Úvod Výrobcovia Samsung Samsung predstavil špičkovú aplikáciu pre milovníkov fotografie

Samsung predstavil špičkovú aplikáciu pre milovníkov fotografie

1

Samsung uviedol do obchodov s aplikáciami novú fotografickú aplikáciu Expert RAW, ktorá je určená pre vlajkový model Galaxy S21 Ultra. Ako jej názov napovedá, ocenia ju nadšenci, ktorí chcú z fotoaparátu svojho smartfónu vytiahnuť maximum.

Aplikácia Expert RAW je k dispozícii na juhokórejskom trhu, našinec ju teda zatiaľ v obchodoch s aplikáciami nenájde. Dá sa predpokladať, že ju Samsung posunie aj do ďalších krajín, no pár týždňov to môže potrvať.

Kto by si chcel napriek tomu aplikáciu vyskúšať, môže sa ju pokúsiť nainštalovať manuálne, cez APK súbor. Nachádza sa TU.

Aplikácia fotoaparátu Galaxy S21 Ultra už obsahuje profesionálny režim snímania, funguje však iba s hlavným a ultraširokým fotoaparátom. Teleobjektívy v tomto prípade nepodporuje. Aplikácia Expert RAW to mení, ako uvádza server XDA.

expert raw
Foto: Tron/Twitter

Používateľ môže vďaka nej ovládať hodnoty expozície, citlivosť na svetlo, zaostrovanie, rýchlosti uzávierky a vyváženie bielej vo všetkých fotoaparátoch smartfónu Galaxy S21 Ultra, vrátane snímačov s 3x a 10x priblížením.

Okrem toho Expert RAW umožňuje upravovať svetlá, tiene, sýtosť farieb a ďalšie náležitosti. Nechýba histogram, podpora pre HDR a výstupy vo formáte Lossless JPG a 16-bit Linear DNG RAW.

Bežný spotrebiteľ zvyknutý na automatické režimy novú aplikáciu asi nevyužije. Poteší hlavne profíkov a nadšencov fotografie, ktorým poskytne plnú kontrolu nad parametrami snímania.

Aplikácia Expert RAW funguje iba so smartfónom Galaxy S21 Ultra s operačným systémom Android 12 (One UI 4.0). Aktualizácia na túto verziu systému je už dostupná a postupne sa šíri naprieč krajinami.