Úvod Sony Sony Xperia Z5 Premium Xperia Z5 Premium sprístupní 4K rozlíšenie iba pri videách, obrázkoch a fotkách

Xperia Z5 Premium sprístupní 4K rozlíšenie iba pri videách, obrázkoch a fotkách

17
Sony Xperia Z5 Premium

Pred pár dňami uzrel svetlo sveta vôbec prvý smartfón so 4K displejom. Vyzerá to ale tak, že si ultra jemné rozlíšenie užijeme len pri multimédiách. Najnovšie správy z internetových fór totiž tvrdia, že v opačnom prípade bude k dispozícii iba Full HD.

Menšia hustota pixelov sa má týkať používateľského prostredia operačného systému či aplikácií, ktoré neboli do mobilného zariadenia nainštalované samotným výrobcom. Web PhoneArena tvrdí, že sa tak dosiahne menšia grafická záťaž problémového čipsetu Snapdragon 810 a aj výrazne nižšia spotreba energie.

Systém Android beži v 1080p, iba pred-inštalované video a foto aplikácie môžu využívať displej v 4K,“ uvádza jeden z diskutujúcich na fóre linustechtips.com. Obmedzenie pritom spája s chránenými ovládačmi, ktoré nie sú bežne prístupné pre vývojárov.

Vysoké rozlíšenie bude teda zrejme k dispozícii pri pozeraní 4K (Ultra HD) filmov alebo obsahu základnej galérie od Sony. Podľa názoru mnohých používateľov mohol japonský výrobca pristúpiť aspoň Quad HD rozlíšenie, keďže tým disponujú aj konkurenčné vlajkové lode od Samsungu – Galaxy S6 a S6 edge – a to vrátane čerstvých phabletov Galaxy Note5 či S6 edge+.

Čo na to hovoríte? Plánujete si Xperia Z5 Premium zaobstarať? Neprekážalo by vám takéto obmedzenie?