Google

Úvod Novinky Google
tmavy motiv

Nie, Android P nedostane tmavý motív užívateľského prostredia

Pre niekoľkými hodinami skoro zamrzlo peklo, keď vyšlo najavo, že nová verzia operačného systému Android P dostane tmavý motív užívateľského prostredia. Tzv. Dark Mode je užívateľmi žiadaný dlhodobo. 
Huawei p10 lite .png

Android P neumožní aplikáciam spúšťať fotoaparát na pozadí systému

Nová verzia operačného systému Android, zatiaľ známa ako Android P, má do oficiálneho predstavenia ešte ďaleko. Jej vývoj ale intenzívne prebieha a už teraz sa ukazujú niektoré jej funkcie a vlastnosti.
nahravanie hovorov

Android P môže upozorniť volajúceho na nahrávanie hovoru druhou stranou

O novej verzii najpoužívanejšieho operačného systému sa už začína pomaly hovoriť. Zatiaľ je známa ako Android P, resp. Android 9.0 a má byť vylepšená rovno v niekoľkých ohľadoch.
android

ŠTATISTIKA: Android 8.0 Oreo je aj po polroku len na tragických 1,1% zariadení

Spoločnosť Google aj tento mesiac zverejnila prehľad podielov jednotlivých verzií operačného systému Android, ktorý je celkom zaujímavý. Celosvetovo najpoužívanejšou verziou sa stala verzia Nougat.

Google vypúšťa odľahčenú aplikáciu YouTube Go do ďalších 130-tich krajín sveta

Ak vám YouTube Go nič nehovorí, ide o odľahčenú verziu bežnej aplikácie YouTube, ktorá je súčasťou celej série takzvaných Go aplikácií. Tie sú zase súčasťou operačného systému Android Oreo Go, ktorý je určený pre menej výkonné zariadenia so slabším hardvérom. 
files Go

Aplikáciu Files Go si už stiahlo niekoľko miliónov užívateľov. Google rozširuje funkcie

Spoločnosť Google uviedla v novembri minulého roka do obchodu Google Play úplne novú aplikáciu, správcu súborov Files Go. Užitočná aplikácia sa osvedčila.
chrome

Prehliadač Chrome v najnovšej verzii zablokuje nevyžiadané presmerovania a stíši automatický zvuk

Najpopulárnejší mobilný prehliadač Chrome vstupuje do novej stabilnej verzie označenej číslom 64. Táto verzia zatiaľ prichádza iba do mobilných zariadení.
dvojstupnove overenie

Na dvojstupňové overenie ľudia kašlú. Používa ho len 1 z 10 ľudí

K digitálnej bezpečnosti sú ľudia stále stavajú ľahostajne. Jeden z najlepších zabezpečovacích mechanizmov, dvojstupňové overenie, používa v priemere asi iba jeden z desiatich užívateľov služieb spoločnosti Google.
wifi

Zariadenia s OS Android 8.1 Oreo vám ukážu rýchlosť WiFi ešte pred pripojením

Praktické funkcie máme radi a jednu takú Google povolil v najnovšej zostave operačného systému Android Oreo.

Nechce sa vám čítať? V obchode Google Play čoskoro nájdete aj audioknihy

Spoločnosť Google plánuje rozšíriť sortiment obchodu Google Play o novú kategóriu. Popri aplikáciách a hrách s z obchodu Google Play sťahujeme hudbu, filmy, seriály a digitálne vydania knižných titulov. 
youtuberi

Začínajúci YouTuberi to budú mať ťažšie. Na príjmy z reklám si počkajú

YouTuber ako pojem je populárny hlavne medzi súčasnou mladou generáciou. Tvorba vlastných videí s rozličným obsahom, ktoré by navyše zarábali nemalé peniaze, je atraktívna pre nejedného mladého človeka.
bicykle

V hlavnom sídle spoločnosti Google sa kradne

Spoločnosť Google už nejaký čas rieši delikátny problém s kriminalitou. Americký Detroit to nie je, no v hlavnom sídle spoločnosti, v kalifornskom Mountain View, ľudia neustále kradnú farebné bicykle. 
chrome

Prehliadač Chrome začne blokovať nevhodné reklamy, padol oficiálny dátum

Ešte v júni sme informovali, že spoločnosť Google pristúpi od začiatku roka 2018 k blokovaniu nevhodných reklám pri prehliadaní webu prostredníctvom prehliadača Chrome.
aplikacie

Google má dve úplne nové aplikácie: Čo dokážu Selfissimo! a Storyboard?

Ľudia v Google radi experimentujú a experimenty neobchádzajú ani vývoj aplikácií. Už sme pár diel videli a momentálne k nim pribudli ďalšie dve. Google do obchodu Play uviedol dve nové aplikácie zamerané na fotografiu a video.

Nová hra od Night School Studio: Pripite si na afterparty s diablom!

V roku 2016 bolo vydaných veľmi veľa video hier pre "mladých dospelákov", no hra Oxenfree od Night School Studio bola jedna z najpopulárnejších. Zrejme bola hra až tak populárna, že vývojár prichádza s ďalším príspevkom, ktorý nesie názov Afterparty.
google maps go

Google zverejnil odľahčenú verziu aplikácie Mapy Google, takto si ju vyskúšate

Nová aplikácia sa volá Google Maps Go a do obchodu Play zatiaľ kráčať nemusíte. Aplikáciu si nenainštalujete. Jej existencia a existencia mnohých ďalších ale má, resp. bude mať zmysel.