Úvod Ostatné Drony DJI vylepšilo svoje kľúčové drony. Mavic Pro vydrží vo vzduchu dlhšie a...

DJI vylepšilo svoje kľúčové drony. Mavic Pro vydrží vo vzduchu dlhšie a je tichší

0
dron

Spoločnosť DJI na podujatí IFA 2017 nepredstavila žiadny nový dron, čo však nevadí. Drony nepotrebujú každoročnú medzigeneračnú výmenu tak ako smartfóny. Hlavne, ak ide o spoľahlivé a vynikajúco pracujúce modely.

Nimi určite sú DJI Mavic Pro, spotrebiteľsky prívetivejší DJI Spark a samozrejme profesionálnejšie zameraný DJI Phantom 4 Pro. Všetky tri quadrokoptéry výrobca vylepšil.

Prvý menovaný dron získal inovovanú verziu s prívlastkom Platinum. Výrobcovi sa podarilo predĺžiť čas letu na jedno nabitie. Vo vzduchu sa dron udrží tabuľkových 30 minút. Čo je možno ešte lepšie, prevádzkový hluk klesol až o 60 percent.

mavic pro
Mavic Pro Platinum © DJI

Pod zníženie hluku sa podpísali nové vrtule, ktoré sú kompatibilné aj so súčasnou verziou DJI Mavic Pro. Stoja iba desať eur a momentálne sú na oficiálnej stránke výrobcu vypredané.

Celý Mavic Pro Platinum môže byť váš za 1299 eur alebo za 1499 eur v rámci kompletného balíčka Fly More Kombo. Oficiálny e-shop výrobcu nájdete na tejto adrese.

Cenovo dostupnejší Spark je lepší iba o niečo. Kompaktný šikovný dron po novom zaznamená sférické fotografie, respektíve panorámu v štýle rybieho oka. Tento režim snímania je ako stvorený pre záznam z vtáčej perspektívy. Súčasní aj budúci piloti s ním budú môcť pracovať po softvérovej aktualizácii.

drony
Phantom 4 Pro Obsidian © DJI

DJI Phantom 4 Pro prichádza vo verzii Obsidian. Jej podstatou je hlavne nové tmavé farebné prevedenie. Zmenou však prešiel modul, v ktorom je uchytená kamera. Tzv. gimbal je po novom vyrobený z odolného horčíka a opatrený je vrstvou, ktorá zabráni zachytávaniu odtlačkov prstov.

Uchytenie lepšie odolá korózii, ktorá hrozí hlavne pri lietaní v prímorských oblastiach so slaným a vlhkým vzduchom.

drony
Phantom 4 Pro Obsidian © DJI

DJI Phantom 4 Pro Obsidian sa objaví na trhu v tomto mesiaci s približnou cenou 1700 eur.