Koniec legendárnej značky. Motorola v smartfónoch končí

Koniec legendárnej značky. Motorola v smartfónoch končí

16

Písal sa rok 2005 a okrem Nokií vo svete figurovala jedna veľká značka telefónov – Motorola. Po jedenástich rokoch však nastal čas rozlúčiť sa s touto ikonickou značkou. Lenovo, materská spoločnosť Motoroly, ktorá ju vlastní od roku 2014 dnes na CES oznámila, že ju pomaly ale isto prestane využívať.

To ale neznamená, že Moto smartfóny končia. Ó, nie. Moto smartfóny budú stále súčasťou Android ekosystému. Tieto smartfóny však zároveň s ikonickým „M“ ponesú aj branding a ikonografiu Lenova.

Lenovo na to ide veľmi rozumne. Chce totiž, aby si Motorola opäť užila slávu spred desiatich rokov. Z čias, keď ešte nebola zatienená produktmi Apple a Samsungu. Aj napriek nepriaznivej situácii na trhu ju predsa len stále majú radi tisícky ľudí. Na druhej strane, Lenovo je na západných trhoch, čo sa smartfónov týka, relatívne neznáma značka. Motorola je naopak oveľa, oveľa známejšia. Keď v roku 2014 Číňania odkúpili Motorolu od Google, bolo to len z jedného dôvodu – posilniť ich prítomnosť na trhu so smartfónmi.

Motorola končí, Moto nie

Lenovo teda bude pokračovať s produkciou Moto smartfónov, ktoré by sa mali usídliť v ich high-end ponuke. Smartfóny s ľudovou cenovkou by aj naďalej mali niesť logo Lenova. Spoločnosť dúfa, že keď sa nenápadne budú promovať v high-end produktoch reprezentovaných Moto zariadeniami, ľudia získajú dôveru aj v ich lacnejšie zariadenia.

Pre nás, bežných spotrebiteľov táto zmena v podstate nič neznamená. Rovnakí ľudia budú robiť rovnako kvalitné zariadenia, akurát pod iným názvom. Z pohľadu Lenova to je skvelý marketing, nič viac, nič menej.

Čo hovoríte na miznutie značky Motorola? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie a čakajte na viac noviniek z CES 2016!

 • NTN Labs

  Mam Motoroly a nechcem aby sa volala inak…

  • Franto123

   Odkúp ju od Lenova.

   • NTN Labs

    A co som Onasis? :)

  • KalichVydra

   Tie čo máš sa budú stále volať rovnako :-)

   • mar bartian

    budu sa volat moto, teraz sa volaju motorola moto.
    uz nech sa volaju jak chcu, uz to bude len dalsi tuctovy cinan

    • NTN Labs

     Nazvat motorolu tuctovym cinanom chce riadnu davku oneho….

     • mar bartian

      uz aktualne (2015) motoroly su bohuzial viac cinske ako americke, viem o com hovorim :) mam doma aj play a aj style. pred tym som mal milestone, defy, atrix, XT910 razr, razr M, razr I, droid pro, droid mini, moto x 2013 a aktualne moto x style a play. motorola uz pri aktualnych modeloch upustila z veci ktore mala stara moto x 2013. z prichodom 6 androidu zmizli dalsie veci. to uz ani nehovorim o tom ze nemame amoled display a moto display (notifikacne centrum motoroly) je zrazu onicom..
      modely 2015 su skvele tuctove telefony, ale uz to nie su motoroly ako ich poznaju fanuskovia znacky

     • NTN Labs

      Zeby? Ja mam vacsinu modelov z roku 2012 a 2013, zeby to vtedy este bola motorola a teraz uz nie je?

     • mar bartian

      mas prve Xko? posledna motorola bola droid turbo/moto maxx

     • antiMåhãmmäd ﷺ

      Milestone – aaaach krasna legenda!

 • mar bartian

  ked som kupoval moto x style tak som povedal ze to bude asi moja posledna motorola (uz je tam citit vplyv cinanov) . teraz uz je to celkom iste… skoda

 • Gabriel

  Obrovská skoda (((
  Motorola vyrábala vysielačky, potom tel,a teraz pokračuje v smart hodinkách .,,)))
  No aspon ze tak …
  I love Motorola

 • stanleyjr

  Motorola mala poslednú dobu pekne vyladený skoro čistý Android, Lenovo je zasekané a preplnené nepotrebným bloatwarom a navyše tá ich nadstavba je fakt škaredá a cítiť tam Čínu.

 • antiMåhãmmäd ﷺ

  Velka skoda.

 • Hlasludu

  o par rokov ju vytiahnu na svetlo sveta opat… ako nostalgiu ked budu chciet zobrat niekomu zakaznikov ako inovaciu lebo uz sa nebude co dat vymysliet nove