Samsung dnes počas simultánnych tlačových konferencií v New Yorku a Londýne oficiálne predstavil svoje nové vlajkové lode pre rok 2017 – Galaxy S8.

Nové zariadenia sú spojením skúseností, ktoré Samsung nabral pri predchádzajúcich verziách zariadení radu S, hlavne Galaxy S6 edge a S7 edge a najmodernejších technológií, ktoré v ich zariadeniach doteraz neboli.

Čo sa teda zmenilo, resp. čo nové prináša Galaxy S8? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Po všetkých uniknutých informáciách, ktoré sa týkali Galaxy S8 a S8+ je aj ťažké zhrnúť niečo nové.

V prvom rade, poďme sa pozrieť na tie najzákladnejšie veci, ktoré ešte neboli zverejnené. Zvyšok výbavy či už hardvérovej alebo softvérovej preberieme v samostatných článkoch.

Samsung Galaxy S8 sa začne na Slovensku predávať 28. apríla 2017 za odporúčanú maloobchodnú cenu 799 €, model Galaxy S8+ za 899 €. Telefón si bude možné predobjednať u vybraných predajcov od 29. marca 2017, 18:00 hod. do 19. apríla 2017, 23:59 hod. Zákazník, ktorý si telefón predobjedná tak dostane možnosť získať ho až o 8 dní skôr ako v bežnom predaji.

Prístroj bude možné kúpiť v širokej palete farieb vrátane Midnight Black, Orchid Gray, Arctic Silver a Coral Blue. Coral Blue verzia bude na Slovensku dostupná od 1. mája 2017 exkluzívne iba u operátora Orange Slovensko.

„Samsung Galaxy S8 a S8+ spúšťajú novú éru dizajnu aj skvelých služieb smart telefónov a otvárajú tak nové cesty k vnímaniu sveta,“ povedal DJ Koh, prezident divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy S8 a S8+ sú dôkazom toho, že dokážeme znovu získať dôveru zákazníkov úplne novým vymedzením bezpečnostných možností, a stanú sa novým míľnikom trvalého odkazu smartfónov Samsung.“

Základy radu Galaxy

Okrem dizajnových inovácií pokračuje spoločnosť Samsung v tradícii špičkových technológií, ktoré majú užívatelia radi:

 • Prémiový fotoaparát: Samsung Galaxy S8 a S8+ sú vybavené 8 Mpx predným fotoaparátom so svetelnosťou f/1.7 a šikovným automatickým zaostrovaním a 12 Mpx zadným fotoaparátom so svetelnosťou f/1.7 a snímačom Dual Pixel, ktorý zaručuje maximálnu kvalitu snímok pri zhoršených svetelných podmienkach, ich vysokú ostrosť a dokonalejšie spracovanie.
 • Nekompromisný výkon: Výkon a konektivitu v zariadeniach Galaxy S8 a S8+ zabezpečuje vôbec prvý 10 nm procesor. Telefóny sú tiež vybavené gigabit-ready technológiami LTE a Wi-Fi, ktoré dokážu podporovať prenos až 1 Gb/s, a ​​teda rýchle sťahovanie súborov bez ohľadu na ich veľkosť.
 • Prepracovaný systém zábavy: Ako prvé mobilné zariadenia sú Galaxy S8 a S8+ certifikované UHD Allianciou ako MOBILE HDR PREMIUM™. Pri sledovaní programov presne sprostredkovávajú tak sýte farby a kontrast, ako ich filmoví tvorcovia zamýšľali. Okrem toho ponúkajú Galaxy S8 a S8+ o triedu vyššie herné zážitky vďaka realistickej špičkovej grafike a herný balík Game Pack, ktorý obsahuje najlepšie herné tituly vrátane niekoľkých titulov na platforme Vulkan API.
 • Svetový štandard z hľadiska mobilnej bezpečnosti: Samsung Galaxy S8 a S8+ sú postavené na platforme Samsung Knox, ktorá spĺňa bezpečnostné parametre obranného priemyslu. Okrem toho ponúknu Galaxy S8 a S8+ širokú škálu biometrických technológií, medzi inými čítačku odtlačkov prstov, snímač očnej dúhovky a rozpoznávanie tváre, takže si užívatelia môžu zvoliť spôsob biometrického zabezpečenia, ktorý im vyhovuje najlepšie.

Galaxy S8 a S8+ sú vybavené aj základnými funkciami a parametrami, ktoré sú u zákazníkov obľúbené:

 • Odolnosť proti vode a prachu triedy IP68.
 • Podpora MicroSD karty s kapacitou až 256 GB.
 • Always-on displej.
 • Rýchle a bezdrôtové dobíjanie.

Nové spôsoby interakcie s vaším telefónom

Bixby je inteligentné rozhranie, vďaka ktorému užívatelia vyťažia zo svojich telefónov ešte viac. Pomocou nového tlačidla Bixby budete môcť pohodlne pristupovať na rozhranie Bixby a prechádzať služby a aplikácie jednoduchými hlasovými, dotykovými, vizuálnymi a textovými príkazmi. V prvej fáze budú hlasové funkcie rozhrania Bixby zahŕňať niekoľko prednastavených aplikácií a funkcií, medzi nimi fotoaparát, kontakty, galériu, správy a nastavenia; v blízkej budúcnosti je potom v pláne jeho rozšírenie na ďalšie aplikácie spoločnosti Samsung aj tretích poskytovateľov. Vďaka schopnosti kontextovej orientácie dokáže rozhranie Bixby svoju ponuku personalizovať na základe priebežných poznatkov o používateľových záujmoch, situáciách a lokalitách, v ktorých sa vyskytuje.

Pomocou technológie rozpoznávania obrázkov umožňuje Bixby užívateľom tiež nakupovať, vyhľadávať obrázky a zisťovať podrobné informácie o svojom okolí. S postupným rozširovaním ekosystému Bixby sa z neho stane všadeprítomné rozhranie medzi zariadeniami, aplikáciami a službami, ktoré otvorí dvere novým zážitkom aj scenárom, ktoré používateľom uľahčia život.

Viac ako telefón

Galaxy S8 a S8+ ponúkajú široké portfólio produktov a služieb, ktoré umocnia celkový dojem z týchto modelov v oblasti prémiových mobilných produktov a konektivity.

S Galaxy S8 a S8+ budú fungovať nové okuliare pre virtuálnu realitu Gear VR pomocou ovládača od spoločnosti Oculus. Ovládač umožní praktické ovládanie a navigáciu jednou rukou a lepšiu pohybovú interakciu pri pristupovaní k interaktívnemu obsahu virtuálnej reality. Modely Galaxy S8 a S8+ bude tiež možné prepojiť s novou kamerou Gear 360, ktorá dokáže urobiť 360° video v 4K rozlíšení a fotografie v rozlíšení 15 Mpx.

Dokovacia stanica Samsung DeX ponúka jedinečné riešenie, ktoré spolu s využitím výkonného procesora v Galaxy S8 a S8+ premení váš smartfón na stolný počítač a zaistí rovnaký komfort a bezpečnosť. S dokovacou stanicou Samsung DeX si môžu užívatelia jednoducho zobrazovať a upravovať dáta zo svojho telefónu, pričom ich práca bude rýchlejšia.

Okrem toho, v situácii, kedy na trh vstupuje čoraz viac IoT zariadení a pripájajú sa k čoraz zložitejšej sieti, uľahčuje ovládanie telefónu aplikácia Samsung Connect. Vďaka nej môžu užívatelia ľahko aktivovať IoT zariadenie prostredníctvom rýchleho procesu konfigurácie v troch krokoch a ovládať všetky pripojené prístroje jednou integrovanou aplikáciou.

Balenie obsahuje ako príslušenstvo nové slúchadlá AKG od spoločnosti Harman, ktoré zabezpečujú neprekonateľnú kvalitu zvuku. Tieto slúchadlá majú praktické hybridné uchytenie do uší pre lepšie potlačenie hluku a sú vyrábané z kovolátkového materiálu odolného proti zamotaniu.

Špecifikácia Galaxy S8

 • Displej: 5,8-palcový Super AMOLED s Quad HD+ (2 960 x 1 440, 570 ppi)
 • Rozmery a váha: 148,9 x 68,1 x 8,0 mm, 155 gramov
 • Čipset:  Exynos 8895 – osemjadrový (4x 2.35 GHz + 4x 1.9 GHz), 64 bit, 10 nm
 • Fotoaparáty: 12 Mpx zadný a 8 Mpx predný
 • Batéria: 3 000 mAh
 • Pamäť: 64 GB úložisko a 4 GB RAM
 • Ostatné: skener dúhovky, USB C
 • OS: Android 7.0 Nougat

Špecifikácia Galaxy S8+

 • Displej: 6,2-palcový Super AMOLED s Quad HD+ (2 960 x 1 440, 529 ppi)
 • Rozmery a váha: 159,5 x 73,4 x 8,1 mm, 173 gramov
 • Čipset: Exynos 8895 – osemjadrový (4x 2.35 GHz + 4x 1.9 GHz), 64 bit, 10 nm
 • Fotoaparáty: 12 Mpx zadný a 8 Mpx predný
 • Batéria: 3 500 mAh
 • Pamäť: 64 GB úložisko a 4 GB RAM
 • Ostatné: skener dúhovky, USB C
 • OS: Android 7.0 Nougat

Na článku momentálne pracujeme, obnovte web o pár minút…