Nexus

Nexus

Google aj Huawei spustili vyšetrovanie. Po Nexus 6P sa neočakávane vypína ďalší model smartfónu

Pred začiatkom aktuálneho roka 2016 by asi nikoho nenapadlo, že počas neho budú v technologickom svete najviac rezonovať rôzne problémy s batériami.

Niektorí vlastníci smartfónu Nexus 6P hlásia vážne problémy s batériou

Na fóre spoločnosti Google ale aj na komunitnom webe Reddit sa začali kopiť sťažnosti majiteľov smartfónu Nexus 6P. Všetky sa týkajú jeho batérie.

Android 7.1.1 Nougat pre smartfóny Google Pixel a Nexus je vonku. Čo prináša?

Spoločnosť Google dnes oficiálne uvoľnila vyššiu verziu operačného systému Android Nougat. Presnejšie, ide o verziu 7.1.1 určenú je pre Google Pixel smartfóny, ale aj pre niektoré Nexus zariadenia.

Zbohom Nexusy: Google potvrdil, že už žiaden Nexus nevyrobí

Táto správa by nás síce vzhľadom na celú armádu nových Pixel zariadení nemala prekvapiť, no stále je to akýsi malý šok. Rad Nexus zariadení včerajším dňom definitívne umiera.

Google Nexus Marlin a Nexus Sailfish: Unikla cena oboch nových modelov

Aj napriek tomu, že o nových Nexusov určených pre tento rok vieme pomerne veľa, jedna informácia aj napriek tomu chýbala – ich cena.

RIP: Nexus 5 už nikdy nedostane oficiálnu aktualizáciu na novší Android

Nexus 5, zariadenie, ktoré nás v roku 2013 ako jedno z mála tak ohromilo síce s najväčšou pravdepodobnosťou získa Android 7.0 Nougat, nebude to však z rúk Google.

Nexus Sailfish na prvých živých foto: Nezaujímavý dizajn a kovové telo?

Aj keď do oficiálneho predstavenia nových Nexus smartfónov z dielne HTC nám zostáva ešte nejkaý ten mesiac, vieme o nich pomerne dosť informácií. Tie najnovšie doplnili prvé dve fotografie.

Očakávaný Nexus 5P sa objavil v testovacom štandarde AnTuTu. Potvrdil parametre

HTC Nexus, Nexus Sailfish alebo po novom Nexus 5P. Nový referenčný smartfón s podpisom spoločnosti Google sa objavil v známom testovacom štandarde AnTuTu a takéto sú výsledky.

Google končí s tlačidlom pre prehľad nainštalovaných aplikácií. Takto to bude vyzerať

Typický progres "uniknutých" informácií sa týka aj očakávaných Nexus smartfónov. Podobne, ako napr. pri Galaxy Note7, sa najskôr objavili strohé informácie, následne náznaky dizajnu zariadenia a teraz pozadia domácej obrazovky.

VIDEO: Ako by mohli vyzerať nové Nexus smartfóny od HTC? Napovie 3D render

Do oficiálneho predstavenia nových Nexus smartfónov nám ešte zostáva nejaký ten jeden alebo dva mesiace. Predstavené by mali byť dva modely, ktoré vzídu z dielne spoločnosti HTC.

Huawei Nexus 6P s 8500 mAh batériou? ZeroLemon a ich nové príslušenstvo

Nexus 6P, o ktorého výrobu sa postaral čínsky gigant Huawei, patrí medzi najlepšie smartfóny súčasnosti, navyše s pridanou hodnotou čistého Androidu s promptnými aktualizáciami.

Koho smartfóny sú skutočne bezpečné? Bezpečnostný expert označil len dvoch výrobcov

V poslednom období snáď nie je týždňa, v ktorom by sa neobjavili nejaké informácie o novom víruse alebo malvéri pre zariadenia s operačným systémom Android.

HTC Nexus M1 bude mieriť do prvej ligy. Objavili sa informácie o parametroch

To, že HTC vyrobí dvojicu nových Nexus smartfónov už vieme dlhšie. Prvý nesie kódové označenie Marlin, zatiaľ čo druhý Sailfish. Práve prvého menovaného sa týka najnovší "únik" informácií, ktoré hovoria o jeho parametroch.

Nový Nexus od HTC: 5,0“ displej, 4GB RAM a USB C!

Začiatkom roka sa objavili informácie o tom, že nové Nexus smartfóny tentokrát vyrobí HTC. Po niekoľkých rokoch pôjde teda o zmenu hardvérového partnera. Posledných pár modelov totiž vyrobili spoločnosti Huawei a LG.

POZOR: Niektoré Nexus zariadenia už nebudú dostávať aktualizácie

Spoločnosť Google na stránkach technickej podpory informuje o všetkých aspektoch aktualizácií pre Nexus zariadenia. Google oficiálnu stránku podpory aktualizoval a pribudol v nej zaujímavý údaj.

Nexus smartfóny pre rok 2016 budú vychádzať z modelu HTC 10. Dostanú vylepšený procesor

Všetci fanúšikovia referenčných Nexus zariadení spoločnosti Google sa už nevedia dočkať jesene. Práve vtedy by mala byť predstavená nová dvojica Nexus smartfónov.