Sony Xperia Z5

Úvod Sony Sony Xperia Z5

Sony Xperia Z5 a Z5 Premium dostávajú aktualizáciu na Android Nougat

V novom roku sa nám aktualizácie pekne rozbehli tak, ako ich uvoľnenie avizovali mnohí výrobcovia. Ďalšia aktuálna správa sa týka popredných modelov výrobcu Sony Mobile.

AKTUÁLNE: Sony Xperia Z5 dostáva aktualizáciu na Android 6.0 Marshmallow aj na Slovensku

Spoločnosť Sony Mobile nezaostáva za ostatnými výrobcami smartfónov, keďže aj ona už začala aktualizovať svoj vlajkový model Xperia Z5 na najnovší Android 6.0 Marshmallow. Aktualizáciu svojich top modelov spustil nedávno aj Samsung (Galaxy S6) či LG (G4).

Android 6.0 pre Sony Xperia Z3+, Z4 Tablet a Z5 sa začne šíriť až 7. marca

Čakanie na novú Android aktualizáciu je dlhý a náročný boj. Len nedávno sme sa dozvedeli, že na najnovšej verzii Androidu beží len čosi vyše jedného percenta Android zariadení, čo je tragicky málo.

Sony čoskoro sprístupní aktualizácie na Android 6.0 Marshmallow

Spoločnosť Sony už onedlho začne rozposielať väčší aktualizačný balíček, kde nebude tentokrát chýbať ani nový Marshmallow. Týkať sa to má modelových radov Xperia Z3, Xperia Z4 a Xperia Z5.

Sony Xperia Z5 je už aj v ružovej farbe

Predstavenie vlajkovej lode Xperia Z5 sprevádzali štyri farebné varianty. Od februára 2016 k ním však pribudne ešte piata - ružová. A keďže tá priláka hlavne nežnejšie pohlavie, výrobca si od tohto kroku zrejme sľubuje zlepšenie dopytu, ktorý v súčasnosti nespĺňa pôvodné očakávania.

Aplikácia fotoaparátu modelov XPERIA Z5 dostáva aktualizáciu

Spoločnosť Sony uvolnila pre používateľov jej troch noviniek Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium vynovenú aplikáciu fotoaparátu vo verzii 2.0, ktorá prináša nielen nové používateľské prostredie, ale aj niekoľko užitočných funkcií.

Takto vyzerá Sony XPERIA Z5 zvnútra, pozrite si VIDEO

Populárny web, ktorý stojí za profesionálnymi video návodmi na opravu mobilných zariadení, zverejnil vnútro vlajkovej lode japonského výrobcu Sony. VIDEO aj FOTO zábery nám tak teraz odhaľujú, ako sú jednotlivé komponenty usporiadané a zapojené.

Daniel Craig odmietol sumu 5 000 000 dolárov za to, že v bondovke Spectre bude používať Xperia Z4

Spojler. James Bond bude v najnovšej bondovke používať smartfón Sony Xperia Z5. Avšak, Daniel Craig, predstaviteľ hlavnej postavy proti tomu protestoval, keďže "James Bond používa vždy len to najlepšie".

Smartfóny XPERIA Z5 získajú s Android 6.0 Marshmallow aj lepšiu výdrž batérie

Sony už čoskoro dokáže, že spraviť z toho najlepšie ešte lepšie sa bez akýchkoľvek problémov dá. S novým aktualizačným balíčkom totiž plánuje súčasnej generácii vlajkových lodí predĺžiť životnosť batérie na jedno nabitie.

SONY si polepšilo, no smartfóny a tablety sa stále predávajú zle

Japonský samuraj ani za posledný kvartál nezaznamenal pozitívne zlepšenie predaja smartfónov a tabletov z modelovej rady Xperia. Medziročný - až 15 percentný - pokles predaja však neveští nič dobré ani do blízkej budúcnosti. Sony má ale šťastie, že iné divízie aktuálne oslavujú dobrý úspech.

TOP 10 z AnTuTu: Toto je desať najvýkonnejších smartfónov

Najčerstvejší počin od spoločnosti Meizu patrí medzi súčasné TOP hi-end smartfóny z celého sveta. A nie len to - úžasným výkonom v benchmark aplikácii AnTuTu sa dokázal prebojovať až na úplnú špičku.

Sony XPERIA Z5 je podľa odborníkov najlepším fotomobilom na svete

Japonský výrobca Sony má dôvod na oslavu. Jeho ešte čerstvý počin - vlajková loď Xperia Z5 - bol zaradená na úplný vrchol prestížneho rebríčka TOP fotoaparátov mobilných telefónov, ktoré sú v súčasnosti dostupné na spotrebiteľskom trhu.

Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium: Dostupnosť a oficiálne ceny pre Slovensko

Spoločnosť Sony počas IFA 2015 v Berlíne predstavila tri svoje novinky pre druhý polrok tohto roka. Sú nimi Sony Xperia Z5, menšia Z5 Compact a prémiový model Z5 Premium, ktorý disponuje 4K displejom.

VIDEO: Takto funguje inteligentná stabilizácia obrazu na Sony Xperia Z5

Optická stabilizácia obrazu je dnes už akousi samozrejmosťou pri fotoaparátoch vrcholových smartfónov rôznych výrobcov, výnimkou nie je ani Sony a ich nová Xperia Z5.

Sony Xperia Z5 ako stvorená pre Bonda – pozrite si akčnú reklamu

Spoločnosť Sony je už nejaký ten čas partnerom známych "bondoviek" a výnimkou nie je ani blížiaci sa nový film Spectre, samozrejme v hlavnej úlohe s neoblomným agentom 007.

Vodeodolnosť? Ak Sony Xperia Z5 ponoríte do bazéna, porušíte tým záruku!

Koniec bazénovým radovánkam. Sony Xperia Z5 na niečo také nie je stavaná. Prečo? To sa dočítate v našom článku.

Sony bojuje s prehrievaním Xperia Z5: Teplo z čipsetu odvádzajú 2 heatpipe

Čipset Qualcomm Snapdragon 810 nedisponuje najlepšími hodnoteniami. Takmer všetky smartfóny, ktoré poháňal totiž bojovali s jeho prehrievaním. Nový vlajkový model, ktorý spoločnosť predstavila na tohtoročnom veľtrhu IFA 2015 v Berlíne, dostal nie len novú verziu Snapdragon 810, ale aj vylepšený odvod tepla.

Čo je nové? 8 vizuálnych rozdielov medzi SONY Xperia Z3 a Xperia Z5

Novinky v hardvérovej výbave tohtoročnej vlajkovej lode Sony už poznáme. Teraz sa teda poďme pozrieť na to, čo sa zmenilo po konštrukčnej či dizajnovej stránke.