Google

Google
google pixel

Dátum predstavenia nových smartfónov Google Pixel odhalený!

Spoločnosť Google predstaví nové generácie referenčných smartfónov Google Pixel v začiatkoch nadchádzajúceho mesiaca. Informácie nepochádzajú zo žiadneho zo spoľahlivejších zdrojov. Odhalil ich rovno obrovský billboard v americkom Bostone. 

Výrobcovia smartfónov nesmú manipulovať s prísnymi obmedzeniami pre aplikácie, ktoré bežia na pozadí

Nová verzia operačného systému Android Oreo už pomaly ale isto putuje do kompatibilných zariadení užívateľov, v ktorých nahradí v rámci aktualizácie aktuálnu verziu operačného systému Android Nougat.
HTC

Kúpi spoločnosť Google mobilnú divíziu HTC? Rokovania majú byť v záverečnej fáze!

V minulom týždni sa objavila pomerne bláznivá správa, že spoločnosť Google plánuje odkúpiť mobilný biznis legendárnej spoločnosti HTC. V súčasnosti však hrubé dohady naberajú reálnejšie kontúry.

Druhý ročník herného festivalu pre nezávislých vývojárov sa blíži. Toto je 20 finálových hier

Spoločnosť Google v minulom roku premiérovo odštartovala podujatie Indie Game Festival, ktoré je určené pre malé nezávislé herné štúdia a samostatných vývojárov. Festival hier im pomôže so zviditeľnením a presadením na trhu s mobilnými hrami.
play protect

Bezpečné Android zariadenia spoznáme ľahšie. Na baleniach pribudne označenie Play Protect

Spoločnosť Google sa rozhodla uľahčiť vyhľadávanie a nákup zariadení, ktoré sú certifikované pre bezpečné používanie obchodu Google Play a ostatných aplikácií spoločnosti Google. Na baleniach zariadení po novom nájdeme označenie Play Protect.
oreo

Android 8.0 Oreo oficiálne: Dokonalejšia bezpečnosť, výdrž, rýchlosť a konečne aj aktualizácie

Spoločnosť Google dnes na pôde mesta New York oficiálne predstavila novú verziu operačného systému Android, ktorá nesie číselné označenie 8.0 a sladký pomenovanie Oreo. Android 8.0 Oreo je teda tu a prináša nasledujúce novinky a vylepšenia.
video

Google zobrazí automaticky prehrávané videá vo výsledkoch mobilného vyhľadávania

Automaticky prehrávané videá sú niečím, čo dokáže znepríjemniť surfovanie po nekonečných vodách internetu. Sociálna sieť Facebook by o tom vedela rozprávať a nie je ani zďaleka jediná.
Android Oreo

Nová verzia OS Android bude predstavená o niekoľko hodín. Jej názov je viac-menej istý

Spoločnosť Google sa rozhodla predstaviť novú verziu operačného systému Android vo výnimočný deň, ktorý pripadá na dnešný dátum. Dnes bude totižto možné pozorovať úplné zatmenie slnka. 
google

Google experimentuje s novou aplikáciou pre vyhľadávanie. Je jednoduchšia, krajšia a nedostupná

Aplikácia Google je prirodzenou súčasťou vlajkového produktu internetového giganta, ktorým je operačný systém Android. Vďaka nej získavame okamžitý prehľad o doprave, počasí a vlastne o všetkom, čo nás zaujíma.
google pixel 2

Google Pixel 2 prešiel certifikáciou. Prezradila OS Android 8.0.1, Snapdragon 835 a viac

Nová generácia referenčného smartfónu spoločnosti Google sa objavila vo výpise amerických telekomunikačných úradov, vďaka čomu sme spoznali niekoľko dôležitých vlastností zariadenia. 
aplikácie

Tasker a OfficeSuite Pro v masívnej zľave! + ďalšie zvýhodnené aplikácie

V obchode Google Play v týchto dňoch dostanete skutočne veľa za málo. Vývojári popredných aplikácií výrazne zoštíhlili ich cenu, čo by ste mali využiť. Zľavy sú dočasné a bola by škoda po nich nesiahnuť.
kontakty

Google rozširuje dostupnosť aplikácie Kontakty. Podporovaných je väčšina Android smartfónov

Google Kontakty sú skvelou aplikáciou, ktorú však mohla používať iba pomerne úzka skupina užívateľov. Dobrou správou je, že to už neplatí. Google rozširuje dostupnosť aplikácie o takmer všetky Android smartfóny.
google mapy

Mapy Google s novinkami. Vývojári testujú obraz v obraze a ďalšie užitočné funkcie

Či už sa pohybujete peši, na dvoch kolesách alebo autom, pravdepodobne ste v neznámom prostredí využili navigačné funkcie Google máp alebo iných podobných produktov. 
android

ŠTATISTIKA: Android Nougat a Marshmallow rástli. Iba mierne

Spoločnosť Google nám aj v tomto mesiaci ukázala, ako vyzerá trh s jednotlivými verziami operačného systému Android. V auguste pribudli ďalšie zariadenia, ktoré bežia pod taktovkou OS Android Nougat a Marshmallow.

Vlastníte jeden zo smartfónov Google Pixel alebo Nexus? Očakávajte augustovú aktualizáciu

Spoločnosť Google drží slovo a aj v tomto mesiaci už stihla uvoľniť nové vydanie bezpečnostnej aktualizácie, ktoré dobehne najskôr majiteľov smartfónov Google Pixel a Nexus. 
youtube

Aplikácia YouTube s novinkou. Zdieľanie videí a chat priamo v aplikácii!

Spoločnosť Google je v poslednej dobe poriadne zaneprázdnená aplikáciou YouTube, ktorú neustále vylepšuje. Aktuálne sa zaoberá uvoľnením významnej novinky, ktorá urobí z YouTube sociálnejšiu aplikáciu.
banner