Sony Xperia Z5 Compact

Úvod Sony Sony Xperia Z5 Compact

SONY natočilo 360-stupňové 4K video pomocou Xperia Z5 Compact

Pri tvorbe reklamy je najdôležitejšia kreativita. A tá v marketingovom oddelení spoločnosti Sony určite nechýba. Výrobca totižto zverejnil nové video, ktoré natočil prostredníctvom najmenšej varianty jeho vlajkovej lode. Je v Ultra HD rozlíšení a na natáčanie bolo použitých až dvanásť rovnakých Android smartfónov.

Aplikácia fotoaparátu modelov XPERIA Z5 dostáva aktualizáciu

Spoločnosť Sony uvolnila pre používateľov jej troch noviniek Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium vynovenú aplikáciu fotoaparátu vo verzii 2.0, ktorá prináša nielen nové používateľské prostredie, ale aj niekoľko užitočných funkcií.

Smartfóny XPERIA Z5 získajú s Android 6.0 Marshmallow aj lepšiu výdrž batérie

Sony už čoskoro dokáže, že spraviť z toho najlepšie ešte lepšie sa bez akýchkoľvek problémov dá. S novým aktualizačným balíčkom totiž plánuje súčasnej generácii vlajkových lodí predĺžiť životnosť batérie na jedno nabitie.

SONY si polepšilo, no smartfóny a tablety sa stále predávajú zle

Japonský samuraj ani za posledný kvartál nezaznamenal pozitívne zlepšenie predaja smartfónov a tabletov z modelovej rady Xperia. Medziročný - až 15 percentný - pokles predaja však neveští nič dobré ani do blízkej budúcnosti. Sony má ale šťastie, že iné divízie aktuálne oslavujú dobrý úspech.

SONY: Problémy s dotykovým displejom na Xperia Z5 Compact opravíme softvérovou aktualizáciou

Vedenie Sony včera oficiálne oznámilo, že problémy s responzívnosťou dotykového displeja Xperia Z5 Compact opravia softvérovou aktualizáciou. Spoločnosť by aktualizáciu mala rozposlať počas 44. týždňa. To teda znamená, že okienko aktualizácií začína už 26. októbra.

Majitelia Sony Xperia Z5 Compact v koncoch: Život im znepríjemňuje prehrievajúci sa Snapdragon 810

Po skúsenostiach s prehrievajúcimi sa modelmi Sony Xperia Z3+ a Sony Xperia Z4 by ste možno čakali, že Sony si do noviniek predstavených tento rok vyberie iný čipset. To by ste sa však mýlili, Sony Xperia Z5, Z5 Compact, aj Z5 Premium tak isto používajú Snapdragon 810.

Sony bude predávať Xperia Z5 Compact v limitovanej edícii Spectre

Už o pár týždňov sa do kín dostane nový film o neohrozenom agentovi 007, Jamesovi Bondovi, s názvom Spectre. Za týmto počinom stojí filmové štúdio Sony Columbia Pictures.

Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium: Dostupnosť a oficiálne ceny pre Slovensko

Spoločnosť Sony počas IFA 2015 v Berlíne predstavila tri svoje novinky pre druhý polrok tohto roka. Sú nimi Sony Xperia Z5, menšia Z5 Compact a prémiový model Z5 Premium, ktorý disponuje 4K displejom.

Vodeodolnosť? Ak Sony Xperia Z5 ponoríte do bazéna, porušíte tým záruku!

Koniec bazénovým radovánkam. Sony Xperia Z5 na niečo také nie je stavaná. Prečo? To sa dočítate v našom článku.

Sony bojuje s prehrievaním Xperia Z5: Teplo z čipsetu odvádzajú 2 heatpipe

Čipset Qualcomm Snapdragon 810 nedisponuje najlepšími hodnoteniami. Takmer všetky smartfóny, ktoré poháňal totiž bojovali s jeho prehrievaním. Nový vlajkový model, ktorý spoločnosť predstavila na tohtoročnom veľtrhu IFA 2015 v Berlíne, dostal nie len novú verziu Snapdragon 810, ale aj vylepšený odvod tepla.

HLASOVANIE: Ktorý z troch nových modelov Xperia Z5 sa vám páči najviac?

Po týždňoch plných špekulácií sa stala Xperia Z5, Z5 Compact aj Z5 Premium konečne realitou. Všetky tri modely ponúknu pokročilý fotoaparát či tradičné vizuálne spracovanie.

Poznáme ceny Xperia Z5, Z5 Premium a Z5 Compact – zatočí sa vám z nich hlava

Po predstavení vizuálneho vzhľadu a technických špecifikácií troch nových modelov od spoločnosti Sony prišla na rad cenovka aj dostupnosť.