Microsoft

Úvod Konkurencia Microsoft

Microsoft v podstate priznal, že mobilná verzia operačného systému Windows je mŕtva

Windows Phone, poprípade Windows Mobile zariadenia nikdy nedokázali plnohodnotne konkurovať prístrojom s operačným systémom Android a iOS. Podiel mobilnej verzie operačného systému Windows sa už dlhšie drží pri dne rebríčka.
microsoft edge

Nový mobilný prehliadač na obzore. Microsoft Edge zamieri na platformy Android a iOS

Desktopový prehliadač Microsoft Edge nahradil nie príliš populárny Microsoft Explorer. Ak ste si hneď spomenuli na jeden z mnohých vtipov o jeho rýchlosti, nie ste sami. 
mixer create

Hráči, pozor! Microsoft má novú mobilnú aplikáciu pre streamovanie hier

Platformy Amazon Twitch a YouTube Gaming dostali konkurenciu. Microsoft vytvoril pre hráčov a streamerov novú platformu, ktorá sa nazýva Mixer. Softvérový gigant ju samozrejme doplnil mobilnou aplikáciou. 
windows mobile

Používaš smartfón s Windows Phone 8.1? Microsoft končí s jeho technickou podporou

Pokiaľ náhodou ešte stále používate zariadenie s operačným systémom Windows Phone 8.1, aktuálne máte ďalší dôvod na to, aby ste presedlali na platformu Android alebo iOS.

Zamrzlo peklo: Vo Windows Store je odteraz dostupný operačný systém Ubuntu

Microsoft počas konferencie Build 2017 oznámil, že tento rok vo svojom internetovom obchode s aplikáciami, Windows Store, sprístupní populárnu distribúciu Linuxu, Ubuntu. Spoločnosť naozaj neklamala a Ubuntu si už môžete stiahnuť.
windows mobile

Microsoft má pracovať na novom smartfóne. Opäť so systémom Windows Mobile

Čo sa týka mobilných operačných systémov, spoločnosť Microsoft v tomto segmente veľa vody nenamútila. Windows Phone smartfóny sú dnes raritou.

Do Windows store prichádzajú Ubuntu, SUSE Linux a Fedora

Microsoft sa na svojej tlačovej konferencii Build 2017 skutočne snažil polichotiť vývojárov. Oznámil totiž, že do obchodu Windows Store prídu najpopulárnejšie distribúcie Linuxu.

Zamrzlo peklo: iTunes od Apple prichádza do Windows Store

Microsoft dnes počas svojej konferencie oznámil, že ich služba iTunes, príde aj do Windows Store. Ide práve o službu, ktorá bola doteraz spájaná len a len s Apple.

Na Windows 10 už beží pol miliardy zariadení. Patrí medzi ne aj to vaše?

Microsoft má na rukách skutočného víťaza, ktorý si síce celkom kontroverzným spôsobom získal stámilióny používateľov.

Microsoft rieši vážnu bezpečnostnú dieru vo Windows Defender. Upozornili na ňu experti z Google

Pokiaľ používate na počítači alebo notebooku novšiu verziu operačného systému Windows, v priebehu najbližších dvoch dní obdržíte automatickú bezpečnostnú aktualizáciu.

Microsoft predstavil nádherný Surface Laptop: Svojim dizajnom prekonáva MacBooky

Microsoft včera po niekoľkých uniknutých renderoch predstavil svoj nový produkt. Ide o notebook modelovej rady Surface. Ide o plnohodnotný laptop, teda notebook, bez oddeliteľnej klávesnice z dielne Microsoftu.

Čína ako krajina neobmedzených možností, kde aj Windows store predáva Xiaomi smartfóny

Ak by ste čakali, že Microsoft svoj obchod v rôznych krajinách riadi rovnako, čakali by ste zle. Príkladom je Microsoft, ktorý v Číne namiesto svojich Windows Phone smartfónov predáva niečo úplne iné.

Microsoft predstavil novú To-Do aplikáciu. Dostupná je pre všetky mobilné platformy

Microsoft neprestáva vyvíjať nové aplikácie, ktoré sú často určené priamo pre OS Android a iOS. Nová aplikácia Microsoft To-Do cieli na produktivitu a všetky mobilné platformy.

Nokia mala prototyp bezrámikového smartfónu už v roku 2014. Microsoft projekt zrušil

Nokia už pred troma rokmi disponovala prototypom bezrámikového telefónu. Pod vedením Microsoftu sa jej to však nepodarilo.

POZOR: Windows Vista oficiálne končí už zajtra. Microsoft ho navždy pochová

Windows Vista je verzia operačného systému, ktorá na svoju stranu získala niekoľko, povedzme, nie veľmi prívetivých hodnotení.

Všetko najlepšie! Windows 3.1 oslavuje 25 rokov

Windows je tu s nami podstatne dlhšie, než niektorí z nás. Pre 25 rokmi neexistovalo menu „Štart“ a 16-bit prežíval najväčšiu slávu. 32-bit síce bol na ceste, no dostupný zatiaľ nebol.

Android porazil Windows: Stal sa z neho najpoužívanejší operačný systém na internete

Google sa podaril ďalší husársky kúsok. Minulý mesiac totiž jeho mobilný operačný systém Android prekonal Windows od Microsoftu v počte pripojených zariadení k internetu.
Galaxy S8

Prekvapenie. Smartfón Samsung Galaxy S8 príde aj v Microsoft edícii

Žiadnu paniku. Windows 10 a ani iné okná sa nekonajú. Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition nebude našťastie takmer vôbec odlišný od štandardných verzií.