Úvod Sociálne siete Facebook Zuckerberg neverí Apple: Vrcholový manažment musel presedlať na Android

Zuckerberg neverí Apple: Vrcholový manažment musel presedlať na Android

0
foto: REUTERS/Rick Wilking

Šéf najväčšej sociálnej siete na svete Mark Zuckerberg vraj prikázal svojmu manažmentu, aby zabudli na iPhone a presedlali na konkurenciu od Google. Stalo sa tak pár mesiacov po tom, čo Tim Cook v rozhovore zaútočil na Facebook a jeho spôsoby, prostredníctvom ktorých zarába peniaze.

Či ide o skutočný dôvod, zatiaľ nevieme, pretože sme sa nič bližšie nedozvedeli. Všetko však nasvedčuje tomu, že to s tým predsa len má niečo spoločné.

Rozhodnutie šéfa sociálnej siete odhalil americký plátok The New York Times vo svojom obsiahlom článku, kde autor rozoberá aktuálnu situáciu vo vrcholovom vedení, ktoré pred nedávnom čelilo škandálu za škandálom. V jednom z tých najslávnejších bola zapletená aj dnes už neexistujúca spoločnosť Cambridge Analytica.

Ako ale píše The Verge, rozhodnutie môže súvisieť aj s tým, že Američania, ktorí pracujú v technologickom sektore, preferujú produkty od kalifornského jabĺčka. Smartfóny s operačným systémom Android nie sú teda medzi nimi až tak populárne, ako v iných kútoch sveta, čo môže Facebook brzdiť vo vývoji príslušnej mobilnej aplikácie.