BlackBerry

Úvod Konkurencia BlackBerry

BlackBerry KEYone oficiálne: plná QWERTY klávesnica, veľká batéria a poriadna bezpečnosť

Nový Android smartfón od BlackBerry, je konečne oficiálne vonku. Volá sa KEYone a má ísť o najvýkonnejší smartfón od BlackBerry s plnou QWERTY klávesnicou.

BlackBerry vo svojom oficiálnom obchode znížilo ceny smartfónov DTEK50 a DTEK60

Spoločnosť BlackBerry síce skončila s produkciou smartfónov ako s hardvérom, no ich výrobu posunula licencovaným partnerom. Ide o spoločnosti Foxconn a TLC, pričom sa BlackBerry momentálne sústreďuje len na softvér.

BlackBerry ešte nie je z kola von. Uzavrel spoluprácu a chystá nové zariadenie

Pred časom sme vás informovali o skutočnosti, že niekdajší populárny výrobca Blackberry definitívne končí s hadrvérovou výrobou a zameria sa len na softvérovú časť.

Android pritvrdil: Používa ho oveľa viac ľudí, iOS naopak klesá!

Najnovšie dáta, ktoré zverejnila renomovaná agentúra Strategy Analytics, hovoria o podiele mobilných operačných systémov na globálnom trhu.

BlackBerry DTEK60 oficiálne v predaji so zaujímavou európskou cenou

Kanadská spoločnosť BlackBerry už síce ukončila svoju hardvérovú mobilnú púť, no jej partneri, konkrétne TCL držia značku pri živote ďalej.

BlackBerry definitívne končí so smartfónmi ako s hardvérom. Výrobu necháva na partneroch

BlackBerry, niekdajší kráľ inteligentných mobilných telefónov, nezvládol rýchly nástup súčasných smartfónov prevažne s operačným systémom Android a zaspal dobu.

Nový BlackBerry smartfón oficiálne predstavený: Stredná trieda a poriadna bezpečnosť

Kanadská spoločnosť BlackBerry vstupuje do sveta OS Android v poradí už s druhým smartfónom. High-end model Priv najnovšie doplnil smartfón s označením DTEK50.

Výrobca BlackBerry definitívne pochoval svoj legendárny model smartfónu

Spoločnosť BlackBerry, niekdajšia hviezda manažérskych a inteligentných mobilných telefónov končí s výrobou legendárneho modelu BlackBerry Classic.

Nový BlackBerry smartfón s Androidom čoskoro realitou. Objavili sa špecifikácie

Približne pred pol rokom prišiel riaditeľ spoločnosti Blackberry, John Chen, s vyhlásením, že v roku 2016 na trh prinesú dva nové nové smartfóny s OS Android.

BlackBerry tento rok predstaví dva lacnejšie smartfóny s Androidom

Spoločnosť BlackBerry sa neplánuje len tak vzdať biznisu so smartfónmi, čoho dôkazom je aj stále aktuálny a vlastne jediný model smartfónu tohto výrobcu s OS Android, BlackBerry Priv. Práve prechod na tento obľúbený mobilný operačný systém mal zabezpečiť spoločnosti prísun novej klientely.

Manažér BlackBerry v rozhovore: ,,Android je budúcnosť“

Vyzerá to, že operačný systém BlackBerry 10 postupne poputuje do zabudnutia podobne, ako v minulosti Symbian alebo MeeGo. Damian Tay, vrcholový manažér spoločnosti BlackBerry ozrejmil, že budúcnosť je naozaj v operačnom systéme Android.

Všetky BlackBerry smartfóny bude v roku 2016 poháňať Android

Či sa to už niekomu páči alebo nie, záchrana biznisu je pre každú jednu spoločnosť prvoradou. A aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa problémami zmietané BlackBerry rozhodlo pochovať svoj vlastný operačný systém BlackBerry OS a namiesto neho použiť najrozšírenejšiu alternatívu na spotrebiteľskom trhu.

VIDEO BlackBerry odhaľuje vnútro vysúvacieho smartfónu PRIV

Vonkajší vzhľad netradičného Android smartfónu od kanadského výrobcu už veľmi dobre poznáme. Teraz však máme príležitosť spoznať aj jeho útroby.

BlackBerry chce pripraviť ďalší smartfón s Androidom. Tentokrát pre strednú triedu

BlackBerry Priv. Prvý smartfón v histórii kanadskej spoločnosti, ktorý je vybavený operačným systémom Android. Zároveň ide o prvý moderný Android smartfón, ktorý disponuje pokročilou hardvérovou klávesnicou, ktorú má mimochodom BlackBerry patentovanú.

Prvá softvérová aktualizácia pre BlackBerry PRIV prináša viacero vylepšení

Pár týždňov po spustení predaja netradičného Android smartfónu od spoločnosti BlackBerry prichádza na rad celkom veľká aktualizácia, ktorá má veľkosť až takmer 500 MB. Vylepšenia prinášajú lepšiu kvalitu fotografií, bezpečnosť, výkon ale aj stabilitu systému.

Pakistánska vláda chcela špehovať servery BlackBerry. Spoločnosť okamžite reagovala

Nie je to tak dávno, čo kanadská spoločnosť BlackBerry predstavila svoj prvý Android smartfón s názvom Priv. Napriek použitiu nového operačného systému si výrobca zachoval status poriadnej bezpečnosti.

24 karátové zlato a cena 1300 dolárov. Pozrite sa na unikátny BlackBerry Priv

BlackBerry Priv je jeden z najzaujímavejších smartfónov, ktoré boli v tomto roku predstavené. Výrobca pri jeho tvorbe po prvýkrát použil operačný systém Android a zaujímavý je samozrejme aj originálnou hardvérovou klávesnicou.

Benchmark odhalil neznámy BlackBerry smartfón, ktorý poháňa Exynos 7420

Vyzerá to tak, že BlackBerry nehodlá z trhu s Android smartfónmi čoskoro odchádzať. Po vysúvacom unikáte PRIV má totiž pracovať aj na ďalšej hi-end novinke, ktorú má podľa dostupných informácií poháňať pokročilý čipset Exynos 7420.