Google

Google

Tvoríte pre YouTube? Google v septembri odstráni funkcie pre prezentácie fotiek a editovanie videí

YouTube je najväčšou video platformou na internete, ktorá je vo veľkej miere postavená na príspevkoch od samotných používateľov. Youtuberi prekvitajú a nahrávanie vlastného obsahu taktiež. 
Huawei p10 lite .png

Zábery v pohybe: Aplikácia od Google konečne aj pre Android

Spoločnosť Google predstavila v približne polovici roka 2016 aplikáciu Motion Skills, resp. Zábery v pohybe, ktorá však putovala iba do iOS zariadení. Aplikácia mala a stále má experimentálny charakter. 

Svet oslavuje 48. výročie pristátia na mesiaci. Google oslavu posúva na úplne nový level!

Pri príležitosti historicky prvého pristátia človeka na mesiaci (20. júla 1969) môžu používatelia služby Street View navštíviť Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) a objavovať zákutia všetkých 15 modulov v 360-stupňových pohľadoch.
play protect

Zbraň na malvér a škodlivé aplikácie. Google rozširuje bezpečnostnú funkciu Play Protect

Nie je žiadnym tajomstvom, že operačný systém Android je náchylnejší na bezpečnostné hrozby. Už neraz sme videli, ako softvérové spoločnosti odhalili infikované aplikácie, ktoré sa nachádzali priamo v obchode Google Play.
game of thrones

Game of Thrones: Preskúmajte lokality hviezdneho seriálu v službe Google Street View

Game of Thrones je seriálom z produkcie HBO, ktorý dnešným dňom vstúpil premiérovo už do 7. série. Extrémne vysoko hodnotený seriál je zaujímavý v mnohých ohľadoch, a to aj lokalitami, kde sa odohráva. 

100 miliónov stiahnutí ani nie za jeden rok. Videohovory od Google si ľudia obľúbili

Jednoduchý dizajn, komunikácia videom alebo hlasom samostatne a možno až primitívne ovládanie. Aplikácia Google Duo je úspechom a svedčia o tom aj počty stiahnutí. 

Na Google Disk je už možné zálohovať akékoľvek súbory. Stiahni si jednoduchý nahrávač obsahu!

Google nám v júni sľúbil, že si budeme môcť zálohovať akékoľvek súbory z počítača priamo do cloud Google Disk. Začiatkom júla sme sa však dozvedeli, že Google nástup novinky odložil.
google pixel

Takto bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyzerať úchvatný Google Pixel XL

Súčasná generácia smartfónov Google Pixel priniesla skôr tradičný a nevýrazný dizajn, čo nebude platiť pre novú generáciu. Teda aspoň pre väčší Google Pixel XL.

Automatické zálohovanie dát z počítača na Google Disk príde neskôr. Google novinku odložil

V polovici júna prišiel internetový gigant s novinkou, ktorá by nám umožnila zálohovať údaje z počítača priamo do cloudu Google Disk.

Google dostal v EÚ rekordnú pokutu. Ide o miliardy eur!

Pre niekoľkými dňami sme vás informovali, že spoločnosti Google hrozí enormná pokuta zo strany Európskej komisie. Európske autority sa domnievali, že Google zneužíva dominantné postavenie na trhu. 

Touchpad na zadnej strane smartfónu? Google si ho patentoval už pred rokom!

Spoločnosť Google vlastní zaujímavý patent, vďaka ktorému by sme mohli získať nové možnosti pri ovládaní smartfónu. Týka sa rozšíreného dotykového rozhrania.

Google Pixel 2: Opäť dve verzie, OLED displej od LG a viac!

Spoločnosť Google v minulom roku pochovala Nexus líniu smartfónov a nahradila ich zariadeniami, ktoré nesú príznačnejšie označenie Pixel.

Google prestane s čítaním tvojich emailov v Gmaili: Reklamy zacieli iným spôsobom

Ak používate Gmail ako preferovanú emailovú službu, možno ani neviete, že Google skenuje každý jeden email, ktorý vám príde do schránky. Dôvod je jednoduchý.

YouTube VR180 oficiálne: Nový spôsob sledovania videí

Kráľ online video obsahu zavádza novinku, ktorá môže v budúcnosti zohrávať veľkú úlohu pri tvorbe a sledovaní video príspevkov. Privítajte YouTube VR180.
google fotky

Google Fotky prišli o možnosť zálohovania fotografií počas nabíjania smartfónu

Nestáva sa často, aby sme na aktualizáciu niektorej z aplikácií giganta Google nadávali. Tichý update appky Google Fotky si to však zaslúži. 
youtube

Počet aktívnych používateľov aj priemerný čas sledovania. Šéfka YouTube prezradila čerstvé čísla

Na pôde amerického mesta Los Angeles sa v týchto dňoch koná podujatie s názvom VidCon. Podujatie je akýmsi multižánrovým festivalom online video obsahu.
banner