Zaujímavosti

Zaujímavosti

Facebook Live môžete spustiť už aj z počítača či notebooku

Facebook Live, funkcia pre vysielanie naživo sa k takmer všetkým z nás dostala už minulý rok.
Home XP-440

EPSON má novú a lacnú tlačiareň, ktorá myslí aj na fotografie zo smartfónov a sociálnych sietí

Tlačiarne sú záhadné zariadenia, ktorých vývoj nenapreduje ani zďaleka tak, ako napríklad vývoj smartfónov. Na mysli máme samozrejme cenovo dostupnejšie riešenia tlače pre domácnosti a nie pre priemyselnú sféru.

VIDEO: Ježko, ktorý hrá hry na smartfóne má viac ako 200 000 sledovateľov

Študentka manažmentu z nemeckého Wiesbadenu má doma naozaj nezvyčajného milovníka mobilných hier. Je ním totiž jej domáci maznáčik menom Mr. Pokee.

VIDEO: Obrovská batéria a poriadny výkon. K6000 Plus prekvapuje výbavou!

Čínsky výrobca Oukitel vypúšťa do sveta video, ktoré predstaví skutočný dizajn nového Oukitel K6000 Plus s ohromujúcou kapacitou batérie a najvyššou konfiguráciou spomedzi série K6000.

Holandská polícia omylom zaplatila 3 milióny eur za kancelársky balík Office. Peniaze späť nedostane

Holandská polícia na seba v minulom roku upozornila zaujímavou koncepciou boja proti lietajúcim quadrokoptéram, resp. dronom. Vzhľadom na ich rastúcu obľúbenosť sa polícia obávala, že budú využívané na nelegálnu činnosť.

Muža (†32) zabil elektrický prúd: Vo vani používal iPhone

Pre jedného Brita sa používanie iPhonu vo vani stalo osudným. So záverom, že ho zabil elektrický prúd pri obhliadke tela prišiel samotný koroner.

Zápasy Counter-Strike: GO na Twitchi končia. Pozerať ich odteraz môžete na YouTube

FaceIt pred pár dňami oznámila, že s Google, resp. YouTube uzavreli zmluvu o exkluzívnom vysielaní zápasov z Counter-Strike: Global Offensive práve na ich platforme.

Vernee Apollo X je tu: Všetko čo o tomto čínskom zázraku potrebujete vedieť!

Najnovší počin výrobcu Vernee s názvom Apollo X bol predstavený len nedávno, no v súčastnosti sa už začína objavovať v e-shopoch formou predobjednávok. V e-shope Tomtop.com boli spustené 16. marca a pokračovať budú až do 19. apríla 2017. Poďme si však zosumarizovať, čím všetkým ho výrobca obdaroval.

Čech vybabral s tamojšími operátormi: Išiel do Poľska a kúpil si paušál za polovicu

Je všeobecne známe, že Poliaci majú veľmi lacné mobilné služby. Minimálne teda v porovnaní s Českou republikou a čiastočne možno aj so Slovenskom.
nukleárnych

VIDEO: Vedci digitalizujú odtajnené videá nukleárnych výbuchov z čias studenej vojny

Americká vláda odpálila v nevadskej púšti medzi rokmi 1945 a 1964 stovky jadrových náloží. V tej dobe išlo o veľmi utajené testovanie ich účinku, sily a ďalších pridružených atribútov.

Tieto červené jahody v skutočnosti vôbec nie sú červené. Ako to, že ich tak vidíme?

Odkedy sa internetový svet nevedel dohodnúť na farbe špeciálnych šiat prešli už dva roky. Ľudia sa hádali, pretože niekto ich videl ako bielo-zlaté, iní zas ako modro-čierne. Na internet sa opäť dostala fotografia, ktorá...
banky

POZOR: Internetové služby jednej zo slovenských bánk sú tento víkend mimo prevádzky

Pokiaľ ste klientmi Československej obchodnej banky, služby elektronického bankovníctva nebudete môcť cez aktuálny víkend využívať. Za odstávkou stojí skvalitňovanie poskytovaných služieb.

Spotify začne obmedzovať neplatiacich užívateľov. Niektorú hudbu si čoskoro neprehrajú

Hudobná streamovacia služba Spotify sa teší dobrému obdobiu. Počet predplatiteľov presiahol métu 50-tich miliónov a najnovšie začala táto služba spolupracovať s podobne populárnou navigačnou službou Waze.

Čipsety Snapdragon 835 a Kirin 960 boli prekonané vo výkonnostnom teste

Zdá sa, že sa Samsungu podarilo vyrobiť asi najvýkonnejší mobilný procesor. Čipset Exynos 8895 sa vôbec po prvý krát objavil v testovacom štandarde Geekbench a prekvapil vysokým skóre.

Spojenci USA zničili 200 dolárového drona raketou za 3 milióny

Drony pre armádu skutočným problémom. Japonci ich prelety v zakázaných zónach riešia lietajúcimi sieťami, iné štáty zas špeciálnymi zbraňami blokujúcimi signál či dokonca špeciálne trénovanými orlami.
mcdonalds

Reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s testuje objednávanie jedla cez aplikáciu

Priekopník v segmente rýchleho stravovania, spoločnosť McDonald's, začala s testovaním zaujímavej digitálnej novinky. Vybraní používatelia si môžu objednať jedlo iba pomocou aplikácie v smartfóne.