Xiaomi Mi 6 prešiel benchmarkom: Toto sú špecifikácie, cena a dátum dostupnosti!

Xiaomi Mi 6 prešiel benchmarkom: Toto sú špecifikácie, cena a dátum dostupnosti!

10
Xiaomi Mi

Kategória cenovo dostupných vlajkových lodí bude tento rok zaujímavá. Už sme videli oficiálne odhalenie smartfónu Honor 8 Pro a nebude za ním zaostávať ani top model z dielne Xiaomi. 

Xiaomi Mi 6 je v priamej pozornosti technologickej verejnosti. Minuloročná vlajková generácia Mi 5 mala svoje muchy, išlo ale o veľmi dobre hodnotenú a hlavne najlacnejšiu vlajkovú loď. Negatíva smerovali k okresanej podpore LTE sietí alebo k „len“ priemernému fotoaparátu.

Xiaomi Mi 6 tieto nedostatky určite napraví. Testovanie GFXBench prezradilo, že by sme mali pod kapotou smartfónu nájsť čipset Snapdragon 835. Pri ňom môžme počítať so širokou podporou pre LTE siete.

K fotoaparátom, benchmark uvádza použitie 12 Mpx snímača so schopnosťou záznamu UHD 4K videa. Nie je jasné, či pôjde o duálne prevedenie, ku ktorému sa prikláňajú niektoré dohady. Na prednej strane sa usídli 8 Mpx snímač.

© Krispitech

Pri 5,1 palcovom displeji sa spomína FHD 1080p rozlíšenie, čiže zaužívaný štandard. Xiaomi Mi 6 má disponovať presne 5,15 palcovou uhlopriečkou displeja. Vítame OS Android vo verzii 7.1.1 Nougat, ktorý bude spojený s používateľským prostredím MIUI.

Dáta ďalej pohltí 64 GB úložisko pri 4 GB kapacite operačnej pamäte alebo rovno 128 GB priestor pri 6 GB RAM.

Cena a dostupnosť

Keďže má isť opäť o najlacnejšiu, alebo jednu z najlacnejších vlajkových lodí, každého zaujíma cena. Xiaomi Mi 6 bude pravdepodobne drahší ako vlaňajší starší súrodenec.

V neoficiálnej rovine sa skloňuje cena, ktorá sa pohybuje okolo sumy 350 eur za základnú konfiguráciu. Vyššie radený model so 6 GB RAM môže atakovať 400 eurovú hranicu. Všetko sa samozrejme dozvieme až po oficiálnom predstavení.

Priamo riaditeľ spoločnosti Xiaomi uviedol, že model Mi 6 bude predstavený v mesiaci apríl 2017. Presný dátum nespomenul, ho úvahy však prichádzajú dva termíny. 11. a 18. deň v aktuálnom mesiaci. Pravdepodobnejší je ten skorší.

 • Pavol Rak

  To vážne 350€ za tento mobil? Veď to pochová Samsung a im podobné značky. Síce to nemá edge to edge displej, ale aj tak toto je cena ako vo sne. Asi začnem rozmýšľať nad výmenou ak zostane taká nízka cena.

  • fg

   skor Samsung pochova toto

  • Marek Boros

   Skoro rok mam mi5 a neskutočná spokojnosť odporúčam… Kto si chce za značku ďalších min 300-400 priplatiť nech sa páči samsung iPhone

   • dalid

    Ja mám MI4 už tretí rok. Stále bez problémov. Batéria pri šetrnejšom používaní vydrží 2 dni, pri 3hod so zapnutým displejom. Ale asi pôjdem do upgradu. Nie preto že musím, ale preto že chcem. MI4 ešte poslúži deťom.

  • dalid

   To je cena pre Čínu. U priekupníka si prirátaj 100 až 150 USD.

 • griso

  Na SK trhu bude určite aspoň o 100€ drahší a ešte nevieme či bude podporovať všetky naše LTE pásma.

 • Flea

  Ze pochova samsung.ved ich predaje stale padaju a ich telefony su kazdy tyzden vo vypredajoch vo vsetkych cinskych eshopoch.a o ich fotakoch sa radsej ani nevyjadrujem.

  • Rastislav Salamon

   jedina konkurencia ktora moze predbehnut Samsung v smartfonoch je Huawei alebo Lenovo, urcite nie Xiaomi

 • !!!

  Čo z toho keď foťák bude mať naprd..ako nech sa nehnevajú ale myslel som si že keď už mi mix považujú za unikát tak tam mali dať aj unikátny foťák..otrasne fotí mi mix..a ešte otrasnejšie v slabších svetelných podmienkach..ale hlavná vec že má pozlátenú šošovku aj snímač prsta.

  • Za tie prachy nemôže byť všetko tip top.