Úvod Konkurencia Apple iPhone Flip? Apple okopíruje to, na čom Samsung robí už roky

iPhone Flip? Apple okopíruje to, na čom Samsung robí už roky

Apple si musí vybrať.

1

Apple môže v najbližších rokoch rozšíriť svoje portfólio o nový typ produktu. Podľa čerstvých informácií od známeho informátora, Jona Prossera, má byť americký gigant opäť o krok bližšie k dosiahnutiu jedného zo svojich dávnych cieľov – k vydaniu vlastného skladacieho smartfónu.

Podľa posledných špekulácií má Apple experimentovať s rôznymi dizajnmi pre svoj prvý skladací iPhone. Jon Prosser však vie o niečo viac, upozornil server Pocketnow.

Niekoľko jeho zdrojov tvrdí, že Apple pracuje nie na jednom, ale hneď na dvoch skladacích smartfónoch. Prvý sa má vyznačovať dvoma displejmi oddelenými pántom, čiže niečo na štýl Microsoft Surface Duo alebo Galaxy Z Fold 2 Naopak, druhý model, o ktorom sme až doposiaľ nepočuli, sa má podobať skôr na Galaxy Z Flip.

Apple má toto zariadenie testovať v továrni Foxconn nachádzajúcej sa na území čínskeho mesta Šen-čen. Konkrétne má venovať zvýšenú pozornosť pántu a skladaciemu mechanizmu, aby sa vyvaroval budúcim možným problémom. Významnú úlohu bude zohrávať aj ohybný OLED displej, ktorý dodá Samsung.

Apple si musí vybrať

Žiaľ, nie je úplne isté, či toto zariadenie vôbec niekedy uvidíme. Problém je v tom, že na pulty obchodov sa dopracuje len jedno prevedenie. Apple si teda musí vybrať medzi dizajnom na spôsob Microsoft Surface Duo a prevedením v štýle Galaxy Z Flip.

Na finálny verdikt si zrejme ešte nejaký ten piatok počkáme, nakoľko prvý skladací iPhone sa nám má ukázať najskôr v septembri 2022.

Ktoré prevedenie sa viac páči vám? Preferujete vertikálne, alebo horizontálne skladanie?