VIDEO: V galérii si chcela odfotiť selfie. Pozri si moment, pri ktorom zničila...

VIDEO: V galérii si chcela odfotiť selfie. Pozri si moment, pri ktorom zničila umenie za 200 000 dolárov

13

Fotenie selfie je už celkom iste samostatnou podskupinou fotografie. Svedkami tohto trendu sme všetci za azda všetkých podmienok. Či je to na ulici, v reštaurácii alebo aj pri umení či pamiatkach, selfie nadšencov vidieť všade.

Mať to však môže aj oveľa vážnejšie následky než žiadne lajky pod fotkou. Presvedčila sa o tom aj mladá žena, ktorá odfotila životú selfie za 200 000 dolárov. Selfíčko, resp. „svojka“ za cenu nadupaného superšportiaku alebo skromnej vily takmer kdekoľvek na Slovensku.

Ako môžete vidieť z videa, mladá dáma chcela spraviť „šalený“ záber, no čupiac ju prevrátilo smerom k vystaveným pilierom niečoho čo vyzerá ako koruny a domino efekt mohol začať. Umenie má takú cenu, akú sú zaň ľudia pripravení zaplatiť, táto výstava však mala cenovku rovných 200 tisíc.

Sme si istí, že mladá Gloria selfie režim svojho fotoaparátu aspoň na chvíľu odloží. Aspoň teda kým nepríde na to, ako galérii 14th Factory v americkom L.A  a hlavne tvorcom výstavy preplatí spôsobenú škodu.

 • Však to nebolo vôbec upevnené :/… Ako naschvál

  • Dovolenkár

   Malo, byť privarené ako všetko na Slovensku, aby sa nemohlo ukradnúť. Ty sprosták jeden..

   • kubo

    Nie stačí, keby bol podstavec z nejakého ťažkého materiálu napr. kameň
    Iná možnosť sú 4 šróby.

  • denaga1

   Predpokladám, že to fantastické umenie bolo dostatočne poistené.

 • Info

  Gloria Yu bola spoluautorkou výstavy spolu s ďalšími 3 autormi. Takže selfie zrejme neuskutočnila ona.

 • viktor Labakan

  Také kartóny u nás dávajú, predavačky dávajú pred obchod, aby si to ľudia zobrali.
  Keby to tie predavačky vedeli, že aké hodnoty vyhadzujú, tak sa obesia. Za dva kartóny 200 000 $.
  Môj ty bože.

 • Jonatan666

  neviem ako vy ale mne sa zda ze ak sa jedna o take cenovo vysoke umenie nemali by tie podstavce dodatocne zabezpecit? podla mna to nieje jej chyba to ze do toho buchla sa moze stat hocikomu hocikedy pri hocicom tupci su vystavovatelia ze to tak blbo poukladali :D

  • Celé to začalo neúmyselným proroctvom denníka “Los Angeles Times”, ktorý v máji spustil akciu na svojom instagramovom profile. Tá informovala ľudí, aby si fotili selfie práve v tejto galérii, kde umenie je vo voľnom preklade “veľmi spoločenské”.

 • Marek Potvorka Hamerský

  ale boze co poskodila? nevyzera ze by bolo nieco moc poskodene skor len popadaly stlpiky :D

 • maja

  A mozno domino efekt bude mat dalsiu pridanu hodnotu umeleckeho diela :D

 • limax maximus

  …bohvie ci si strihla selfie aj s tym securitakom predtym nez odisla…ked uz-tak uz…

 • juribald

  TAK TO DOPADNE, KEĎ výstavu inštaluje amatérsky kváziumelec, ktorý o statike nemá poňatia, kašlať na bezpečnosť, hlavná vec, že to dobre vyzeralo. Ja by som zažaloval tú galériu za nedodržanie bezpečnosti.
  Niečo podobné som videl na videu z knižnice, kde takto popadalo asi 20 regálov s knihami, vysokých 2m a dlhých cca 7m. Ktovie koľko potom roztrieďovali tých 100 000 popadaných kníh.

 • majo987

  Keby to niekoho zabilo, zodpovednost by niesol ten co to tam vystavil. Bezpecnost ma prioritu nad cenou vystavovanych predmetov. Pokial nieje mozne nieco poriadne upevnit cele sa to opaskuje a za pasku je zakaz vstupu.