Apple

Apple

Android zariadenia počas Q2 2017 zlyhávali 2x častejšie než iPhony

Najnovší report spoločnosti Blancco Technology Group zaoberajúcou sa – okrem iného - aj študovaním spoľahlivosti zariadení zverejnila najnovšie výsledky za obdobie medzi aprílom a júnom 2017.

iPhone X sa predáva za 1 200 €. Koľko však stojí jeho výroba?

Apple v utorok predstavil svoju novú vlajkovú loď – iPhone X. Ide o jeho najpokrokovejší a zároveň najdrahší model vôbec.

TEST RÝCHLOSTI: Note 8 vs iPhone 7 Plus – ktorý z nich je rýchlejší?

Najnovšia vlajková loď Samsungu, Note 8, momentálne prechádza všetkými rôznymi testami rýchlosti, odolnosti a podobne. Veď to poznáte, je nutné zistiť z čoho je a čo sa v nej skrýva.

Číňania to opäť dokázali: Majú fungujúci klon iPhone 8. Beží na Androide

Svet v Číne je naozaj zvláštny. Na rozdiel od Európy či Ameriky, kde si už pomaly legálne nemôžeme ani kýchnuť, sa v Číne dejú skutočné zázraky.

Huawei to má namierené dobrým smerom: Do konca leta môže tromfnúť Apple!

Čínsky výrobca, Huawei, to má namierené tým najlepším smerom. Nová správa, publikovaná len včera, totiž hovorí o tom, že Huawei do konca septembra (Q3) môže predať viac zariadení než Apple.

Nositeľným zariadeniam kraľuje výrobca Xiaomi. Predal viac ako Apple a Fitbit

Experti z renomovanej agentúry Stategy Analytics sa pozreli na trh s nositeľnými zariadeniami v roku 2017. Zamerali sa na nedávny druhý štvrťrok, teda na obdobie od apríla do konca júna.

POROVNANIE: O toľkoto bude Samsung Galaxy Note 8 väčší od iPhone 8

Ak sa túto jeseň chystáte vybaviť sa jednou z noviniek, či už od Samsungu alebo Apple, majte na pamäti, že veľkosť displeja môže vo vašom rozhodovaní hrať väčšiu rolu, než si myslíte.

Bývalý viceprezident Google: Ak chcete pri fotografovaní ostať 2 roky za iPhonom, kúpte si Android

Vic Gundontra je meno, ktoré sme veľmi často stretávali hlavne v spojení so službou Google+. Teraz sa však rozhodol, že Android je zlý, resp. nevhodný pre fotenie.

Z Google Play sa sťahuje najviac obsahu. V zárobkoch ale vedie Apple App Store

Analytici z App Annie aktualizovali údaje, ktoré vypovedajú o počtoch stiahnutí a zárobkoch, ktoré generujú dva najpopulárnejšie obchody s aplikáciami, hrami a ďalším digitálnym obsahom. 

Prvý benchmark z iPhone 8: Novinka od Apple úplne zničila každý jeden Android smartfón

Jedna vec sa Apple nedá odoprieť. Vďaka svojmu vlastnému procesoru dokážu iPhony vybaviť poriadne silnou palebnou silou. Dôkazom toho sú nie len umelé benchmarky, ale aj porovnanie rýchlosti v „reálnom svete“. Súťaže rýchlosti smartfónov pri otváraní aplikácií bežne nájdete napríklad na YouTube.
nokia 3310

Nokia a Apple ukončili vzájomné patentové spory. Apple vyplatilo Nokii 1,7 miliardy eur

Nokia sa v tomto roku vrátila na trh so smartfónmi, čo už všetci dobre vieme. Konzorcium HMD Global, ktoré značku Nokia vlastní, zvládlo trhový nástup nad očakávania.

Apple chce zobrať vietor z plachiet Samsungu: Kúpil vybavenie na výrobu OLED panelov

Samsung je aktuálne jediným dodávateľom OLED displejov pre Apple a jeho iPhone 8. Americký gigant má však túto situáciu aktívne riešiť. Nechce totiž, aby bol závislý výlučne na juhokórejskej firme.

Apple stále nevie, ako vložiť snímač odtlačkov prstov do displeja na iPhone 8. Do prestavenia ostávajú len 3 mesiace

Možno to znie divne, no podľa slov analytika Timothyho Arcuri z obchodnej spoločnosti Cowen and Company sa Apple ešte stále nerozhodol, kam na iPhone 8 umiestni snímač odtlačkov prstov známy ako Touch ID.

Ako Apple zničil výkon Huawei P10 a ďalších Android modelov

Silnejší vyhráva alebo ako medzi sebou súperia firmy aj pri nakupovaní komponentov.

Američanom Android smrdí: TOP smartfónmi ostávajú iPhone 7 a 7 Plus

Aj napriek veľkej snahe Android výrobcov sa im uspieť za veľkou mlákou nedarí. Američania sú jednoducho tvrdohlaví a svoj milovaný iPhone z rúk nechcú pustiť. Informovala o tom spoločnosť Kantar Worldpanel ComTech, ktorá vychádzala z najnovších dát.

Huawei: Minulý december sme predbehli Apple v počte predaných smartfónov

Čínsky obor Huawei je vo svete technológií poriadne veľké zviera. Aké veľké, pýtate sa? Podľa ich slov počas decembra 2016 predbehli v počte predaných smartfónov veľký Apple.
banner