartuje svoju vývojársku konferenciu známu ako Google I/O, na ktorej predstaví rôzne novinky z oblasti svojho podnikania.

Android bude v nových vozidlách Volvo a Audi ovládať základné funkcie

Ak momentálne chcete používať váš telefón s Androidom v aute, ktoré je vybavené systémom Infotainment, spoľahnúť sa musíte na MirrorLink alebo Android Auto. Bohužiaľ, to sa nenachádza v autách všetkých výrobcov a keď aj áno, tak sa sa nemusí nachádzať vo všetkých modeloch.
sms kodom

Overovanie SMS kódom bude v novej verzii Android O pohodlnejšie

S verifikačným, resp. overovacím kódom doručeným cez krátku textovú správu ste sa už určite stretli. Tento spôsob autentifikácie používajú mnohé online služby a aplikácie.

Máte rootnutý smartfón? Aplikáciu Netflix si už nenainštalujete

Momentálne asi najpopulárnejšia platforma pre sledovanie video obsahu na požiadanie, Netflix, prichádza so zaujímavým krokom, ktorý sa týka ich oficiálnej aplikácie.

Nová verzia Androidu odstráni jeden z jeho najotravnejších problémov

Google sa opäť pokúša vyriešiť problém s pomalými aktualizáciami Android smartfónov. Spoločnosť tvrdí, že prišla s riešením, ktoré bude pre výrobcov „jednoduchšie, rýchlejšie a menej nákladné“.
aplikácie

TIP: Štyri platené hry a tri aplikácie, ktoré si teraz môžete stiahnuť úplne zadarmo!

Hráči mobilných hier by mali upriamiť pozornosť na obchod Google Play, v ktorom sa objavilo hneď niekoľko prémiových titulov s obmedzenou bezplatnou dostupnosťou.

ŠTATISTIKA: Android Nougat aj naďalej rastie, verzia Ice Cream Sandwich už takmer neexistuje

Google ani tento mesiac nevynechal obvyklý prehľad podielov distribúcií operačného systému Android, ktorý sa vyvíja podľa očakávaní.

Zahrajte sa na herného vývojára. Game Studio Tycoon 2 si môžete stiahnuť dočasne zadarmo!

Upršaný piatok (teda aspoň u nás) nie je nič príjemného. Našťastie si ho môžete skrátiť napríklad novou mobilnou hrou, ktorá sa dá stiahnuť zadarmo napriek tomu, že stojí 3,39 €.
apex launcher

Populárny Apex Launcher sa vracia na scénu. Po takmer dvoch rokoch dostane novú verziu

O spúšťači Apex Launcher sme dlho nepočuli. Aj napriek tomu, že je v obchode Play označený titulom najlepších vývojárov a jeho vysoké priemerné hodnotenie 4,3 hviezdy pochádza od 237 601 užívateľov.

Facebook vlastní štyri z piatich celosvetovo najsťahovanejších aplikácií

Facebook ako internetová spoločnosť už dávno nekraľuje iba segmentu sociálnych sietí. Po novom šéfuje aj mobilným aplikáciam. Tie sú so sociálnymi sieťami spoločnosti úzko spojené.

Huawei nečaká: Začína s testovaním Android O na Mate 9

Vyzerá o tak, že z Huawei smartfóny môžu byť po zariadeniach, na ktorých výrobe sa podieľal Google prvými, ktoré prinesú novú verziu Androidu, Android O.

Vlaňajší high-end tablet od Samsungu dostáva aktualizáciu na Android Nougat

Samsung sa po high-end modeloch smartfónov rozhodol aktualizovať aj vlaňajší vrcholový tablet. Model Galaxy Tab S2 začal získavať aktualizáciu na OS Android Nougat.

SŤAHUJTE platené aplikácie, ikony a hry úplne zadarmo alebo s výraznou...

Po dlhšej dobe sa v obchode Google Play objavilo niekoľko platených aplikácií a hier, ktoré si môžete stiahnuť bezplatne alebo s citeľnejšou zľavou. Cenové zvýhodnenia sú tradične časovo obmedzené, preto s inštaláciou neváhajte.