Android

Android
htc u11

HTC U11 dostáva v Európe aktualizáciu na Android 8.0 Oreo

HTC U11 konečne dostáva aktualizáciu na OS Android 8.0 Oreo aj u nás v Európe. V starom roku sa stihla rozšíriť po ázijských krajinách a USA, no Európu kvôli bližšie nepopísaným problémom obchádzala.
android

ŠTATISTIKA: Android Oreo sa prediera pomaly, staršie verzie stále vedú

Ani v novom roku nás tvorcovia operačného systému Android neukrátia o zaujímavé čísla, ktoré vypovedajú o podieloch na trhu jednotlivých verzií operačného systému Android. Januárová štatistika veľa zmien neprináša. 

Ako vyzerá nebezpečná aplikácia, ktorú by ste nemali inštalovať, ale nahlásiť?

Už niekoľkokrát sme písali o škodlivých kódoch, ktoré boli súčasťou pochybných mobilných aplikácií nachádzajúcich sa často priamo v obchode Google Play. Ak aj aplikácie škodlivý kód neobsahovali, nekorektným spôsobom sa vás snažili pripraviť o prostriedky a osobné údaje.

APK: TOP foto režim z Google Pixel 2 môžeš využiť aj na iných Pixeloch a Nexus smartfónoch!

Posledné generácie smartfónov Google Pixel 2 na seba strhli pozornosť aj vďaka fotografickým schopnostiam, ktoré majú najlepšie výsledky spomedzi všetkých smartfónov.
oreo

Aj extra lacná Nokia 2 dostane aktualizáciu na najnovší Android. Rovno na verziu 8.1 Oreo!

Nokia 2 sa síce na našom trhu (zatiaľ) nenachádza, no za pozornosť stojí. Absolútny základ portfólia predstavila spoločnosť HMD Global koncom októbra a od polovice novembra sa Nokia 2 nachádza na americkom trhu. 
whatsapp

WhatsApp dáva zbohom BlackBerry 10 a ďalším operačným systémom

Ak používate aplikáciu WhatsApp na zariadení s operačným systémom BlackBerry 10, po 31. decembri by ste mali presedlať na inú komunikačnú aplikáciu alebo na iný operačný systém. 
nokia 3310

NÁVOD: Dostal si pod stromček nový smartfón? Toto sú prvé kroky, ktoré musíš urobiť!

Nový smartfón si pod stromčekom určite našiel nejeden z vás. Nezáleží na tom, či ide o high-end alebo o jeden z lacnejších kúskov. Nezáleží ani na tom, či je to vôbec prvý smartfón v živote alebo už niekoľký v poradí. 
malver

V Kaspersky Lab odhalili malvér, ktorý dokáže fyzicky poškodiť zariadenie

Experti softvérovej spoločnosti Kasperski Lab dokázali identifikovať nový typ škodlivého kódu, ktorý by sa dal označiť ako modulárny. Malvér dostal pomenovanie Loapi a dokáže toho veľa.

Skupinový chat od Xboxu prichádza už aj na Android zariadenia

Spoločnosť Microsoft, výrobca populárnej hracej konzoly Xbox, prednedávnom spustil testovanie skupinového chatu na mobilných aplikáciach Xbox pre zariadenia so systémami Android a iOS.
Chuwi Hi9

CoreBook vyzbieral viac ako 100 000 dolárov, výrobca uvedie na trh aj nový herný tablet Chuwi Hi9

Čínsky výrobca Chuwi uspel na platforme kolektívneho financovania Idiegogo s hybridným zariadením, notebookom 2v1, pre ktorý sa mu podarilo vyzbierať 100 000 dolárov. Čoskoro príde na trh aj s novým tabletom s OS Android.
android oreo

Google niečo pokazil: V Android 8.1 začala blbnúť základná funkcionalita!

Vyzerá to tak, že si Google pri tvorbe Android 8.1 nevšimol jednu výraznú chybu. Niekoľko používateľov nahlásilo, že najnovšia verzia operačného systému Android obsahuje chybu, ktorá negatívne vplýva na multi-touch.
google

Aké jedlá, filmy či smartfóny Slováci vyhľadávali najčastejšie? Toto sú Google Trendy za rok 2017!

Spoločnosť Google aj tento rok zverejnila zaujímavé rebríčky trendov a výrazov, o ktoré vo vyhľadávaní Google najviac rástol záujem. Google si pripravil lokalizované rebríčky, ktoré odzrkadľujú trendy vo vyhľadávaní v našej krajine.
android

ŠTATISTIKA: Android 8.0 Oreo poháňa iba pol percenta zo všetkých Android smartfónov

Najnovšia verzia operačného systému Android 8.0 Oreo sa prediera medzi zariadeniami veľmi pomaly. Oproti minulému mesiacu ale počet zariadení s touto verziou operačného systému vzrástol. 

Google zavádza novinku: V Google Play sú aplikácie, ktoré netreba inštalovať, rovno ich spustíte!

Google je progresívna spoločnosť, ktorá aktívne hľadá spôsoby, ako nám zjednodušiť život. Ich najnovším počinom sú aplikácie, ktoré sa automaticky spúšťajú bez nutnosti inštalácie.
top 5

Toto je TOP 5 najsťahovanejších aplikácií, hier, skladieb a filmov roka 2017

Spoločnosť Google zverejnila minulý týždeň zoznam najlepších aplikácií a hier roka 2017, ktorý bol poriadne bohatý, a ktorý bol lokalizovaný pre náš región.

Inteligentné hodinky s OS Android Wear dostávajú aktualizáciu na verziu Oreo!

Pokiaľ vlastníte jedny z mnohých inteligentných hodiniek s operačným systémom Android Wear, v najbližšom období obdržíte aktualizáciu na najnovšiu verziu systému už dobre známu ako Oreo.
banner