Úvod Aplikácie Messenger a WhatsApp sa zmenia: Facebook má nový plán!

Messenger a WhatsApp sa zmenia: Facebook má nový plán!

2

Facebook plánuje integrovať WhatsApp do svojich ďalších aplikácií. Vyplýva to z pátrania reverzného inžiniera @Alex193a, informoval server WABetaInfo. V rozbore zdrojového kódu Messengeru sa objavilo niekoľko zmienok „whats_app,” čo naznačuje, že inžinieri Facebooku usilovne pracujú na spojení dvoch komunikačných platforiem.

Najväčším rozdielom medzi aplikáciami Messenger a WhatsApp je fakt, že WhatsApp si ukladá všetky správy na zariadení, na ktorom ho používate. Okrem toho je bezpečnosť posilnená aj end-to-end šifrovaním. Aj to je dôvod, prečo WhatsApp nemôžete používať na niekoľkých zariadeniach súčasne.

Zo záznamov zmieňujúcich WhatsApp je zjavné, že Facebook vytvára niekoľko tabuliek potrebných pre identifikáciu jednotlivých funkcií ako napríklad zoznam blokovaných ľudí na WhatsAppe, push notifikácie a informácie o prijímateľovi správy.

Jednotlivé konverzácie nebudú ukladané na servery Facebooku, preto musia softvéroví inžinieri vytvoriť nový protokol, ktorý by takúto komunikáciu umožnil. Všetky tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené predstaviteľmi Facebooku ani WhatAppu, preto ich treba brať s nadhľadom. Spojenie oboch aplikácií je však vzhľadom na to, že patria jednému majiteľovi, len otázkou času.