Sony Xperia Z5 Premium

Úvod Sony Sony Xperia Z5 Premium

Smartfóny XPERIA Z5 získajú s Android 6.0 Marshmallow aj lepšiu výdrž batérie

Sony už čoskoro dokáže, že spraviť z toho najlepšie ešte lepšie sa bez akýchkoľvek problémov dá. S novým aktualizačným balíčkom totiž plánuje súčasnej generácii vlajkových lodí predĺžiť životnosť batérie na jedno nabitie.

SONY si polepšilo, no smartfóny a tablety sa stále predávajú zle

Japonský samuraj ani za posledný kvartál nezaznamenal pozitívne zlepšenie predaja smartfónov a tabletov z modelovej rady Xperia. Medziročný - až 15 percentný - pokles predaja však neveští nič dobré ani do blízkej budúcnosti. Sony má ale šťastie, že iné divízie aktuálne oslavujú dobrý úspech.

TOP 5 otázok ohľadne 4K displeja Sony Xperia Z5 Premium zodpovedaných

Výrobca Sony Mobile na podujatí IFA 2015 v nemeckom Berlíne odhalila verejnosti vôbec prvý smartfón so 4K displejom, model Xperia Z5 Premium. Výrobca tak na seba upriamil nielen pozornosť, ale aj množstvo zvedavých otázok.

Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium: Dostupnosť a oficiálne ceny pre Slovensko

Spoločnosť Sony počas IFA 2015 v Berlíne predstavila tri svoje novinky pre druhý polrok tohto roka. Sú nimi Sony Xperia Z5, menšia Z5 Compact a prémiový model Z5 Premium, ktorý disponuje 4K displejom.

Displej Sony Xperia Z5 Premium pod mikroskopom

Telefón Sony Xperia Z5 Premium sa na veľtrhu IFA stal jednou z najväčších hviezd. Pozornosť si pritiahol vďaka svojmu displeju s rozlíšením 4K (2 160 x 3 840 pixelov), ktorým sa môže pochváliť ako vôbec prvý telefón na svete.

Vodeodolnosť? Ak Sony Xperia Z5 ponoríte do bazéna, porušíte tým záruku!

Koniec bazénovým radovánkam. Sony Xperia Z5 na niečo také nie je stavaná. Prečo? To sa dočítate v našom článku.

Sony bojuje s prehrievaním Xperia Z5: Teplo z čipsetu odvádzajú 2 heatpipe

Čipset Qualcomm Snapdragon 810 nedisponuje najlepšími hodnoteniami. Takmer všetky smartfóny, ktoré poháňal totiž bojovali s jeho prehrievaním. Nový vlajkový model, ktorý spoločnosť predstavila na tohtoročnom veľtrhu IFA 2015 v Berlíne, dostal nie len novú verziu Snapdragon 810, ale aj vylepšený odvod tepla.

Xperia Z5 Premium sprístupní 4K rozlíšenie iba pri videách, obrázkoch a fotkách

Pred pár dňami uzrel svetlo sveta vôbec prvý smartfón so 4K displejom. Vyzerá to ale tak, že si ultra jemné rozlíšenie užijeme len pri multimédiách.

HLASOVANIE: Ktorý z troch nových modelov Xperia Z5 sa vám páči najviac?

Po týždňoch plných špekulácií sa stala Xperia Z5, Z5 Compact aj Z5 Premium konečne realitou. Všetky tri modely ponúknu pokročilý fotoaparát či tradičné vizuálne spracovanie.

Poznáme ceny Xperia Z5, Z5 Premium a Z5 Compact – zatočí sa vám z nich hlava

Po predstavení vizuálneho vzhľadu a technických špecifikácií troch nových modelov od spoločnosti Sony prišla na rad cenovka aj dostupnosť.

Sony Xperia Z5 Premium oficiálne: Prvý smartfón so 4K displejom je tu!

Tak a je to tu. Sony práve predstavilo poriadne zviera medzi smartfónmi. Sony Xperia Z5 Premium je totiž prvý smartfón, ktorý prichádza so 4K displejom. Či sa vám to už páči alebo nie, 4K je tu a nikam sa tak skoro nechystá.