LG Nexus 5X

Úvod LG LG Nexus 5X
nexus 5x

RECENZIA LG Nexus 5X: Smartfón, ktorý vás nesklame

Google tento rok predstavil nie jeden, ale rovno dva Nexus smartfóny. Po minuloročnej chybe asi veľmi rýchlo zistil, že vyrábať a predávať iba jeden model až so 6-palcovou uhlopriečkou nie je práve najlepším nápad. Tento rok tu preto máme menšie 5,2" a trošku väčšie 5,7" varianty, z ktorých si vyberú nároční, ale aj tí menej náročnejší zákazníci.

LG Nexus 5X v redakcii, pýtajte sa

Na našom redakčnom stolíku máme už aj jedného z dvojice nových Nexus smartfónov, za ktorými stoja výrobcovia z Južnej Kórey a Číny. A naše prvé pocity sú presne také, aké sme očakávali. Systém funguje skutočne svižne, bez drobných zásekov, pričom kvalita fotoaparátu patrí medzi to najlepšie, čo na súčasnom spotrebiteľskom trhu vôbec nájdete.

Sťažnosti na LG Nexus 5X pribúdajú, používateľov trápi výkon a oneskorené reakcie

Smartfóny z modelovej rady Nexus vynikajú predovšetkým dobrými výsledkami pri teste celkového - praktického - výkonu, v čom má ruky nedotknutý operačný systém Android a jeho čisté používateľské prostredie. Jedna z noviniek však túto vlastnosť zrejme nezdedila.

Displej Nexus 5X pri nabíjaní nereaguje, sťažujú sa používatelia

Takmer každý nový produkt sprevádzajú počiatočné problémy. Nejde však o nekvalitnú prácu, ale skôr o fakt, že odhaliť všetko problémové ešte pred spustením predaja je nemožné. To sa týka aj modelu Nexus 5X od LG.

LG predstavuje nový Nexus 5X

Spoločnosť LG Electronics (LG) predstavila nový smartfón Nexus 5X, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Google. Od druhej polovice októbra je dostupný na kľúčových trhoch v USA, Kanade, Veľkej Británii, Írsku, Indii, Kórei a Japonsku. Na slovenskom trhu ho bude možné zakúpiť od 9. novembra tohto roku.

Nexus 5X a Nexus 6P nemajú bezdrôtové nabíjanie kvôli USB Type-C

Zaujíma aj vás, prečo neintegroval Google do svojich dvoch nových prírastkov čoraz viac populárne bezdrôtové nabíjanie batérie? Dôvody sú hneď dva - hrúbka konštrukcie a moderný port USB Type-C.

Nexus 5X vs. Nexus 6P: Iný materiál, čipset, batéria aj displej

Zaujíma vás, v čom sa dve horúce Nexus novinky najviac odlišujú? Je tu toho samozrejme viac, a to vrátane rozlíšenia alebo technológie zobrazovacieho panelu. Dôvod, prečo Google predstavil dve rozdielne verzie od iných výrobcov je jasný - chce zaujať čo najširšie publikum potenciálnych zákazníkov.

Nexus 5X a Nexus 6P v akcii: Takýto výkon podáva ich 12,3 MPx foťák s laserom

Dve horúce novinky od Google, LG a Huawei prinášajú niekoľko skvelých technologických inovácií, kde nechýba ani špičkový fotoaparát s nadštandardne veľkými pixelmi. Jeho kvalitu si teraz môžeme pozrieť na oficiálnych záberoch, ktoré pochádzajú priamo od internetového giganta.