iOS 9

Úvod Apple iOS 9

Týchto 5 vecí vie iOS lepšie ako Android

Debaty o tom, ktorý operačný systém ponúka lepšie funkcie či krajšie používateľské prostredie nie sú ničím novým. Sú to odkedy Android aj iOS existuje. A vyzerá to tak, že ešte chvíľu v obľube dvoch neustále sa vadiacich fanklubov zotrvajú. Teraz však od nich odbočíme.

Samsung od Apple okopíruje zaujímavú funkciu, príde s GALAXY S7

Pojem "živé fotografie" predstavuje niečo, čo sme do príchodu nového iPhone 6s nemali zatiaľ príležitosť nikde počuť. Ide o netradičnú funkcionalitu, vďaka ktorej jediným dotykom nášho prsta rozhýbeme bežne vyzerajúce fotozábery. A keďže ju Apple už svojim zákazníkom ponúka, Samsung nesmie byť výnimka.

Používateľom iPhone vyskakuje reklama od Apple, majú si kúpiť lepší model

Apple nemá problém v záujme vyšších predajov spraviť čokoľvek, len aby to bolo vidieť na výsledkoch. A tento prípad je skvelým príkladom. Jednému z nespokojných používateľov sa pri návšteve aplikácie App Store stihol zobraziť reklamný obrázok cez celý displej

Smartwatch Samsung Gear 2 budú čoskoro kompatibilné s iPhone

Inteligentné Tizen hodinky Gear S2 si rozumejú s každým smartfónom, ktorý poháňa operačný systém Android 4.4 a vyšší. A čoskoro by to isté malo platiť aj o iOS zariadeniach od výrobcu z druhej strany rieky. Apple má táto stratégia pokaziť predaje Watch a Samsungu zase zlepšiť súčasnú trhovú pozíciu.

iOS aplikácie sú nebezpečnejšie ako aplikácie pre Android, tvrdia odborníci

Aj keď si mnohí určite myslia niečo iné, nemusí to byť úplnou pravdou. Ako naznačujú informácie od špecialistov na bezpečnosť, zraniteľnosť aplikácií pre systém iOS je až v 40% kritická. Pri Android aplikáciach je tento pomer síce stále veľký, no oproti konkurenčnej platforme o zhruba 4% menší.

Ruská polícia vyšetruje Apple, nepáčia sa im homosexuálne smajlíky!

Hovorí sa, že Rusko nie je krajina ale životný štýl. Najnovšie táto krajina na seba upriamila pozornosť technologickej verejnosti vyšetrovaním jednej z najziskovejších spoločností sveta, Apple.

Aplikácia Apple ‚Move to iOS‘ dostala v Google Play veľmi zlé hodnotenie

Vojna o spotrebiteľov medzi gigantmi Google a Apple má viacero podôb a jednou z nich je aj ešte čerstvá Android aplikácia, ktorá má za úlohu asistovať pri presune dôležitých dát z operačného systému Android rovno na iOS. Vyzerá to ale tak, že používateľom príliš nevonia.

4 vylepšenia iPhone 6s, ktoré nie sú pre Android používateľa novinkou

A aj keď zostal vizuálny vzhľad konštrukcie iPhone 6s a iPhone 6s Plus bez zmeny, pribudla štvrtá farba a niekoľko nenápadných noviniek.