Google

Google

Načítavanie videí na YouTube dostane vylepšenie. Takto môžu vyzerať animácie

YouTube, ako najväčšia platforma pre sledovanie videí na internete, prechádza v posledných mesiacoch mnohými vylepšeniami. Konkurencia rastie a udržať si diváka je jednoducho náročnejšie.

Cez Gmail odteraz môžete prijímať emaily veľké aj 50 MB!

Stalo sa vám už, že ste cez Gmail poslali email veľký povedzme 26 MB a vrátil sa vám späť? To by sa už po novej aktualizácii nemalo stávať.

Odhlásilo vás cez noc z Google účtov? Nie ste sami, Google zaznamenal problém!

Vyzerá to tak, že veľký počet ľudí sa ráno zobudil s tým, že ich jeho telefón alebo mailový klient oboznámil s problémom pri pripojení na účet Google. Riešenie je veľmi jednoduché – stačí sa len opätovne prihlásiť.

YouTube aplikácia s novinkou. Odporúčané videá môžete zobraziť aj počas prehrávania na šírku

Spoločnosť Google sa v posledných týždňoch pustila do vylepšovania oficiálnej aplikácie, ktorá patrí najväčšiemu video serveru YouTube.
Android

Viceprezident spoločnosti Google naznačil názov novej verzie OS Android

Hiroshi Lockheimer zastrešuje z pozície viceprezidenta divíziu spoločnosti Google, ktorá má na starosti vývoj operačného systému Android. Hiroshi naznačil, ako by sa nová verzia OS mohla volať.

YouTube vo svojich videách zruší reklamu dlhú 30 sekúnd, ktorá sa nedá preskočiť

Dnes sa objavila zaujímavá správa, ktorú by mnohí nečakali. Najväčší video server YouTube zruší jeden zo svojich negatívne hodnotených reklamných formátov.
Google

VIDEO: Pozrite si úžasnú cestu okolo sveta vytvorenú iba zábermi z Google máp

Svet je úžasné miesto a v podstate každý jeho kút stojí za pohľad. Vďaka mapám od Google sa môžme z pohodlia domova skutočne pozrieť na miesta, nech sa nachádzajú kdekoľvek na planéte.

Z obchodu Google Play môžu zmiznúť milióny aplikácií. Chýbať vám zrejme nebudú

Spoločnosť Google v týchto dňoch zasiela mnohým vývojárom po celom svete, ktorí majú v obchode Google Play svoje aplikácie a hry, dôležité upozornenie.

Google použil umelú inteligenciu na vylepšenie neostrých záberov. Skoro ako v kriminálke CSI

Ak ste sa niekedy ocitli pred televízorom, v ktorom bežala epizóda jednej z mnohých amerických kriminálok, určite ste sa pozastavili nad ich technológiami.

ŠTATISTIKA: Android Nougat konečne nad jedným percentom. Lollipop stále vládne

Tak ako minulý mesiac, aj tento spoločnosť Google zverejnila štatistiku, ktorá hovorí o trhových podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android.

Hviezda seriálu Hra o tróny mapuje Grónsko pre Street View

Jeden z dôležitých predstaviteľov svetoznámeho seriálu Hra o tróny, ktorého poznáme skôr pod menom Jaime Lannister, zachytil prostredníctvom Google Street View prekrásne a meniace sa prostredie v Grónsku. Tu je totiž možné z prvej ruky vidieť dôsledky globálneho otepľovania.

Google po desiatich rokoch opúšťa tvorca známeho Material dizajnu. Mieri ku konkurencii

Pekná a pritom jednoduchá vizuálna filozofia, ktorá je známa ako Material dizajn, je použitá v mnohých službách spoločnosti Google, ako aj pri tisícoch rôznych aplikácií.

Google vyriešil zásadný nedostatok zrýchlených stránok pre mobilné zariadenia

Určite ste sa pri prehliadaní internetu stretli so zrýchlenými stránkami pre mobilné zariadenia, označenými ako AMP (Accelerated Mobile Pages).
youtube

Nová funkcia aplikácie YouTube užívateľsky spríjemní pretáčanie videa

Dnes snáď neexistuje používateľ, ktorý by nesledoval video obsah prostredníctvom oficiálnej aplikácie najväčšieho úložiska videí na internete, serveru YouTube.

Google Now launcher končí: Google ho plánuje úplne stiahnuť

Ak ste si zvykli na relatívne „čistý Android“ vo forme Google Now launcheru, máme pre vás zlé správy.

Google predbehol Apple. Podľa rebríčka BFG 500 je najhodnotnejšou značkou sveta

Renomovaný rebríček najhodnotnejších značiek sveta, Brand Finance Global 500, prešiel aktualizáciou údajov a prináša tak čerstvé a rozhodne zaujímavé informácie.