Gigantický vodný priepad priehrady Monticello zachytený na VIDEO pomocou dronu

Gigantický vodný priepad priehrady Monticello zachytený na VIDEO pomocou dronu

7
priehrada

Do sekcie dychberúcich videí zhotovených z vtáčej perspektívy prostredníctvom dronu pribudlo ďalšie. Ponúkne nám unikátny pohľad na jeden z najväčších otvorov slúžiacich pre odvádzanie nadbytočnej vody.

Prepadové pole, respektíve úsť, má tvar kruhu a vyslúžilo si miestnu prezývku „Glory Hole“. Nachádza sa na kalifornskej priehrade Monticello a ide o jeden z najväčších otvorov pre odvádzanie odpadovej vody na svete.

Priehrada bola vybudovaná medzi rokmi 1953 až 1957 a jej hrádza je vysoká 93 metrov. Dĺžka hrádze dosahuje až 312 metrov. Spomínaný priepad má priemer 22 metrov a pretečie cez neho maximálne 14 400 metrov kubických vody za sekundu.

Pomocou dronu bol tento priepad natočený vôbec po prvýkrát. Dron ovládal profesionálny pilot a zhotovenie video záznamu povolili prevádzkovatelia priehrady.

Autor zachytil priepad v tej najlepšej možnej chvíli, pri plnom vyťažení. Silné dažde v oblasti zapríčinili markantné navýšenie hladiny priehrady, preto musela byť nadbytočná voda odvedená práve cez dieru Glory Hole. Pohľad to je vskutku hypnotizujúci a tak trochu aj desivý.

K TÉME: Dron GoPro Karma sa konečne vrátil do predaja. Po troch mesiacoch

 • By ma zaujímalo kde by som vyšiel kebyže má to vcuclo :D

  • NTN Labs

   Na cintorine.

 • wyrs

  vsak to tam ukazovali. teda aspon ja si myslim ze odtial vychadzala voda prave z tej diery. ale je to vysoko pravdepodobne. (1 minúta 20 sekúnd vo videu)

  • Nepozeral som to cele, diky. Takže by možno bola možnost žeby som to prežil pokiaľ by tam neboli žiadne filtre abo niečo také…

   • wyrs

    No ale nevieme ci tam nieco naozaj nieje :D

    • wyrs

     Aha tak tam naozaj nic nieje. Ale aj tak si myslim ze keby si tam spadol tak by si sa zivy odtial nedostal…

 • Tritium