Tesla

Tesla

Tesla Model S P100D zrýchľuje lepšie ako Ferrari LaFerrari. Stačila ďalšia softvérová aktualizácia

Po predstavení modelov Tesla so 100 kWh akumulátorom okamžite všetkých zaujímalo, ako zrýchľujú. V takzvanom absurdnom režime to elektromobil Model S vytiahol na približnú stovku za 2,5 sekundy.

Toľkoto pre EU trh stojí Tesla v základnej a najvyššej konfigurácii

Predstava vlastnenia elektromobilu je pre mnohá azda najlákavejšia spomedzi všetkých iných vozidiel. Predsa len, kto sa už previezol v Tesle určite vie, ako futuristicky sa vtedy cítil.

Čo symbolizujú logá Tesly a SpaceX? Elon Musk prezradil, ako ich navrhli

Navrhnúť kvalitné logo nie je žiadna sranda. Dizajnéri musia myslieť na celkovú estetiku, no zároveň sa snažia logo okoreniť akýmsi hlbším zmyslom. Presne tak vznikli aj logá firiem, ktoré riadi Elon Musk.

Elon Musk: Systém plne autonómneho riadenia vozidiel prinesieme o 3 až 6 mesiacov

Elektromobily spoločnosti Tesla Motors disponujú systémom čiastočného autonómneho riadenia v rámci funkcie príznačne nazvanej ako autopilot.

Vyšetrovanie tragickej nehody vozidla Tesla Model S je ukončené s jednoznačným výsledkom

Začiatkom júla 2016 sme vás informovali o nehode vozidla Tesla Model S, pri ktorej zahynul jeho vodič. Ten s vozidlom nabúral do návesu nákladného automobilu, ktoré mu skrížilo cestu. Vodič elektromobilu mal zapnutú funkciu autopilota.

Hlavný softvérový inžinier po 11 rokoch opúšťa Apple. Mieri do automobilky Tesla

Automobilka Tesla Motors dnes na svojich oficiálnych stránkach oznámila, že ich kapacity posilní nová osobnosť menom Chris Lattner. Ide o veterána z oblasti vývoja softvéru.

VIDEO: Pozrite si, ako Tesla automaticky zabrzdila pred nehodou, ktorá sa stala až o pár sekúnd

Elon Musk, šéf Tesly počas uvedenia verzie 8.0 ich autopilota hlásal, že už čoskoro v reálnej premávke ukáže svoj plný potenciál.

Elon Musk neprestáva inovovať. Chystá veľkú aktualizáciu Supercharger nabíjačiek

Využiteľnosť elektromobilov Tesla je podmienená dostatočne rozšírenou sieťou nabíjacích staníc. Pri dlhších jazdách sa bez kompatibilných nabíjačiek jednoducho nezaobídete.

Tesla vylepší kritizovanú časť svojich vozidiel. Najala si špičkového inžiniera z Volva

Ak ste boli pri predstavení elektromobilu Tesla Model 3 ohromení, emočné technologické blaho vystriedal behom chvíľky chlad. Stačilo sa pozrieť do interiéru vozidla.

VIDEO: Systém núdzového brzdenia elektromobilu Tesla zabránil vážnej nehode

Inteligentné systémy elektromobilu Tesla opäť zabránili vážnej nehode. Vodič modelu X sa dostal v bežnej premávke do nebezpečnej situácie, ktorú vykryl systém AEB.

Tesla ukázala, čo dokáže. Celý ostrov oslobodila od nafty a nahradila ju solárnou energiou

Revolučná spoločnosť Tesla len tento týždeň ukončila akvizíciu spoločnosti SolarCity, ktorú kúpila za približne 2,6 miliardy amerických dolárov.

VIDEO: Pozrite sa, ako elektromobil Tesla šoféruje v premávke úplne sám, bez zásahu vodiča

Približne pred mesiacom automobilka Tesla Motors oznámila, že všetky jej budúce vozidlá, vrátane modelu 3, budú disponovať potrebným hardvérom pre plne autonómne jazdenie.

Tesla Model S dostane ďalšiu aktualizáciu. Prinesie ešte extrémnejšie zrýchlenie

Je vcelku úžasné vidieť, že automobilka Tesla Motors dokáže vylepšiť schopnosti a výkon svojich vozidiel len obyčajnou softvérovou aktualizáciou.

VIDEO: Tesla Model S je nezastaviteľná. Toto spravila s McLaren 650S Spider za €246 000

Tesla o navrhnutí a výrobe rýchlych automobilov čo to vie. S augustovým predstavením Model S P100D s väčšom batériou sa však skutočne prekonali.

Tesla plánuje expanziu: V Európe postaví gigatováreň, je v hre aj Slovensko?

Šéf automobilky Tesla, Elon Musk pred pár dňami oznámil, že výrobca elektromobilov v Európe plánuje výstavbu gigatovárne s poradovým číslom 2.

Obrovská tragédia: Po náraze Tesle explodovali batérie, uhorela nastávajúca nevesta (†27)

Svetom sa šíri tragická správa, v ktorej nastávajúca nevesta uhorela v Tesle. Mladá, len 27-ročná Casey Speckman nezvládla riadenie jej elektromobilu, ktorý skončil v strome.

Samsung predstavil špičkový procesor Exynos 9 Series

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., líder v oblasti pokročilých polovodičových technológií, predstavila najnovší prémiový aplikačný procesor (AP), Exynos 9 Series 8895.