Konkurencia

Úvod Novinky Konkurencia
iphone x

VIDEO: iPhone X už stihli okopírovať. Pozri si klon, ktorý poháňa Android 8.0 Oreo

Áno, klon iPhone X predstavil nám neznámy čínsky výrobca. Jeho celý názov je Hotwav Symbol S3 a premiéru si odbil na veľtrhu spotrebnej elektroniky Global Sources Electronics 2017, ktorý sa konal v meste Hongkong.
smart tv

LG sa v reklamnej kampani pustilo do Samsungu. Odhaľte pravdu o televízoroch QLED!

LG a Samsung nie sú rivalmi iba v segmente smartfónov. Priamo si konkurujú aj na poli ostatnej spotrebnej elektroniky, high-end televízory nevynímajúc. Špičkou Samsungu sú pokrokové inteligentné QLED televízory, na ktoré momentálne ukazuje prstom LG.
windows mobile

Používaš smartfón s Windows Phone 8.1? Microsoft končí s jeho technickou podporou

Pokiaľ náhodou ešte stále používate zariadenie s operačným systémom Windows Phone 8.1, aktuálne máte ďalší dôvod na to, aby ste presedlali na platformu Android alebo iOS.

Huawei spustil odvážnejšiu marketingovú kampaň. Nepriamo si doberá Samsung

V našich končinách nie sme zvyknutí na priamejšie marketingové kampane technologických spoločností. Ukázať prstom na konkurenciu je zvykom skôr v USA.
samsung

Spoločnostiam Samsung a Apple sa v Číne nedarilo. Zaznamenali pokles

Čína je obrovská krajina a zároveň najväčší trh so smartfónmi na svete, čím sa stáva lukratívnou pôdou pre mnohých výrobcov smartfónov.

Nórske inštitúcie majú problém. Hľadajú náhradu za smartfóny s OS Windows

Smartfóny s operačným systémom Windows a jeho rôznymi verziami na trhu momentálne pôsobia už ani nie s 1-percentným podielom. Bez ohľadu na toto číslo si ich mnohí pochvaľujú.
Alcatel Idol 4 Pro

Alcatel vyskúša šťastie s Windows 10. Idol 4 Pro ponúkne high-end parametre

Zatiaľ čo ostatní utekajú od Windows 10 preč, Alcatel mu chce dať ešte jednu šancu. Hovorí sa, že pracuje na Windows 10 verzii Android smartfónu Alcatel Idol 4S.

Q2: Huawei má najväčšie predaje v Číne, Apple sa stále drží v TOP 5

Aj keď sa Apple dlhodobo nedarí presadiť na čínskom trhu, znovu sa mu podarilo dostať do TOP 5 najpredávanejších výrobcov. Na druhú stranu počet predaných iPhonov v 2. kvartáli klesol z 11,6 miliónov na 8,6 miliónov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

VIDEO: Google si v novej reklame uťahuje z malej pamäte iPhonu. Láka na službu Google Fotky

Ak ste niekedy sledovali konferenciu Apple alebo Google, určite ste si všimli, že sa tieto spoločnosti navzájom podpichujú. Predstavitelia oboch gigantov radi poukazujú aj na konkurenciu.
iOS vs android

Štatistika: Android naďalej dominuje svetu. iOS znovu rastie v Európe a USA

Určite je každému jasné, že Android dominuje celosvetovo vo viacerých štatistikách. Keď k tomu pridáme klesajúce predaje iPhonov v posledných dvoch kvartáloch, tak sa môže zdať, že cesta pre Android je ružová. Avšak iOS sa nevzdáva, keďže sa znovu vrátil k rastu.

Lenovo Air 13 Pro: Lacná odpoveď na Macbook, ktorá konkuruje Xiaomi

Macbook od kalifornského Apple je veľmi luxusné a kvalitné zariadenie, ktorého predaje hovoria za všetko. Avšak nie každý je ochotný platiť veľkú maržu a radšej siahne po lacnejšej alternatíve. Jednou z nich môže byť ultrabok Lenovo Air 13 Pro.
apple prekonal očakávania

Apple prekonal očakávania analytikov. Ale predaje iPhone klesli o skoro 11 miliónov

Apple včera oznámil, že za 2. štvrťrok predal 40,4 milióna kusov iPhonov. Toto číslo síce mierne prevýšilo očakávania Wall Street, ktorý predpovedal rovných 40 miliónov kusov, ale oproti 1. štvrťroku Apple zaznamenal pokles o skoro 11 miliónov kusov (z 51,2 miliónov).
americká armáda iphone

Americká armáda vybrala iPhone 6s namiesto Androidu. Dôvodom malo byť zamŕzanie systému

Americké armádne veliteľstvo pre špeciálne operácie spravilo veľkú zmenu. Rozhodlo sa zmeniť taktický Android smartfón za iPhone 6s od konkurenčného Apple. Nový iPhone 6s pre americkú armádu sa bude nazývať iPhone Tactical Assault Kit.
lenovo softbank 503vl

Lenovo SoftBank 503VL: Prvý Lenovo smartfón s Windows 10

Po dlhom čakaní sa Lenovo odhodlalo. Áno, tento čínsky výrobca predstavil jeho prvý pokus s Windows 10 platformou. Netešte sa predčasne, pravdepodobne sa k nám smartfón SoftBank 503VL nikdy nedostane.

Nový iPhone príde s dvojitým 16 Mpx fotoaparátom. Potvrdzuje to ďalšia FOTO

Čerstvý únik živej fotografie vyvrátil nedávne tvrdenia čínskych zdrojov, podľa ktorých neprinesie tohtoročný iPhone viackrát spomínaný fotoaparát s dvomi senzormi. Na záberoch je dokonca príležitosť vidieť aj Smart konektor umožňujúci pripájanie príslušenstva.

Apple vraj neoznačí nový iOS smartfón číslom sedem. Názov iPhone 7 dostane až v roku 2017

Nadchádzajúci iPhone údajne neprinesie žiadne revolučné inovácie, hoci sa od neho tento rok očakáva naozaj veľa. A malé zmeny má odrážať aj výnimočne zvolené označenie, ktoré by malo byť podobné iPhone 6s.

iPhone SE je hit! Apple nedokáže pokryť dopyt

Malý, ale výkonný iPhone SE od kalifornského giganta sa teší veľkej obľube. Až takej, že v niektorých konfiguráciach a farbách nie je v amerických Apple Storov dostupný a na Internete si budete musieť počkať až 2 týždne, kým vám horúca novinka príde.

Google nechá vývojárom až 85% zárobku z predplatného

Aj keď zisky internetového giganta Google pochádzajú prevažne z reklám, jedným z ďalších finančných zdrojov je aj ich služba Google Play, kde vývojári a tvorcovia obsahu ponúkajú platený obsah.