Twitter

Úvod Sociálne siete Twitter

Niekto natočil VIDEO čínskej farmy na „lajky“. Je pekne divná

Na internete sa objavili zábery z čínskej „farmy na kliky“, ktorá používa tisícky telefónov na to, aby rozdávala sfalšované lajky na aplikácie a stránky.

Samsung na Twitteri jedným smajlíkom absolútne zničil muža, ktorý si z neho snažil spraviť srandu

Počas celej histórie ľudstva sa nespočetne veľakrát stalo, že mladého drzého junáka ukľudnil podstatne starší nadriadený s nadhľadom a hlavne skúsenosťami.

Najväčšie sociálne siete spojili sily. Spoločná databáza umožní ľahšie identifikovať teroristický obsah

Technologické spoločnosti, ktoré prevádzkujú rôzne sociálne siete, sú často kritizované za to, že nevyvíjajú dostatočnú aktivitu proti šíreniu obsahu podporujúceho terorizmus.
Twitter

Očakávaná novinka pre Twitter. 140-znakový limit bude od budúceho týždňa počítať len slová

Veľká novinka príde na platformu Twitter. Ak používate túto sociálnu sieť aktívne, tak vás určite často trápi známy 140-znakový limit. Ak by to ale Twitter zrušil, bol by to potom stále Twitter? Preto prišiel so zaujímavými kompromismi. Čítajte ďalej, ak chcete poznať všetky novinky.

Istý užívateľ bol nespokojný s rýchlosťou svojho internetu. Vytvoril robota na automatické sťažnosti

Poskytovatelia internetového pripojenia sa často chvália rýchlosťami, ktoré dokáže ich infraštruktúra prenášať. Už aj laik vie, že ide o teoretické hodnoty a pri objednaní tej či onej internetovej služby musíme často rátať aj s polovičnými hodnotami teoretickej rýchlosti pripojenia.

Plastický chirurg streamoval operáciu zväčšenia pŕs prostredníctvom mobilnej aplikácie

Plastická chirurgia sa podobne ako mobilné technológie vyvinula do veľmi pokrokového formátu a dynamickým tempom napreduje ďalej. Skĺbiť tieto dve odvetvia sa rozhodol odvážny chirurg Maxim Sviridov.

Sociálna sieť Twitter je už aj v slovenskom jazyku

Po češtine prišiel konečne rad aj na slovenčinu - reč je tentokrát o sieti Twitter a jej lokalizácii. Ide však zatiaľ iba o beta verziu, takže niektoré preklady nemusia znieť úplne najideálnejšie. Jazyk zmeníte v nastaveniach účtu, kde sa zároveň v zátvorke nachádza spomínané upozornenie.

EÚ chce zakázať Facebook a sociálne siete – deťom do 16 rokov

Áno, čítate správne. Európski tvorcovia legislatívy hodlajú schváliť zákon, podľa ktorého bude každý, kto prechováva dáta používateľov pod 16 rokov, považovaný za kriminálnika. Veľkým korporáciám sa to samozrejme nepáči, pretože to môže ohroziť pokles návštevnosti ich lukratívnych sociálnych sietí.

RECENZIA Samsung GALAXY Tab S2 8.0: Keď tabletu už nič nechýba

Našimi rukami prešiel hi-end Android tablet Samsung Galaxy Tab S2 v osempalcovej verzii. Tu sú všetky naše pocity po niekoľkých dňoch používania.

Máte podobného riaditeľa? Šéf Twitteru svojim zamestnancom rozdá 200 miliónov dolárov

Twitter si na začiatku októbra vybral za svojho šéfa Jacka Dorseyho, ktorý je taktiež spoluzakladateľom. Jeho podriadení si ho v súčasnosti určite pochvaľujú, a to aj napriek tomu, že bol nútený podstatnú časť z nich nedávno prepustiť. Tým zvyšným však určite spríjemnil deň.

VIDEO: Sliepka Betty hviezdou Twitter-u. Snaží sa vytvoriť Guinnessov rekord

Segment najnovších technológií je nielen o vážnych veciach, ale kde-tu sa objaví aj vtipná zaujímavosť, ktorá má v tomto prípade marketingovú podobu istého austrálskeho stravovacieho reťazca.

Európska únia chce tresty za nenávistné názory, ľudí môžu aj trestne stíhať

Ministri spravodlivosti členských štátov Európskej únie chcú priateľskejší internet. Vyplýva to z ich snahy, prostredníctvom ktorej majú za spoločný cieľ eliminovať neustále rastúce množstvo nenávistných diskusií na sociálnych sieťach. To sa však poslednú dobu týka najmä témy o utečencoch z vojnových oblastí Blízkeho východu.

Edward Snowden si zabudol vypnúť emaily z Twitteru. Prišlo mu 47GB notifikácií

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú prehľad o aktuálnom dianí na sociálnych sieťach, možno ste si všimli, že si Edward Snowden, človek, ktorý poodhalil tajomstvá Národnej bezpečnostnej agentúry USA, založil účet na Twitteri.

TOTO si o vás myslí spoločnosť, keď nepoužívate svoj smartfón

Dnešná spoločnosť je navždy zmenená internetom a sociálnymi sieťami. Tam sa určujú najnovšie trendy, tam žijú novodobé hviezdy a tam sa uchyľujeme zakaždým, keď sme osamelí.

Šéf Twitteru plánuje zakročiť proti internetovým trollom

Šéf Twitteru, Dick Costolo, nedávno v liste, ktorý získal portál The Verge, pripustil, že jeho firma nikdy poriadne nebojovala proti internetovým trollom. Vlastne zašiel ešte ďalej. Vzal zodpovednosť za celú situáciu na seba a...