Google

Google
aplikacie

Google má dve úplne nové aplikácie: Čo dokážu Selfissimo! a Storyboard?

Ľudia v Google radi experimentujú a experimenty neobchádzajú ani vývoj aplikácií. Už sme pár diel videli a momentálne k nim pribudli ďalšie dve. Google do obchodu Play uviedol dve nové aplikácie zamerané na fotografiu a video.

Nová hra od Night School Studio: Pripite si na afterparty s diablom!

V roku 2016 bolo vydaných veľmi veľa video hier pre "mladých dospelákov", no hra Oxenfree od Night School Studio bola jedna z najpopulárnejších. Zrejme bola hra až tak populárna, že vývojár prichádza s ďalším príspevkom, ktorý nesie názov Afterparty.
google maps go

Google zverejnil odľahčenú verziu aplikácie Mapy Google, takto si ju vyskúšate

Nová aplikácia sa volá Google Maps Go a do obchodu Play zatiaľ kráčať nemusíte. Aplikáciu si nenainštalujete. Jej existencia a existencia mnohých ďalších ale má, resp. bude mať zmysel.
rok vo vyhladavani

Najdôležitejšia otázka roka 2017? Toto je TOP 10 globálne najvyhľadávanejších výrazov v Google

Slovenské Google Trendy roku 2017 sme spoznali včera. Najvyhľadávanejší obsah spoločnosť Google rozdelila do podrobných kategórií, vďaka čomu sme získali presný obraz toho, čo Slovákov v tomto roku zaujímalo najviac.
google

Aké jedlá, filmy či smartfóny Slováci vyhľadávali najčastejšie? Toto sú Google Trendy za rok 2017!

Spoločnosť Google aj tento rok zverejnila zaujímavé rebríčky trendov a výrazov, o ktoré vo vyhľadávaní Google najviac rástol záujem. Google si pripravil lokalizované rebríčky, ktoré odzrkadľujú trendy vo vyhľadávaní v našej krajine.
top 5

Toto je TOP 5 najsťahovanejších aplikácií, hier, skladieb a filmov roka 2017

Spoločnosť Google zverejnila minulý týždeň zoznam najlepších aplikácií a hier roka 2017, ktorý bol poriadne bohatý, a ktorý bol lokalizovaný pre náš región.
youtube videa

TOTO sú najpopulárnejšie slovenské a svetové YouTube videá za rok 2017!

Chcete vedieť, čo tento rok letelo na slovenskom YouTube? Rebríčky najpopulárnejších videí zverejnené vždy koncom roka prezrádzajú, ktoré videá si získali najväčšiu priazeň medzi Slovákmi.

Google predstavil Android Oreo Go edíciu: Špeciálnu verziu pre low-end smartfóny

Ak si ešte v máji pozeral tohtoročný Google I/O, možno si spomínaš, že výrobca prisľúbil, že predstaví verziu Androidu špeciálne vyrobenú pre low-end zariadenia.

Google chce učiť deti programovať: Vyskúšaj si to priamo na Google.sk!

Google dnes opäť uviedol špeciálnu verziu svojho loga, pod ktorým sa skrýva interaktívna hra. Po stlačení šípky sa spustí hra, ktorú by si mal zahrať každý, kto ešte neprogramoval.
reklamy

Google si posvietil na reklamy v aplikáciách: Tieto sa vám už nezobrazia

Spoločnosť Google sa opäť rozhodla podvihnúť užívateľský komfort a zároveň vyčarovala pár vrások niektorým vývojárom.

Google odhalil zákerný malvér, ktorý mohol špehovať Facebook, WhatsApp a ďalšie

Google odhalil ďalšiu škodnú vo vlastných radoch. Nebezpečný malvér bol súčasťou niektorých aplikácií v obchode Play, ktoré pomohol odhaliť bezpečnostný systém Google Play Protect. 

Ušetri až 30 % dát: Táto aplikácia od Google ti s tým pomôže!

Spoločnosť Google uviedla do obchodu Play novú aplikáciu s názvom Datally, vďaka ktorej budú mať užívatelia podrobný prehľad o spotrebe mobilných dát. 
sluzby google play

Posledná verzia aplikácie Služby Google Play môže nadmerne vybíjať batériu: Existuje riešenie

V obchode Google Play a na diskusnom fóre Reddit sa začali kopiť negatívne skúsenosti užívateľov, ktorí oznamujú nadmerné vybíjanie batérie spôsobené systémovou aplikáciou Služby Google Play. 
sledovanie

Vývojári z Google vymysleli spôsob, ako ochrániť displej pred očami cudzích zvedavcov

Určite ste sa aj vy neraz pristihli pritom, ako pozeráte do cudzieho smartfónu. Prirodzená ľudská zvedavosť sa najčastejšie prejaví v MHD, na koncerte alebo na iných miestach, kde sa zoskupuje veľa ľudí.

Čierny piatok v obchode Google Play: Uchmatni si hry v zľave!

Čierny piatok, ktorý sa v posledných rokoch roztiahol na celotýždňovú seansu zliav, zavítal aj do obchodu Google Play. Tvorcovia venovali zľavnenému digitálnemu obsahu celú vlastnú sekciu.
tmavy motiv

Tmavý motív YouTube neskončí pri webovom rozhraní. Zmení aj aplikáciu

Asi v polovici tohto roka prešiel video server YouTube vizuálnou obmenou. Tvorcovia viac zapracovali tzv. Material dizajn, zbavili sa zbytočných rušivých prvkov a zaviedli skvelý tmavý motív.
banner