Google

Google

Android podporuje nový programovací jazyk vyvinutý českou vývojárskou spoločnosťou

Ak ste sa niekedy aspoň okrajovo stretli s vývojom pre OS Android, vystačiť ste si museli s programovacími jazykmi Java a C++. Po konferencii Google I/O sa ponuka jazykov rozšírila.
VR

Nová VR súprava od Google nepotrebuje káble, pripojený smartfón ani počítač

Konferencia Google I/O neobišla ani rastúcu kategóriu virtuálnej reality. Google konečne predstavil niečo, čo bude fungovať bez potrebného pripojenia smartfónu, počítača alebo hernej konzoly.

Google predstavil Android Go. Operačný systém, ktorému bude stačiť menej ako 1 GB RAM

Pokiaľ ste niekedy používali surový low-end smartfón s operačným systémom Android, s bezproblémovým používaním ste si zrejme nepotykali.

Konferencia Google I/O začína o pár hodín! Sledujte živý prenos

Spoločnosť Google už o pár hodín odštartuje svoju vývojársku konferenciu známu ako Google I/O, na ktorej predstaví rôzne novinky z oblasti svojho podnikania.

Nenechajte sa nachytať! Táto falošná reklama láka na výhry od spoločnosti Google

V prehliadačoch webových stránok sa opäť šíri falošná reklama, ktorá tentokrát zneužíva meno známej internetovej spoločnosti Google.
sms kodom

Overovanie SMS kódom bude v novej verzii Android O pohodlnejšie

S verifikačným, resp. overovacím kódom doručeným cez krátku textovú správu ste sa už určite stretli. Tento spôsob autentifikácie používajú mnohé online služby a aplikácie.

Prehliadač Chrome pre Android prichádza s novými offline funkciami

V decembri minulého roka spoločnosť Google predstavila nové offline funkcie prehliadača Chrome pre Android, ktoré jeho používatelia obdržali formou aktualizácie.
google fuchsia

VIDEO: OS Google Fuchsia dostal používateľské prostredie. Vyzerá k svetu

Internetový gigant Google už dlhšie pracuje na novom operačnom systéme, ktorý je známy pod nie zrovna fonetickým názvom Fuchsia.
sunroof

Projekt Google Sunroof dorazil do prvej európskej krajiny. Odhalí solárny potenciál striech

V lete roku 2015 spustila spoločnosť Google ambiciózny projekt, ktorý je príznačne pomenovaný ako Sunroof. Projekt bol však obmedzený iba na územie USA.

YouTube má nový dizajn: Takto ho aktivujete!

YouTube na svojom desktopovom a v niektorých prípadoch aj mobilnom webe spravil niekoľko výrazných zmien.
tapety

Aplikácia Tapety od Google dostáva aktualizáciu. Prináša ešte viac pekných pozadí!

Možno ste ani netušili, že Google má dokonca aj vlastnú aplikáciu s pozadiami pre domácu obrazovku. Predstavil ju ešte minulý rok, približne v rovnakom období, kedy predstavil smartfóny Google Pixel.

Google vstupuje na kubánsky trh ako vôbec prvý zahraničný internetový poskytovateľ

Kubánska republika je turistickým rajom v Karibskom mori a zároveň potencionálnou investičnou príležitosťou. Teda aspoň pre americké firmy.

VIDEO: Detaily otvoreného sveta v hre GTA V vs. Mapy Google

Herné štúdio Rockstar Games sa s ich poriadne slávnym titulom Grand Theft Auto V vyhralo do detailov. Úžasný otvorený a detailný herný svet len tak za jeden večer nepreskúmate.

Google predstavil novú VR kameru. Pomohli kapacity výrobcu YI Technology

Zariadenia pre sprostredkovanie virtuálnej reality už produkuje nejeden výrobca. Ide o nový a príťažlivý segment digitálnej doby, ktorého rozmach však môže spomaliť malé množstvo dostupného obsahu.

Zamrzne peklo? Google údajne pripravuje vlastný AdBlock

Veľká časť príjmov spoločnosti Google pochádza z internetových reklám, preto sa správa o údajnej príprave „blokovača" reklám pre prehliadač Chrome javí ako hlúposť. Opak však bude zrejme pravdou.

Prekladač Google prešiel veľkou inováciou. Neurónový preklad je dostupný aj pre slovenčinu!

Prekladač Google sa dočkal významnej aktualizácie, ktorá vylepší presnosť prekladu a tiež celkové pochopenie textu. Novinky sa pritom týkajú aj nášho jazyka.