Úvod Zaujímavosti Tento HP ruksak dokáže nabiť váš smartfón, tablet a notebook

Tento HP ruksak dokáže nabiť váš smartfón, tablet a notebook

0
hp powerup backpack

Pre tých, ktorí si neviete predstaviť život bez ruksaku, americký výrobca počítačov Hewlett-Packard predstavil špeciálny kúsok s názvom HP Powerup Backpack. Ruksak vám umožní nabíjať váš smartfón, tablet a notebook.

HP na Amazone zahájilo predobjednávky, záujem ale môže pokaziť vyššia cenovka – 199,99 dolárov.

Čo ale za túto cenu získate? HP Powerup Backpack má v sebe zabudovanú batériu s kapacitou 22 400 mAh, ktorá podľa vyjadrenia výrobcu dokáže nabiť smartfón 10-krát alebo tablet 3-krát. Vnútri je miesto, kde si môžete vložiť notebook s maximálnou uhlopriečkou 17,3-palca. Ruksak by mal byť schopný nabíjať väčšinu HP modelov.

Nepotešíme ale majiteľov novších zariadení s USB Type-C (HTC 10, ZTE Axon 7, Galaxy Note 7,…), pretože ruksak nepodporuje žiadny takýto port. Aj keď pomocou adaptéra sa bude dať nabíjať, na rýchle nabíjanie zabudnite. Tieto nedostatky považujeme za veľmi kritické vzhľadom na vysokú cenu. Ruksak si bez problémov znovu nabijete vďaka káblu z bočného vrecka.

https://www.youtube.com/watch?v=fA0I5HhNzbc

Nechýba ani merač teploty, ktorý vás uistí, že ruksak sa neprehreje. Nositeľ tejto inovácie si môže dokonca nastaviť, ktoré zariadenie sa bude ako prvé nabíjať.

Momentálne sa dá ruksak kúpiť len na Amazone. Či sa ale bude oficiálne predávať aj u nás je neisté.

Čo hovoríte na tento nápad? Hodil by sa vám takýto ruksak na cesty?