Facebook: Slovensko je len súčasťou veľkého testu!

Facebook: Slovensko je len súčasťou veľkého testu!

Slováci sú súčasťou veľkého testu Facebooku, ktorý momentálne prebieha v šiestich krajinách po celom svete. Tvrdí to hovorca sociálnej sieti.

12

Najväčšia sociálna sieť sa pre väčšinu Slovákov vo štvrtok poriadne zmenila. Facebook totiž rozdelil príspevky od priateľov a príspevky od skupín. Práve druhú skupinu príspevok už nenájdete v hlavnom newsfeede (časovej osi), ale v oddelenej sekcii zvanej Prieskumník.

Najväčšou zmenou prechádzajú hlavne rôzne stránky, ktoré sú v prípade, že majú záujem dostať sa do hlavného newsfeedu, nútené priplatiť si.

S informáciou prišiel Denník N, ktorému sa podarilo získať vyhlásenie hovorcu Facebooku. Podľa neho ide „len“ o test, do ktorej je zapojených celkom 6 krajín z celého sveta. Momentálne nie je celkom jasné, ako dlho bude test trvať a či sa vôbec niekedy Facebook vráti do pôvodného stavu.

Len 6 štátov

Medzi ďalšie krajiny, ktoré majú nastavený podobný štýl zobrazovania patrí Bolívia, Guatemala, Kambodža, Srbsko a Srí Lanka. Veľké „západné“ krajiny tak ovplyvnené vôbec nie sú. Zaujímavosťou však je, že aj napriek tomu, že interakcie s článkami (lajky, zdieľania a komentáre) klesli radikálne u azda všetkých slovenských stránkach, návštevnosť ostala viac-menej nezmenená, čo môžeme potvrdiť aj my v AndroidPortal.sk. Rovnaká situácia platí aj pre TECHBYTE.sk.

Čo všetko je nové a prečo sa to deje sa môžete dočítať v našom hlavnom článku o zmenách.

 • Smigl

  To je čo zachujovinu.

 • Diskusia

  vybrali 6 najblbších krajín,. a testuju, na blboch,.

 • konik111111

  „…ktorému sa podarilo získať vyhlásenie hovorcu Facebooku…“ – 6 krajin na testovanie, takze nas maju za blbcov… Mark Zuckerberg, si idiot.

 • Julo

  No nic tak si zmenim bookmark zatial
  na wewewe bodka ksichtokniha bodka com/explore

 • Marian Kralovic

  Neviem preco vsetci vidite v tejto zmene len negativa. Mne zmena vyhovuje, zobrazovanie je prehladnejsie. Je taky problem kliknut z newsfeedu na prieskumnika?

 • JohnST

  Tak tu je vidiet za co nas jebliny vo Fuckbooku maju. Bolivia a podobne diery a my. Keby to dali amikom tak sa im na to vybodnu a Fuckbook by prisiel o miliony uzivatelov!!!

 • Adriana Petranova

  Je to kravina ako voda kosi.

 • Marek Guráň

  Až na to, že teraz nefunguje zobrazovanie príspevkov všetkých stránok až na priateľov…

 • Anton Bohumil Schmidt

  co je to za novinara ktory sa neopyta z akeho dovodu si vybral fb slovensko….kto loboval alebo dal suhlas….preco nie cesko alebo polsko madarsko..o zapadnych krajinach radsej nehovorim..ale srbsko a slovensko…to musi mat nejake logicke vysvetlenie…povazuju nas za odpad europy?nechapem

 • Radko “Miryu” Gyurky

  Sa čudujete? :D však keď vedia že je to pi*ovina aby mohli zarábať na neziskových stránkach ktorých sú na fb tisíce. Nebudú riskovať vo veľkých krajinách… Malé sprosté Slovensko je ideálne, všetci si kolektívne zap*cuju a všetko im nakoniec zožerú. Však keď sa testuje na laboratórnych myškách tiež sa počíta s tým že to neprežijú. A presne to slovensko pre FB je. Lebo stratu ľudí z týchto štátov vôbec nepocítia :)

 • MS9

  maximalna spokojnosť.-..konecne je v tom proiadok a nastenku nic nezasiera..

 • Alex Jurík

  vdaka tejto novinke som si konečne zrušil facebook a zatial sa mi bez tej hluposti žije dobre