Úvod Konkurencia Apple Potrebujete dobrú výdrž batérie? Nekupujte si iPhone

Potrebujete dobrú výdrž batérie? Nekupujte si iPhone

46

Dnešné telefóny sú čím ďalej, tým rýchlejšie, niektoré viac, niektoré o niečo menej. Spoločnú však majú jednu vec. Chabú výdrž batérie.

Po tom, ako Apple predstavil ich nový iPhone 5s a iPhone 5c sa okamžite začal, tak ako by to spravil každý výrobca, chváliť neúprosným výkonom a tým, aké tenké a ľahké je ich nové zariadenie. Čo však na to povedalo oddelenie výdrže batérie? Podľa testov, za ktorými stojí server Which? novinky od Apple utrpeli od ich Android rivalov obrovskú porážku.

 

Galaxy S4 s obrovským náskokom

Podľa testov, ktoré boli vykonané je výsledok jasný. Na čele sa pohodlne usadili Android smartfóny, zatiaľ čo nové iPhony sa museli uspokojiť priemernou, resp. podpriemernou výdržou.

vydrzbaterie

Galaxy S4 totiž zvláda až 1 051 minút telefonovania, druhý HTC One nemá problém so 771 minútami hovorov. iPhone 5s sa umiestnil na štvrtej priečke so 651 minútami a iPhone 5c skončil predposledný s 564 minútami.

Prehliadanie internetu pritom skončilo s ešte väčším rozdielom. Na prvom mieste sa opäť umiestnil Galaxy S4 so 405 minútami výdrže, hneď za ním Galaxy S4 Mini. iPhony pritom skončili na posledných dvoch miestach s 298, resp. 252 minútovou výdržou v podobe iPhone 5s a iPhone 5c.

Pri testovaní bola využitá vlastná sieť, keďže pri slabšom signále sa míňa o niečo viac energie a displeje boli nastavené na rovnaký jas.

Od uskutočnenia tohto testu sa na trh dostalo viac zariadení, z ktorých niektoré (ako napríklad Galaxy Note 3 alebo LG G2) ponúkajú taktiež výbornú výdrž batérie. Nové iPhony sú však podľa tohto určené skôr do kancelárií a nie do terénu.

Zdroj: Which?