Úvod Zariadenia Duálne foto, snímač na nevhodnom mieste a Infinity displej. Výrobca príslušenstva odhalil...

Duálne foto, snímač na nevhodnom mieste a Infinity displej. Výrobca príslušenstva odhalil Galaxy Note 8

5
samsung galaxy Note 8
© Olixar

Pri ešte nepredstavených vlajkových lodiach kórejského výrobcu Samsung sme si už zvykli, že ich podobu poodhalia výrobcovia príslušenstva, presnejšie ochranných krytov.

Tak ako vlani, aj tento rok má zverejnenie avizovaného vzhľadu očakávaného phabletu na svedomí výrobca Olixar.

Scenár sa opakuje presne po roku. Koncom júna roku 2016 sme sa vďaka výrobcovi Olixar dozvedeli, ako bude asi vyzerať Galaxy Note 7. V súčasnosti už vieme, aká bude približná podoba modelu Galaxy Note 8.

Olixar ukazuje Samsung Galaxy Note 8 s vlastnými nasadenými krytmi, čiže úplný vzhľad poznať nemôžeme. Napriek tomu ale môžeme vidieť niekoľko kľúčových prvkov.

V prvom rade tu je duálny fotoaparát, ktorý bude zrejme snímať zvlášť farebné spektrum a zvlášť v čiernobielom režime. Koncepcia sa osvedčila pri top smartfónoch Huawei.

Duálnemu prevedeniu napovedá aj včerajšie predstavenie štvorice nových ISOCELL foto senzorov, z ktorých bol jeden duálny. Jeho vlastnosti naznačovali, že bude určený pre vyššie radené zariadenie.

samsung galaxy note 8
© Olixar

Samsung Galaxy Note 8 nebude mať snímač odtlačkov umiestnený pod displejom. Prvé zariadenia s takýmto riešením uvidíme až v roku 2018, o čom vypovedajú novinky spoločnosti Qualcomm.

Snímač odtlačkov si tak nájde miesto vedľa LED blesku a duálneho fotoaparátu. Toto umiestnenie už bolo kritizované pri modeloch Galaxy S8 a bude kritizované aj pri nadchádzajúcom phablete.

Parametre

Špičkový Infinity displej takmer bez rámikov je najväčším lákadlom modelov Galaxy S8. Pri Galaxy Note 8 teda nemôže chýbať. QHD+ rozlíšenie bude istotou a zrejme aj pomer strán 18,5:9.

Otázna je veľkosť. Smartfóny Galaxy Note série boli vždy väčšie. Zatiaľ sa hovorí o uhlopriečke 6,3 palca. Výkon? Exynos 8895 a Snapdragon 835. Ich použitie bude závisieť od konkrétneho trhu, pre ktoré bude phablet určený.

Okrem toho by sme nemali dostať menej ako 6 GB RAM a 64 GB interného priestoru. Zatiaľ nevieme, akým spôsobom Samsung vylepší dotykové pero S Pen. Hádať sa dá vyššia citlivosť.

Mimochodom, ak si na Samsung Galaxy Note 8 už chystáte financie, kryty Olixar sa dajú objednať už teraz. Nájdete ich na oficiálnej stránke predajcu mobilefun.