Huawei Nexus 6P

Úvod Huawei Huawei Nexus 6P

Huawei v rámci prémiových zariadení rozvíja partnerstvá s kľúčovými svetovými značkami

Spoločnosť Huawei počas svojej tlačovej konferencie na veľtrhu CES 2016 okrem iného vyzdvihla spoluprácu s poprednými svetovými značkami v najrôznejších odvetviach.

Nexus pre rok 2016 má opäť vyrobiť Huawei. Ponúkne výkonný Snapdragon 820

O procesore Snapdragon 820 každý deň počujeme veľa noviniek. Po najnovších benchmarkoch, ktoré potvrdili, že sa novinka od Qualcommu neprehrieva, tu pre vás máme jednu chuťovku. Týka sa výrobcu budúcoročného Nexusu, ktorý má opäť vyrobiť Huawei.

Problém má aj high-end Nexus 6P, tentokrát s mikrofónom

Vyzerá to nakoniec tak, že nie len jeden, ale rovno dva nové Nexus smartfóny sprevádzajú technické problémy. Drahší a lepšie vybavený kúsok od Huawei totiž podľa slov prvých používateľov prejavuje náznaky pokazeného mikrofónu.

Niektorí majitelia Nexus 6P hlásia veľký problém: Z ničoho nič im praská krycie sklíčko

Prvotné reakcie na novučičký Nexus 6P bol zo strany recenzentov a majiteľov prevažne pozitívny, no niekoľkí majitelia tohto smartfónu pomaly ale isto začali meniť svoj názor. Za zmenou stojí zadné sklíčko, ktorého úlohou je ochrániť fotoaparát, LED blesk a laserový autofocus modul.

VIDEO Nexus 6P v teste odolnosti: Škrabance, oheň a až príliš jednoduché ohnutie

Vyzerá to tak, že Nexus 6P je jedným z najlepších Android zariadení vôbec. Presne takéto hodnotenie si novinka z dielne Huawei a Google vyslúžila od niekoľkých zahraničných webov, ktoré mali tú česť ho zrecenzovať.

Nexus 6P získal slovenskú cenu. Zaplatíte zaň toľko, ako za známe high-end modely

Nový Nexus 6P z dielne Huawei a Google sa pomaly ale isto dostáva aj na Slovensko. Do svojho portfólia ho totiž zaradil prvý e-shop, ktorý mu zároveň stanovil zaujímavú cenu.

Odomknutie bootloaderu na Nexus 6P nenávratne vypáli hardvérovú poistku

Vyzerá to tak, že Google a Huawei svoj nový Nexus 6P vybavili funkciou veľmi podobnou tej, ktorú ponúka Samsung s ich službou KNOX. Odomknutie bootloaderu na Nexus 6P totiž vypáli hardvérovú poistku. Táto poistka sa volá QFuse a po jej vypálení ju už do pôvodného stavu nedostanete.

Nexus 5X a Nexus 6P nemajú bezdrôtové nabíjanie kvôli USB Type-C

Zaujíma aj vás, prečo neintegroval Google do svojich dvoch nových prírastkov čoraz viac populárne bezdrôtové nabíjanie batérie? Dôvody sú hneď dva - hrúbka konštrukcie a moderný port USB Type-C.

Nexus 5X vs. Nexus 6P: Iný materiál, čipset, batéria aj displej

Zaujíma vás, v čom sa dve horúce Nexus novinky najviac odlišujú? Je tu toho samozrejme viac, a to vrátane rozlíšenia alebo technológie zobrazovacieho panelu. Dôvod, prečo Google predstavil dve rozdielne verzie od iných výrobcov je jasný - chce zaujať čo najširšie publikum potenciálnych zákazníkov.

5 jednoduchých dôvodov, prečo Nexus 6P patrí do prvej ligy

Najlepšou správou dňa je fakt, že sme sa konečne dočkali kombinácie kvalitného hardvérového spracovania spoločnosti Huawei a takmer dokonalého operačného systému od Google. Nový Nexus 6P vďaka tomu predstavuje jeden z najlepších hi-tech smartfónov, aké sú momentálne na našej planéte používané.

Nexus 5X a Nexus 6P v akcii: Takýto výkon podáva ich 12,3 MPx foťák s laserom

Dve horúce novinky od Google, LG a Huawei prinášajú niekoľko skvelých technologických inovácií, kde nechýba ani špičkový fotoaparát s nadštandardne veľkými pixelmi. Jeho kvalitu si teraz môžeme pozrieť na oficiálnych záberoch, ktoré pochádzajú priamo od internetového giganta.